Kadın erkek demeden her kesimden bireyler için dış görünüm açısından en çok dikkatleri çeken alternatifleri saçları olmaktadır. Saçlar dış görünüm için bu kadar önemli bir düzeydeyken de onların iyi bir bakıma ihtiyaçları olmaktadır.
Kuru Saçlar İçin Bitkisel Yağlar

Bakımsız olan saçlar kişilerin kötü bir görüntü sergilemesine neden olacağı için artık kişilerin saçları için gerekli bakımları uygulamalarına neden olur. Bazı saç tipleri yağlı bazıları da kuru olabileceği için her saç tipine uygun olan yağların tercih edilmesi gerekir. Saç bakımında kullanılan bitkisel yağlar daha çok kuru olan alternatiflerinde tercih edilir. Kuru olan saçlarda bakım yağlarının da seçilirken kaliteli olanlarının tercih edilmesi gerekir. Kuru olan saç tipleri diğer saçlara göre daha pürüzlü daha kırılgan ve daha geç uzayan bir seçenek olmaktadır. Bundan dolayı kişilerin bu yapılardan kurtulabilmesi için piyasada satışa sunulan ürünlerden kaliteli olanları tercih etmeleri mantıklı adımlardan olacaktır.

Şuan sizler için piyasada satılan kalitesiz ve saçlara iyi gelmek yerine daha kötü gelen ürünleri tercih etmemeniz gerekir. Bu yüzden piyasanın kötü ürünlerine oran ile saç bakımı için keratin yağı gibi ürünlerin isteyenler için tekli isteyenler için de setli olarak satışa sunulan alternatifleri bulunur. Bunu diğer piyasada olan ürünler ile karşılaştırdığınız an arada ciddi anlamda farklar olduğunu göreceksiniz.

Hızlı saç uzatan yağlar

Saç bakımı için kullanılan yağlar her ne ise uzamasında kullanılan yağlar da bu kadar önemli olmaktadır. Çünkü her ikisi için de kalitesiz olan ürünler piyasada yerini almaktadır. Artık sizler için saçların yapısına en iyi gelen yağların ve ürünlerin satıldığı marka hizmete girdi. Ürün üretimine başlandığı andan itibaren her kim tercih ediyor ise saçlarında oluşan bakımsız görüntü ya da geç uzama kısa süre içerisinde ortadan kalkmaktadır. Buradan alacak olduğunuz ürünler sayesinde görecek olduğunuz avantajlar;

  • Saçın uzamasına yardımcı olan yağlar sayesinde artık eskiye oran ile saçlarınız daha hızlı bir şekilde uzayacaktır.
  • Saçlarda oluşması mümkün olan kırıklar artık meydana gelmeyecek ve daha sağlıklı bir saç olacaktır.
  • Saçlar daha dolgun hacimli ve gür bir görünüme sahip olacaktır.
  • Eskiye oran ile daha az dökülme meydana gelecektir.

Bunun gibi avantajların bulunmasından dolayı sizler de istediğiniz gibi bu ürünleri kullanabileceksiniz. Saç bakım konusunda bir numara haline gelen marka sayesinde evlerde kuaförlere ciddi anlamda para dökmeden işlemleri sağlayabileceksiniz. Her şeyin sizlerin avantajına olması için sizler de burada olan setleri daha çok tercih etmeniz gerekir. Her saç modeline uygun olarak yerini alan setler sayesinde istediğiniz gibi görüntüde olan saçlarınız olacak, bundan sonra da evde bitkisel yağlar ile saç bakımı alternatifini fazla para ödemeden kendiniz sağlamış olacaksınız.

Saça iyi Gelen Bitkisel Yağlar 

Birçok faktör; iklim, saç kurutma makinesi, boyalar, jel ürünleri, stres, kötü beslenme, vb gibi saçın kılcal yapısına zarar verebilir.

 Bu yazıda için doğal ve ekonomik bir seçenekleri açıklayacağım. Saça iyi gelen bitkisel yağları kullanarak zararlı faktörlerle baş edebilirsiniz. Bu yağların her birinin kendine özgü yararları vardır, ancak hepsi saçlarınızı nemlendirir. Bu yağları kullanarak diğer yapay ürünleri kullanmayı önleyeceksiniz. Bu yağların ne olduklarını ve nasıl kullanılacağınızı açıklayacağım.

Bu yağlar,  kuru veya hasar görmüş saçları olan ya da saçlarını beslemek isteyen insanlar için mükemmeldir. Yağlı saçlı insanlar bu yağlardan kaçınmalıdır. Saçları yağlı olan kişiler, saç kırıklarını, kırık uçları onaran  aynı zamanda saç derisinin aşırı yağlanmasını önleyip doğal kıvamına kavuşmasını sağlayan Liquid Keratin Serumunu kullanabilir.

