200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM

Makaleler » Saç Bakımı » Keratin Düşüklüğü

Keratin Düşüklüğü

Keratin düşüklüğü kullanıcılar tarafından sık duyulan ama tam olarak neden kaynaklandığı bilinmeyen bir durumdur. Saç tellerinin yapısını incelediğimizde birçok katmandan oluştuğu gözlemlenir. En üst kısımda kütikül tabak oluşmaktadır. Kütikül tabakanın altında ise saç lifleri ve bunların birbirine bağlanmasını sağlayan keratin proteini bulunur. Keratin proteini saç liflerinin tutunmasını sağladığı için saçın düzgün bir formda durması için önemlidir.

Saçtaki keratinin azalma nedeni uygulanan açma, boyama gibi renklendirme ve maşa,düzleştirme gibi ısıyla şekillendirme işlemleridir. Kütikül tabaka kimyasallardan ve yüksek ısıdan dolayı aşınır, bu durumda direkt olarak saç lifleri ve keratin işlemlere maruz kalır. Yani keratin düşüklüğü oluşur. Sünen, kopan yıpranmış bir saçta keratin eksikliği olduğundan bu durumu gidermek için saça keratin bakımı yapılmalıdır. Keratin bakımı kuaförlerde aynı isimle yapılan işlem değildir. Kuaförde yapılan işlemde saça bakım yapılmaz.

Formaldehit gibi zararlı kanserojen etkili kimyasallar ile saç sadece kalıcı olarak düzleştirilir. Bu düzleştirmeyi keratin sağlamaz. Kıvırcık veya düz her saçın yapısını oluşturan bir proteinin saç şeklini değiştirmesi mümkün değildir. keratin düşüklüğüKeratin düşüklüğü gözlemlenen bir saça bu yıpratıcı işlemi yapmak saçın daha çok yıpranmasına neden olur.

Bu sebeple yapılacak keratin bakım işlemi uygulamadan önce mutlaka ürün içeriklerini kontrol etmek ve güvenilir markalardan ürün almak gerekir. Temiz içerikli ürünlerle yapılacak olan keratin bakımı yıpranmış hatta yanmış bir saçın dahi iyileştirebilecek etkiye sahiptir.

Keratin bakımı ürünleri genellikle set şeklinde satılan, içeriğinde saf keratin proteinleri bulunan ürünlerden oluşur ve saçtaki keratin düşüklüğü giderilir. Set içerisinde saf keratin serum, keratin şampuan, keratinli durulanmayan saç bakım kremi ve keratin maske bulunur.

Bu ürünlerin her biri keratin bakımının bir aşamasını oluşturur. Keratin şampuan kullanılarak saç derinlemesine temizlenir ardından saf keratin serum yüklemesi yapılarak yıpranan saç telleri onarılır.

Maske ve keratinli saç bakım kremi ile de saçın yumuşaması sağlanırken aynı zamanda da dış etkenlere karşı gün boyu koruma kalkanı oluşturulur.

Liquid Keratin – Keratin Yükleme Setini kullanarak yıpranmış saçınızda ki keratin düşüklüğü kalıcı bir şekilde giderilerek, saç sağlığına kavuşur.

Keratin Saç Kremi (200ML) Ürünümüze Görsele Tıklayarak Ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın
Sevgi KARATAŞ
04 Ağustos 2021
Saçlarımı onarmak için saf keratin bakım ürünlerimi bu siteden alıyorum ben çok faydasını gördüm. maskem hala var çok uzun vadede de kullanabilirsiniz ve tekrar tekrar bakım yapmanız gerekmez

Size bir kampanya haberimiz var!

Alışveriş Sepetim