200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM

Makaleler » Saç Bakımı » Keratin Yüklemesi

Keratin Yüklemesi

Piyasada yer alan çoğu ürün sizlere saçınızın kaybettiği keratini kazandıracağı umudunu verip, kimyasal dolu, orijinal olmayan sahte keratin ürünleri sunmaktadır. Bu ürünlerin saçlarınıza keratin yüklemesi yapmadığı gibi saçınızı içlerinde bulunan kimyasal maddelerle daha kötü bir duruma sürüklemektedir.

Peki doğru keratin yüklemesi nedir? Keratin Yüklemesi nasıl yapılır? Gelin beraber öğrenelim.

Keratin saçımızda, derimizde, diş ve tırnaklarımızda bulunan bir proteindir. Keratin proteini sayesinde saç ve tırnaklarımız kolay kırılmaz, daha güçlü ve sağlıklı olur. Sürekli olarak elektrikli saç şekillendiriciler ile saçlarımızı yapmak, boya, röfle, saç açtırma gibi işlemler yapmak sonucunda saç olan keratinini yitirir ve artık kendini yenileyemez hale gelir.

Aslında bu vücudumuzun vitaminsiz kalıp en ufak bir soğukta hastalanacak kadar zayıf düşmesi durumuna benzetilebilir. Bu durumda nasıl vücudumuza vitamin takviyesi yapıyorsak  saçlarımıza da  "keratin yüklemesi" yapmamız gerekir.

Keratin yüklemesi yaptığını iddia eden bazı firmalar ve kuaförler saçlarınızı kimyasala boğarken aslında saçınıza keratin yüklemesi yerine ne yazık ki kimyasal madde yüklemesi yapmaktadır. Bu gibi durumların önüne geçmek ve sizlere evde kendi keratin saç bakımınızı yapma imkanı sunmak adına ailemiz Liquid Keratin ürünlerini online satıştan ödeme kolaylığı ile kapınıza kadar getiriyor.

Keratin Yüklemesi

Keratin yüklemesi sayesinde saçlarımıza saf  keratin proteinini doğrudan uygulayarak saçın yanan, dökülen, kırılan ve kırık kısımlarına adeta bir kemiğin kaynadığı gibi nufüs ederek onarılmasını sağlanır. Keratin yüklemesi hakkında bilgi aldık ancak hala nasıl yapıldığını anlayamadık o halde bir alt başlığımızda keratin yüklemesinin nasıl yapıldığını ele alalım. 

Keratin Yüklemesi Nasıl Yapılır?

1) İlk olarak, saçtaki kozmetik kalıntıların tamamen arındırılması ve saç pullarının aralanması için saçlar, silikon ve zararlı kimyasal madde içermeyen Liquid Keratin saç şampuanı  ve sıcak su kullanılarak iyice yıkanır. İkinci yıkamada şampuan saçta 2 dakika bekletilir, saçlar sıcak suyla durulanır, havluyla kurutulur. İsteğe göre taranır ve keratin yüklemeye hazır hale getirilir. Bu esnada herhangi bir saç kremi kullanılmaması gerekir. (Saçların hafif nemli olması tavsiye edilir.)

2) Katkısız Keratinler saça yetecek kadar boş bir kaba boşaltılır. Saç dipleri hariç hasarlı noktalara yoğunlaşarak ister bir fırça yardımıyla ister parmakla boya yapar gibi tüm saça sürülür. Masaj yapma suretiyle saça yedirilmesi sağlanır. İkinci bir alternatif olarak keratinleri boş bir sprey şişe içine boşaltarak da kullanabilirsiniz. Böylece saçınıza keratin yükleme işleminin başlangıcını yapmış olursunuz.

3) Bu şekilde en az 5-10 saat iyice kuruyana kadar bekletilir. Bekleme esnasında saçların açık olması kurumayı hızlandırır. Bekleme esnasında saçlarınızın biraz sertleşmesi normaldir. Durulandığında ve maske kullanıldığında saçınız yumuşayacaktır. Keratinler saçlarınıza tutunup kaynama yaptığı için sertleşme olması durumu oldukça normaldir.

4) Tamamen kuruyan saçlar ılık suyla durulanır sonra havluyla, saçta biraz nem kalacak şekilde kurutulur. Nemli saça Liquid Keratin Maske uygulanarak saçta 10-15 dakika bekletilir ve durulanır. Sonra saça Liquid Keratin Saç Kremi uygulanır ve saçlar durulanmadan işlem sonlandırılır. Böylece saçınıza keratin yükleme işlemini başarıyla yapmış olursunuz.

Keratin Yüklemesi

5) Bu işlem haftada iki defa tekrar edilir ve saçın yıpranma durumuna göre uygulanan seans sayısı değişebilir. Örneğin, hafif yıpranmış saçlar 1-2 seansta düzelirken,  röfleli ve aşırı yıpranmış saçlar  5-6 seansa kadar uygulama gerektirebilir. Saça keratin yüklemesi ve onarımı gerçekleştikten sonra haftada bir Liquid Keratin Maske uygulanması tavsiye edilir. Ayrıca saçların daha yumuşak, daha parlak ve daha dolgun gözükmesini isteyenler, Liquid Keratin Yağı ile saç bakımlarına devam etmelilerdir. Keratin Yağı haftada bir veya iki defa uygulanabilir. Liquid Keratin ve Saç Kreminizi her gün kullanabilirsiniz.

Keratin yüklemesinde Keratin yağı uygulaması şu şekildedir;  saç iki defa mümkünse Liquid Keratin Şampuan ile yıkanır. Hafif nemli kalacak şekilde kurutulur. Keratin Yağı saça iyice yedirilerek sürülür. Yaklaşık 2-10 saat arasında saçta bekletilir. Daha şampuanla yıkanarak durulanır  işlem tamamlanmış olur. Keratin yağını saçlarınızda 2-10, saat arasında bekletmek saçınızda ağırlaşma yapmaz.

Keratin yağını, bakım yağı tarzında da kullanabilirsiniz. Keratin Yağını temiz ve hafif nemli saçınızın uçlarına ve saç boylarına çok az miktarda sürülür. Saçı tekrar yıkamadan istediğiniz şekli vererek gününüze mükemmel görünen saçlarla devam edebilirsiniz. Gün içerisinde saçınız kurudukça kullanabilirsiniz bu şekilde kullanmak saçlarınızda ağırlaştırma yapmaz. Saçlarınıza Keratin yüklemesi yaparak saçlarınız eskisine göre daha gür, canlı ve ipeksi bir görünümde olacaktır.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın
Size bir kampanya haberimiz var!

Alışveriş Sepetim