200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM

Makaleler » Saç Bakımı » Kuru Saç İçin Şampuan

Kuru Saç İçin Şampuan

Her ne kadar teknoloji giderek ilerlese de doğamızın da giderek kirlenmesinden dolayı gerek tükettiğimiz besinler, gerekse de tükettiğimiz ürünler de gün geçtikçe kimyasal içermeye başlıyor. E tabi saçlarımız da bu kimyasallardan hemen payını alıyor, kolayca kurumaya başlıyor.

Gün geçtikçe kuruduğunu gördüğümüz saçlarımız ise canımızı sıkmakla kalmıyor, belki de bazen psikolojimizi bile etkiliyebiliyor.

Kuru saç için şampuan başlığını attığımız bu makalemizde kuru saçlara yönelik çözüm yolları arayacağımız gibi kuru saçlara neden olan faktörlere de göz atacağız. Aynı zamanda kuru saç için şampuan ürünlerinin ne kadar etkili olduğunu da değerlendireceğiz. Keratin saçlarımızın anatomisinde %72 oranında bulunup, 18 aminoasitten meydana gelen bir proteindir.

Bu bağlamda bu kadar devasa oranda saçlarımızda bulunmasından dolayı keratin için saçlarımızın hammaddesidir demek de mümkün. Keratin ham maddeleri içsel ya da dışsal faktörler sebebiyle saçlarımızda azaldığı gibi üstüne nem oranını azaltacak faktörlere de maruz kalırsak saçlarımız kurumakla kalmayıp, birçok problemle karşı karşıya kalabilir.

Peki keratin proteinlerinin bozulmasına ve saçlarımızdaki nem oranın azalmasına sebep olabilecek faktörlere kısaca bir göz atalım.

 

  • Formaldehit, paraben, tuz, sülfat, SLS, SLES gibi kimyasal maddeleri ihtiva eden saç bakım ürünleri kullanmak( bu maddeleri kuru saç için şampuan ürünleri de barındırabilir.)

  • Fön, perma, platin, röfle, oryal, ombre, balyaj, boyama gibi ısıl saç bakım işlemleri yahut kimyasal saç bakım işlemleri,

  • Dengesiz, düzensiz beslenmekten kaynaklı vücudumuzda açığa çıkan vitamin, mineral, protein, demin, çinko, biyotin eksiklikleri,

  • Stres, sinir, endişe, takıntı, moralsizlik, yorgunluk, hormonal düzensizlikler, sigara gibi fizyolojik ve psikolojik faktörler,

  • Rüzgar, fırtına, yağmur, hava kirliliği, su kirliliği ani mevsimsel değişiklikler gibi doğadan kaynaklı faktörler,

  • Soğuk havalar geldiğinde yani sonbahar, kış aylarında çok sıkı bere, şapka giymek,

  • Saçlarımızı yıkama esnasında sabun kullanmak, saçlarımızda bulunan nem oranını giderek düşürecektir.kuru saç için şampuan

 

İşte yukarıda madde madde sıraladığımız tüm sebepler nedeniyle hem saçlarımızın en önemli ham maddesi keratin proteinleri bozulabilir hem de saçlarımızdaki nem oranı oldukça alt seviyelere düşebilir.

Bunların sonucunda ise saçlarımız oldukça kuru göründüğü için devamızı kuru saç için şampuan ürünlerinde arayabiliriz. Fakat her önerilen kuru saç için şampuan ürününe kanmamalıyız.

Çünkü gerek kozmetik saç bakım sektörü olsun gerek kuaförler olsun piyasada bulunan kuru saç için şampuan ürünlerinin geneli formaldehit gibi saç sağlığımız için oldukça tehlikeli olabilecek kimyasallar barındırdığından, kuru saçlarımızı tedavi etmek yerine ömür boyu canımızı sıkacak saç problemleriyle karşı karşıya bırakabilirler.

Bu sebeple kuru saç için şampuan ürününü tercih etmeden önce hiçbir kimyasal içermediği gibi %100 doğal, saf olduğundan da kesin emin olmalıyız.

Kuru saç için şampuan önerisi dendiğinde gerek uzman dermatologların gerekse de saç uzmanlarının ilk aklına gelen Liquid Keratin Şampuan ürünleri, elinde bulunan Organik Sertifikasıyla hem %100 doğal olduğunu kanıtlamış hem de gerçek bir kuru saç için şampuan ürünü olduğunu ispatlamıştır.

Sizler de kuru saçlardan muzdaripseniz gerçek bir kuru saç için şampuan ürünü olan Liquid Keratin Şampuan ürünlerinden yakın zamanda sipariş vererek, saçlarınızı en kısa sürede tedavi ettiğine şahit olup, parlak, canlı, güçlü saçlara kavuşabilirsiniz.

 

Kuru Mat Sert Saçlara Keratin Şampuanı Ürünümüze Görsele Tıklayarak Ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın
Size bir kampanya haberimiz var!

Alışveriş Sepetim