440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM

Keratin Saç Botoksu Nedir - Hairbotox Kimlere ve Nasıl Yapılır?

Saç Botoksu nedir ve Saç Botoksu evde nasıl yapılır?
 

Esnekliğini ve parlaklığını kaybetmiş, yıpranmış ve hasarlı saçlar, keratin saç botoksu yöntemiyle rahatlıkla eski gücüne ve görünümüne kavuşturulabilir.

 

Yetersiz veya yanlış saç bakım rutini uygulamak, saçınızı yüksek ısıya veya kimyasal maddelere maruz bırakmak, saçınızı gereğinden fazla boyamak veya sert fırça veya fön darbeleri...

 

Bunlar gibi saçların olduğundan daha hızlı yıpranmasının birçok farklı sebebi var. Uygunsuz açıcılar, boyalar, saç maşaları, tuzlu su, sıcak fön gibi..  Saç tellerinizde çatlaklar, kırılmalar fark ediyorsanız ve saçlarınız doğal yumuşaklığını ve parlaklığını kaybetmişse saçınızın zarar görmüş olduğu söylenebilir. Peki yanmış, yıpranmış saçlarınızı güçlendirmek ve sağlığına kavuşturmak için ne yapabilirsiniz?

 

Saçlarınızı hem güçlendirmek ve hem de onarmak, saç bakımı ya da saç botoksu adı ile uzun zaman ve zahmetle birlikte oldukça yüksek masraf içeren kapsamlı bir süreçtir. Ancak son yıllarda giderek popüler hale gelen iyi bir keratin saç botoksu ile bu süreci hızlandırabilir, saçlarınızın çok daha canlı ve çok daha güçlü olmasını sağlayabilirsiniz.
 

Saç Botoksu Nedir?
 

Saç botoksu, amino asitlerin ve proteinlerin özel bir teknik ve uzmanlık gerektirmeden saça enjekte edildiği (sürülerek ve bekletilerek yapılan) kolay bir işlemdir. Saç lifleri keratin adı verilen doğal proteinler ve amino asitler sayesinde gücünü korur. Özellikle de çok yıpranmış saçlar için ihtiyaç duyulan besinler keratinli saç botoksu ile desteklendiğinde daha güçlü, parlak ve yumuşak saçlara kavuşmanız mümkün. Bu işlemi saçın şeklini değiştiren, yani düzleştiren (brezilya fönü) veya dalga veren işlemlerle asla karıştırmamak gerekir. Ayrıca doğal saç botoksu kimyasal içermeyen, sadece saça bakım yapan bir yöntem olduğundan saçınızdaki boya rengini veya şeklini değiştirmez.
 

Saç Botoksu en çok kimlere uygulanır?

 

Saçınızın durumunu analiz uzmanıyla veya ihtiyaçlarını gözlemleyerek kendiniz de belirleyebilirsiniz. Saç tellerinin elastikiyetini ve canlılığını kaybetmesi saçın yıprandığının belirtilerinden biridir. Daha önce saçlarınızdaki yumuşaklık ve parlaklığı göremiyorsanız ve bir saç telinin hafifçe çekildiğinde bile çabuk kırıldığını fark ediyorsanız keratin saç botoksu sizin için mükemmel bir tedavi olabilir.

 

Hairbotox kendi başınıza veya evde yapabileceğiniz kolay bir işlemdir. Bu nedenle güvenilir bir saç bakım yapabilir veya kuaföre giderek saçınızın durumuna göre biraz maliyete katlanarak konforlu bir bakım yapabilirsiniz.

 

Keratin Saç botoksu uygulanan saçların temiz olması gerekmektedir. Ayrıca saçlarınıza doğru bakım ürünlerini uygulamayı ve işlem sonrası bakımını yapmayı unutmayın. Bu sayede işlemin etkisini uzatabilir, saçınızın doğal parlaklığını ve yumuşaklığını daha uzun süre koruyabilirsiniz.

 

Evde Saç Botooksu Nasıl Yapılır?

 

1. Yıkanmış kuru veya nemli saça saf keratin protein serumunu boya yapar gibi sürün.

2. 15-20 dakika bekletin. Tamamen kurutun.

3. Bol su ile durulayın. Ve Likit keratin saç maskenizi uygulayın.

4. On dakika sonra durulayın ve işlemi bitirin.
 

Saç Botoksunun asıl amacı nedir?
 

Yüz botoksu tedavilerinde olduğu gibi keratin saç botoksunun da amacı kırık ve yıpranmış saç uçlarını onarmak ve saça daha pürüzsüz, sağlıklı iyi bir görünüm kazandırmaktır. Amino asitler ve proteinler saç liflerinin hasarlı bölgelerini kolayca onarabilirler. Bu işlem sayesinde canlanan saçlarda elektriklenme, kabarma ve kırılma gibi sorunlar giderilebilmektedir. Ancak saç botoksunun ortalama 2-3 hafta süren bir işlem olduğunu da unutmayalım.

Saç Botoksu Fiyatları
1. Dar gelirli semtlerde 1500-3000 TL
2. Orta gelirli semtlerde, 3000-5000 TL,
3. Lüks semtlerde ise 5000- 8000 TL arasında seyretmektedir.

İlgili Ürünler

%22YENİ

Keratin Botooks-2 Saç Bakım Seti

1,930.00 TL 2,464.64 TL
%24YENİ

Keratin Saç Botooksu Plus Seti

2,540.00 TL 3,328.22 TL
%20YENİ

Saç Botooksu Keratin Yükleme Seti -1

1,696.00 TL 2,129.21 TL
%34YENİ

Onarıcı Güçlendirici Mega Keratin Seti -1 -

1,787.00 TL 2,699.00 TL
%19YENİ

Mega Keratin Seti Full

3,298.00 TL 4,091.88 TL

Alışveriş Sepetim