200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM

Makaleler » Saç Bakımı » Saç Çıkarıcı Şampuan

Saç Çıkarıcı Şampuan

Giderek ilerleyen teknoloji ve gelişen uygarlıklar karşısında doğamız nasibini aldığı gibi saçlarımız da nasibini almaktadır. Çevresel, fizyolojik, psikolojik, biyolojik etmenler nedeniyle saçlarımız dökülmekte ve biz de bu durumları karşısında saç çıkarıcı şampuan ürünlerine başvurmak zorunda kalıyoruz. Peki saç çıkarıcı şampuan adı altında sunulan ürünler saçlarımız üzerinde ne kadar etkili?

Keratin saçlarımızın anatomisinde %72 oranında bulunup, 18 aminoasitten oluşan en önemli besleyici protein konumundadır. Bu bağlamda saçlarımızın anatomisine içeriden yahut dışarıdan gelebilecek zararlar keratin proteinlerine de zarar verecek ve saçlarımız dökülmeye başlayacaktır.

Peki içeriden yahut dışarıdan saçlarımızın anatomisine zarar verebilecek etmenler nelerdir, kısaca bir göz atalım.

  1. Hava ve su kirliliği, yağmur, rüzgar, ani mevsimsel değişiklikler gibi çevresel faktörler,
  2. Formaldehit, paraben, tuz, SLS, SLES gibi kimyasallar içeren saç bakım ürünleri,
  3. Röfle, fön, perma, platin, oryal, ombre, boyama gibi ısıl ve kimyasal saç bakım işlemleri,
  4. Stres, yorgunluk, hormonal bozukluklar gibi psikolojik ve fizyolojik faktörler,
  5. Dengesiz beslenmenin neden olduğu vitamin, mineral, protein eksiklikleri.

Yukarıda saydığımız tüm sebepler saçlarımızın anatomisine zarar verecek, saçlarımız da dökülmeye başlayacaktır hatta engel olunmadığı takdirde dökülmeler gitgide artacaktır.

Böyle canımızı sıkan saç dökülmeleri karşısında saç çıkarıcı şampuan imdadımıza yetişecektir fakat piyasada yer alan saç çıkarıcı şampuan ürünlerinin geneli kimyasallar içerdiğinden saç çıkarmak yerine daha da fazla saçların dökülmelerine neden olabilirler.

Bu yüzden saç çıkarıcı şampuan ürününü tercih ederken içeriğinde kimyasal barındırmadığı gibi %100 doğal olduğundan da emin olmalıyız.

Keratin saç bakım sektörünün lider markası Liquid Keratin’in saç çıkarıcı şampuan ürünleri sahibi olduğu ulusal ve uluslarası patentlerle kullanıcılarına saç çıkarma konusunda %100 garanti vaat etmektedir.

Liquid Keratin saç çıkarıcı şampuan ürünleri aynı zamanda Organik Sertifikası sahibi olduğundan %100 doğal olduğunu kullanıcıları için kanıtlamıştır. Sizler de yakın zamanda Liquid Keratin – Saç Çıkarıcı Şampuan ürünlerinden tedarik ederek hem saç dökülmelerine engel olabilir hem de saçlarınızın çok daha gür çıkmasına neden olabilirsiniz.

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın
Size bir kampanya haberimiz var!

Alışveriş Sepetim