Saçın ana yapısını oluşturan keratinler zamanla renklendirme ve şekillendirme işlemleri sonucu zarar görürler. Bunun sonucunda saçta yıpranma,matlık,kuruluk ve dökülmeler meydana gelir...
Keratin Yüklemesi

 

Ne yazık ki piyasada çoğu ürün saçtaki bu keratinin eksikliğini gidermez. Keratin eksikliğini ancak ve ancak doğal ve katkısız keratin içeren ürünler giderebilir. Uzmanların ve dermatologların analizleri üzerine Liquid Keratin ürünleri %100'e yakın doğal ve yararlı bulunmuştur. Saçınızın sorunlarını giderebilmeniz için bu marka önemle tavsiye edilmektedir. Keratin yüklemesi; saçta zarar görmüş mikro keratinlerin yenilenerek, saça önceki gücünü ve canlılığını geri kazandırma işlemidir.

Keratin Yüklemesi Nasıl Yapılır?
  1. Öncelikle, saçtaki kozmetik kalıntıların tamamen arındırılması ve saç pullarının aralanması için saçlar, iki defa silikon içermeyen varsa organik bir şampuanla ve sıcak su kullanılarak iyice yıkanır. İkinci yıkamada şampuan saçta 2 dakika bekletilir, saçlar sıcak suyla durulanır, havluyla kurutulur.İsteğe göre taranır ve yüklemeye hazır hale getirilir. Bu esnada herhangi bir saç kremi kullanılmaması gerekir.(Saçların hafif nemli olması tavsiye edilir)
  2. Keratinler saça yetecek kadar boş bir kaba boşaltılır. Saç dipleri hariç hasarlı noktalara yoğunlaşarak İster bir fırça yardımıyla ister parmakla boya yapar gibi tüm saça sürülür. Masaj yapma suretiyle saça yedirilmesi sağlanır. İkinci bir alternatif olarak keratinleri boş bir sprey şişe içine boşaltarak da kullanabilirsiniz.
  3. Bu şekilde en az 5-10 saat iyice kuruyana kadar bekletilir. Bekleme esnasında saçların açık olması kurumayı hızlandırır. Kuaför uygulamalarında veyahut acele edilmesi gereken durumlarda 10 dakikada bir saça soğuk veya ılık fön tutulur, son fönden sonra elektiriklenme olmaması için saçlar 10 dakika dinlendirilir. Kuruması bir saat içinde tamamlanır. Bekleme esnasında saçlarınızın biraz sertleşmesi normaldir. Durulandığında ve maske kullanıldığında saçınız yumuşayacaktır.
  4. Tamamen kuruyan saçlar ılık suyla durulanır sonra havluyla, saçta biraz nem kalacak şekilde kurutulur. Nemli saçaLiquid Keratin Maske uygulanarak saçta 10-15 dakika bekletilir ve durulanır. Sonra saça Liquid Keratin Saç Kremiuygulanır ve saçlar durulanmadan işlem sonlandırılır.
  5. Bu işlem haftada iki defa tekrar edilir ve saçın yıpranma durumuna göre uygulanan seans sayısı değişebilir. Örneğin, hafif yıpranmış saçlar 1-2 seansta düzelirken,  röfleli ve aşırı yıpranmış saçlar  5-6 seansa kadar uygulama gerektirebilir. Saça keratin yüklemesi ve onarımı gerçekleştikten sonra haftada bir Liquid Keratin Maske uygulanması tavsiye edilir. Ayrıca saçların daha yumuşak, daha parlak ve daha dolgun gözükmesini isteyenler, Liquid Keratin Yağı ile saç bakımlarına devam etmelilerdir. Keratin Yağı haftada bir veya iki defa uygulanabilir. Liquid Keratin ve Saç Kreminizi her gün kullanabilirsiniz.

Not: Keratin yağı uygulaması şu şekildedir;  saç iki defa mümkünse Liquid Keratin Şampuan ile yıkanır. Hafif nemli kalacak şekilde kurutulur. Keratin Yağı saça iyice yedirilerek sürülür. Yaklaşık 2-10 saat arasında saçta bekletilir. Sonra şampuanla yıkanarak durulanır. İşlem tamamlanmış olur.

Keratin yağını, argan yağı tarzında da kullanabilirsiniz. Örneğin; Keratin Yağı temiz ve hafif nemli saçınızın uçlarına ve saç boylarına çok az miktarda sürülür. Saçı tekrar yıkamadan istediğiniz şekli vererek gününüze mükemmel görünen saçlarla devam edebilirsiniz.

Sonuç: Bir kaç seans sonra saçlarınızın ne kadar canlı, parlak ve şık olduğunu gözlemleyebilirsiz.

Yorum

destek.png