Kepekli Saç

       KEPEKLİ SAÇ

 

Kış aylarının en çok kullanılan ve kurtarıcı parçaları olan kıyafetleri koyu renkli olanlar. Ancak bu koyu renk kıyafetlerin önündeki en büyük engel kepekli saç problemidir. Kuru veya yağlı hangi çeşidi ile olursa olsun kepekli saç yalnızca kış aylarında değil her mevsim sizlere sıkıntı yaşatacak bir problem.kepekli saç

Kepekli saç dediğimizde problemi üzerine alınmayacak okuyucularımız olabilir. Ancak kepek göz ardı edilmemesi gereken ve saç dökülmesi, mantar gibi çok daha büyük problemlere yol açabilecek bir sorundur. Bu nedenle kepek oluşumu miktarınızda en ufak bir değişim bile gözlemlediğinizde bunun çözümü için araştırmalara başlamalısınız

Kepekli saç 2 formda kendini gösterebilir. Kuru kepek yani omuz hizalarına doğru ölü derilerin döküldüğü tarzda en sık karşılaştığımız kepekli saç türü. Yağlı kepek ise saç diplerine doğru yapışan daha küçük ama hafif sarımtırak bir rengi olan kepekli saç çeşididir. Yani kepek yalnızca kuru saçta oluşan bir saç problemi değildir.

Kepekli saç en sık olarak erkeklerde görülür. Bunun nedeni ise erkeklerin saç yıkama rutinlerini ve saç bakım ürünlerini çok sık değiştirmesi, saçlarını belirli bir rutinle fırçalamamaları ve saç sabitleyici ürünleri çok daha sık kullanmaları. Sıradan şampuanlar da erkekler arasında en çok kullanılan ürünlerdir. Sıradan şampuanlar da kepekli saç oluşumunu tetikler.

Sıradan şampuanların kepekli saç oluşumunu tetiklemesinin nedeni de içerisinde bulundurduğu sülfat ve tuz kimyasalıdır. Şampuanlara köpürme etkisi veren bu kimyasallar saçların kurumasına neden olur kuru saç derisi de kepekli saç için en uygun olan ortamdır. Bütün bunları bildikten sonra yapmamız gereken tek çözümün doğal ve organik şampuanlar olduğu ortada. Doğala Şampuan gibi içerisinde koku için bile bir damla kimyasal içermeyen %100 organik şampuanların kullanımı ile saç derisindeki yağ dengesi sabitlenir. Bu da kepekli saç probleminden kurtulmamızı sağlar. Yağ dengesinin oranlanması da saç beslenmesi için gereklidir. Beslenen ve sağlıklı saçlarda kepekli saç görünümü oluşması da olasılık dışıdır denebilir.

Doğala Şampuan sıradan şampuanlara göre saçlarınızın daha nemli ve sağlıklı kalmasını sağlar. Bu özelliği ile de saç derisindeki yenilenmelerin belirli bir rutine bağlanmasını sağlıyor. Ölü hücrelerin yenilenmesi ile kepekli saç göze batacak kadar kepek problemi yaşatmayacaktır.

İlgili Ürünler

  • ÜCRETSİZ KARGO
    Yağlanan Saç Bakım Seti
  • ÜCRETSİZ KARGO
    Keratin Şampuanı (350ml)
  • Size bir kampanya haberimiz var!
    Sepetinizde ürün bulunmamaktadır