Birçok bayan kendine uygun olan saç stilini kendinde denemek ve yeni imajlarla daha güzel ve ilgi çekici olmak ister. Kimi zaman platin boya ile kimi zaman da siyahtan en açık bir boya rengine dönmekle, bazen de düzleştirme veya perma ile saçlarımızı şekilden şekle sokmak isteriz. Bütün bu zevkleri yaşamak için, kendi ayağımızla büyük riskler alarak, kuaföre gideriz. Bir bakarsınız, yapılan saç modelini beğenmeyip tekrar başka bir şekil ve renkleri denemek istediğimiz çok olur.
Keratin Saç Bakım

Bütün bu sert işlemlere karşı çoğumuzun saçları dayanamaz. Zamanla saçlarımız yıpranır. Hele bir de yanlış işlem ve hatalı uygulamalar sonucu kazaya uğrayarak yanan, yıpranan saçları düşünün!  O güzelim saçlardaki sertlik, kırılganlık ve matlık hepimizi derin bir ümitsizliğe götürür.

Yıpranan, kuruyan saçlarımızı kurtarmak için her türlü çareyi deneriz. Ancak yanan, kırılan saçlarımızı bir türlü kurtaramayız.

İşte yıpranmış saçlarımıza, ''keratin saç bakım'' yapmak, bu çaresiz zamanda en akıllıca iş oluyor. Çünkü keratin proteinleri, onarıcı özellikleriyle, yıpranmış ve kırık saçlara çare olmaktadır. Eğer saçımıza sık sık röfle, perma, boyama gibi işlemler yapmaya devam ediyorsak, mutlaka saçımız keratin kaybına uğrayacak. Keratin eksikliğini gidermek için de, keratin bakım yapmaktan başka çare kalmaz.  

Saç modasındaki yeni gelişmeleri saçınızda özgürce uygulamak isterseniz, işlem öncesi ve işlem sonrası mutlaka keratin saç bakım yapmalısınız. Röfleden kuruyan saçlarınıza tekrar tekrar röfle yapmakta ısrar ederseniz, mutlaka keratin yüklemesine başvurmalısınız. Aksi halde günden güne güçsüzleşen ve zayıflayan saçlarınız, kırılarak ve koparak sizi mutsuz edecektir. Ya da matlaşan, sertleşen, kuruyan ve zor taranan saçlar kaderiniz olacaktır.

Burada önemli olan bir husus da,  Keratin Saç Bakım uygulamasında, ilk ve temel uygulama olan doğal keratinleri ya da keratin serumunu saçta uygulamaktır. Yoksa keratinli diğer (krem, şampuan, maske gibi) ürünler bir nebze size faydalı olabilecektirler. Ya da çok uzun zaman kullanmanız durumunda belki bir miktar faydası olacaktır. Oysa keratin serum uygulanmasıyla şok bir tedaviye mazhar olacak ve saçlarınız eski sağlığına kavuşacaktır. 

Yorum

destek.png