Saç Bakım Yağları Faydaları 

Saç bakım yağları nelerdir ?
Susam yağı

Hindular, vücuda ve saça masaj yapmak için susam yağını çok kullanıyorlar. İkinci durumda, kellik ve kepek önlemeye yardımcı olur. Çok yağlı olduğundan, saçlarınızın ve kafa derinizin tümü yalnızca kuru saçlı durumlarda masaj yapmak suretiyle kullanmanız gerekir. Bu yağ çok antioksidan, vitamin ve mineral bakımından zengindir ve anti-bakteriyel, anti-inflamatuar ve anti-fungal özelliklere sahiptir.

Keten tohumu yağı

Keten tohumu yağı içindeki Omega 3 içeriği saçlarınızı nazikçe nemlendirir. Bu nedenle, tüketmenin yanı sıra tropikal olarak uygulayabilirsiniz. Keten tohumu ayrıca diğer bileşenler arasında E vitamini, müsilaj, protein ve iyot içerir. (müsilaj: bağırsak problemlerine ve iltihaplanmaya iyi gelen ilaç maddesi)Çok yağlı bir dokusu yoktur, bu yüzden her saç türüne uygulayabilirsiniz. Hasar görme ve bölünme eğilimi gösteren saç uçları için özellikle öneriyoruz.

Badem yağı

Badem yağı en çok bilinen ve en çok kullanılan türlerden biridir. Bunun bir nedeni, en ekonomik  yöntemlerden biri olmasıdır. Özellikle kuru ve kırık olan saçlar için pürüzsüzlük kazandırmak, statik ve hacimli saçlara ulaşmak için idealdir.

Neem Yağı

Bu yağ, önceki yağlar kadar bilinmiyor. Bununla birlikte, saçınızın sağlığı için çok güçlü özelliklere sahiptir. Hintu yağı içeren bu ağaç, ayurveda tıbbında geleneksel olarak çok başarılı bir şekilde kullanılmıştır. Bitkisel mağazalarda ve doğal ürün mağazalarında bulunur. Bu yağ, sebze sterolleri, Omega 3, Omega 6 ve Omega 9 gibi esansiyel yağlarının yanı sıra  özellikle bir mikrop öldürücü olarak yararlı olan limonoid Azadirachtin içerir. Neem kuruluk, kaşınma, kepek, sedef, saç dökülmesi, bit vb. Tedavilere yardımcı olur .

Hindistancevizi yağı

Harika kokusu ve narin dokusu ile hindistancevizi yağı, birçok Hintli kadının saçlarını sağlıklı ve güzel tutmanın sırrını taşır. Yıkamadan önce saçınıza ve kafa derinize uygulayabilir, derinlemesine nüfuz edebilmesi için masaj yapabilirsiniz. Bunun için çok yararlı olan  kepek, seboreik dermatit veya genel kaşıntı antibakteriyel özelliklere sahip olduğu için. Çok yağlı saçlarınız varsa, aynı prosedürü izleyebilir, bunun yerine Hindistan cevizi sütü kullanabilirsiniz.

Liquid Keratin Yağı

Doğal keratin özünden elde edilen katkısız keratin yağıda birçok saç soruna savaş açmaktadır. İçeriğinde çoğu bitkisel yağları bulundurur. (Argan Yağı, Mersin Yağı, Okaliptus Yağı, Sedir Ağacı Yağı, Avakado yağı, Jojoba Yağı, Kayısı Yağı,  H. Cevizi Yağı,  Hint Yağı). Kuru saçları nemlendirmekte ve saça öz yapısı olan protein takviyesi yapmaktadır. Birçok kadının günümüzde uyguladığı bu tedavi yöntemi saç kırıklarını onarır, donukluğu giderir ve kopmakta olan bağların tekrar güçlenmesini sağlar. Haftada iki kez kullanılır ve saçta 6 ile 8 saat bekletilmesi önerilir. İki haftanın sonunda gözle görülür farklarla karşılaşacaksınız.

Nasıl Uygulanır?

Seçtiğiniz yağı, saçlarınızın ortasından uçlarına kadar uygulayın veya çok kuru olduğu takdirde derinizde birraz daha fazla süre bekletin. Daha sonra saçınızı normal bir şekilde yıkayın. Ardından hafif nemli saçlarınıza Liquid keratin kremi uygulayın ve yıkamadan bırakın.Ayrılmış uçları olan insanlar şampuandan sonra birkaç damla da uygulayabilir. Çok kuru ve donuk saçlı insanlar için elinizin avucuna iki veya üç damla koymanızı öneririz. Sürüp elinize yayın. Daha sonra ellerinizi tarak şekli yapın ve saçlarınızla masaj yapın.Yağlı olma eğiliminde saçları olan insanlar için diğer bir seçenek  de yağın liquid keratin maske ile eşit miktarda karıştırılması ve  böylece doğal maskenin yağlı olmamasına rağmen saçlarınızı nemlendirip beslemenizi sağlar.Yağları maskelere, şampuanlara, kremlere veya kına temelli türler gibi doğal boyalara da ekleyebilirsiniz.

 

Yorum

destek.png