440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM

Keratin Bakım Nedir Nasıl Yapılır? Saç Botoksu Nedir, Brezilya Fönü Nasıl yapılır? Hepsi Aynı Şey mi?

Keratin saç bakımı nasıl yapılır? Brezilya fönü nedir? Nasıl yapılır? Saç Botoksu aynı mı yoksa farkı Nedir?

Üç türlü Keratin Bakımı vardır. Biri yıpranan saça kaybettiği keratinleri yükleyerek, yanan yıpranan saçları onarır. Diğeri Saç Botoksu ile tarif edilen bakım ise, bu keratin bakımının aynısı olup, yeni nesil jenerenik bir ifadesidir ve Keratin Saç Botoksu diye de anılır ve yine saça doğal keratin protein yüklemesinden ibarettir. Fakat Brezilya fönü ve Kalıcı fön ile ya karıştılıt, ya da algı operasyonu yapılır. Üçünsü ise Brezilya fönü dediğimiz ki adından da anlaşılacağı üzere, aylarca düz yapmak ya da yumuşatmak pürüzsüz yapmak için yapılır. Fakat yıpranan saça etkileri yoktur. Bunun için çift etkili keratin bakım yapılması gerekir. Yani doğal keratin yüklemesi de yapılmalıdır.

Keratin çok değerli bir proteindir saçımızda ve cildimizde ve tırnaklarımızla bolca bulunur. Özellikle saç tellerinin ana yapısını keratinler oluşturur, hatta saçın %70'ten fazlası keratin proteinlerinden oluşur. Genellikle işlem gören saçlar, özellikle boyama, açma, yüksek ısılı şekil verme, düzleştirme gibi uygulamalardan sonra saçın yapısındaki keratin proteinleri hasar görür eksilir ve dolayısıyla saçların donuk mat yıpranık ve hasarlı gözükmesine sebep olur. 

İşte bu gibi durumlarda saçınıza doğal gerçek keratin yüklemesi yapılırsa saçınızdaki bu kötü görünüm gider ve yerine sağlıklı parlak canlı saçlar geri gelir. 
Bu uygulamayı evde kendinizde rahatlıkla yapabilirsiniz. Bir şekilde özel bir cihaza ve uzmana ihtiyaç gerektirmez. Böylece saçlarınız yumuşacık ve ipeksi bir görünüm kazandığı gibi kırıklar kopmalar dökülmeler önlendiği için saçınız derhal hızlı uzamaya da başlar. 
Hem saçlarını onarmak ve daha bakımlı saçlara kavuşmak isteyenler, bu alanda bitkisel keratin içerikli Vegan Sertifikalı ve Patentli Liquid Keratin ürünlerimizi keratinbakim.com sayfamızdan inceleyebilirler. 

Keratin bakımı faydaları neler? 


Saçınız her ne sebepten olursa olsun eğer yıprandıysa, kuru, mat, sert, kabarık zor taranan veya kırık, kopma, yıpranma hatta yanma gibi problemler varsa hiç tereddüt etmeden bu bitkisel keratin bakımını yapabilirsiniz. Kısa sürede saçlarınız kendine gelir. 
Üstelik hızlı uzamaya başladığı gibi hacim ve dolgunluk ve parlaklık ve yumuşaklık kazanıyor. 

Kimler keratin bakımına veya Saç Botoksuna ihtiyaç duyuyor? 

Tüm yıpranmış saçlar için Keratin bakımı yapılabilir özellikle saçlarına hacim dolgunluk parlaklık canlılık kalınlık güçlendirme yumuşak ve ipeksi bir dokunuş ve hızlı uzama tüm keratin bakımının faydaları içerisinde yer alır. 

Keratin bakımı ve keratin yüklemesi nasıl yapılır?

1. Şampuanla yıkanmış temiz Kuru ya da hafif nemli saçınıza onarıcı keratin serumlarından boya yapar gibi sürüp 15-20 dakika bekletin ve hemen ardından kurutun. 
2. Tam kuruduktan sonra bol su ile durulayın fazla suyunu alın bu defa saçınıza onarıcı keratin saç bakım maskesi uygulayın 10-15 dakika bekletin. 
3. Saçınızı yine bol suyla durulayın şampuan kullanmayın,  saçınıza istediğiniz şekli vererek işlemi bitirin. 
4. İsteyenler çift etkili Keratin bakımı için düzleştirici keratin krem uygulayarak saçlarının daha da yumuşak ipeksi ve aylarca düz pürüzsüz kalmasını sağlayabilir.

Evde Keratin bakımı yapanlar 

Evde Keratin bakımı nasıl yapılır konusunda hiç kimsenin zerre kadar tereddüt etmeden kendilerinin yapabileceğine Garanti verebiliriz çünkü evde doğal keratin yapımı sadece el becerisi ile olabilecek gayet basit bir işlemdir. Özel bir cihaz gerektirmez. 
Sadece yıkanmış temiz saça saf doğal onarıcı keratin serumlarından yüklemeleri ve kurutmaları sonrasında durulayıp keratin maskesi uygulamaları yeterlidir. Bunun dışında isteğe göre düzleştirici ile fön çekilebilir.

Brezilya Fönü Kullanımıve Evde nasıl Uygulanır?

1. En az 2-3 defa saçınızı sıcak suyla ve şampuanla yıkayın hafif nemli bırakın.
2.  düzleştirici kremden saçınıza boya yapar gibi uygulayın. 

3. 15 dakika sürekli sık dişli tarakla tarayın ve 15 dakikada dinlendirin.
4.  toplamda 30 dakika sonra saçınızı kurutma makinesi ile iyice kurutun ve hemen arkasından düzleştirici cihaz ile saçınızı yüksek ısıda düzleştirme işlemi yapın ve iki gün sonra yıkayın.

İlgili Ürünler

%22YENİ

Keratin Botooks-2 Saç Bakım Seti

1,930.00 TL 2,464.64 TL
%18YENİ

Yıpranan Yanan Saçlara Keratin Bakım Seti

1,555.00 TL 1,891.31 TL
%24YENİ

Keratin Saç Botooksu Plus Seti

2,540.00 TL 3,328.22 TL
%34YENİ

Onarıcı Güçlendirici Mega Keratin Seti -1 -

1,787.00 TL 2,699.00 TL
%19YENİ

Mega Keratin Seti Full

3,298.00 TL 4,091.88 TL

Alışveriş Sepetim