Birçok bayanın en çok dert yandığı konuların başında saçlarının boyadan yanması veya kuruması gelir. Bununla da kalmaz, kırılmalar kopmalar ve mat görünümlü, sert saçlar arkasından devam eder.
Boyadan Yanan Saçlar
Boyadan Yanan Saçlar

Yaşımız genç iken ara sıra değişik modeller ve renkler denemek için saçımızı boyarız. Bu bize büyük zevk verir. Ancak yaşımız daha çok ilerlediğinde, beyazlarımız çoğaldığında saçlarımıza ister istemez mecburen boya yapmak zorunda kalırız. Sık sık saça boya yapmak  saçı zamanla kurutur veya yakar. Kuruyan saçlar ise çok çabuk kırılır ve koparlar.

Yanan saçlar hem kuruluk yapar hem sertleşir hem de mat bir görünüm vererek çok rahatsız edici bir hal alırlar. Elektriklenme veya kabarma da arkasından bunu takip eder. Yanık saçlar, her yıkandığında normalden  çok zor taranır ve çok çabuk kopar. Üstelik istediğiniz şekli de bir türlü veremezsiniz.

Yanık saça çare, ‘’dünyada henüz keşfedilmedi’’ derler ama bu düne kadar doğruydu.  Saçınızı kestirmekten başka çareniz olmadığını söylerlerdi. Bu da bir derece doğruydu. Ardından da hızlı saç uzatma yöntemlerini uygulama tavsiyeleri başlardı. İşte çam terebentin, sarımsak yağı, badem yağı, ısırgan tohumu yağı gibi bakımlarla bir derece verim de alınırdı. Bugün ise keratin proteini denilen bir madde var ki, saçları anında ve kalıcı olarak 2-3 seansta mucize gibi onarabiliyor. Kırıkları önlüyor, kopmalar azalıyor, saça canlılık ve güçlenme sağlıyor.

Dikkat edilmesi gereken konu ise, keratinli ürün değil de, direk katkısız keratin serum olması lazım. Yoksa krem veya maske içindeki keratin ancak iyi saçlarda etkisi olabilir. Yoksa çok hasarlı saçlarda hiçbir işe yaramaz.  Serumlar da ise sentetikler çok ise keratinin bir etkisi olmaz.

Bu konuda iyi bir araştırma yapmanızı tavsiye ederiz. Piyasada kertin serum adında satılan pek çok ürün de aslında bir aldatmaca olabiliyor. Eğer katkısız keratin bulabilirseniz gözünüzü kırpmadan hemen alın derim.  Çünkü boyadan yanan saçlar veya kuruyan saçları onaran, keratinden başka ciddi bir tedavi şekli yok. Hatta fiyatına da çok önem vermeyin, yeter ki kaliteli olsun. Çünkü ucuzu alıp paranız boşa gideceğine iyisini alıp saçlarınız güçlensin daha mantıklı.

Bahsettiğimiz gibi ciddi ürün olarak birkaç çeşit marka var. Ancak bizim size tavsiye edeceğimiz Liquid Keratin Saç Botoksu adıyla satılan katkısız keratin serumlar veya doğal keratindir. Sizin her ihtiyacınızı karşılar.

Keratin Serum Nasıl Kullanılır? Kullanılması oldukça basittir. Yıkanmış, iyice kurutulmuş, kremsiz saçınıza sürün, kuruyana kadarı bekleyin, 30-40 dk sonra ılık fönle tamamen kurutun. Tekrar durulayın ve kremleyin. İstediğiniz şekli vererek işlemi bitirin. Hepsi bu. Bazı saç tiplerin çok hasar meydana gelmiş olmasına binaen, uygulamayı bir hafta sonra bir defa daha yapmalısınız. Tedaviyi asla yarıda bırakmayın. Mutlaka saçlarınız toparlayacaktır.

Keratin serumunu sadece hasarlı saçlar onarma için değil, aynı zamanda saçı işlem öncesi güçlendirerek koruma amaçlı da kullanmanızı tavsiye ederiz. Bu size gelecekte sürpriz bir saç yanması yaşamamanız bakımından çok faydalı olacaktır. Ya da aşırı yanma durumunu hafif yanma durumuna çevirecektir.

Özet olarak, katkısız keratini yıpranmış yerlere sürün ve etkisini anında görün, çok fazla başka bakımlarla vakit ve para harcamayın…

---Keratin serumuna ulaşmak için resme tıklayınız---

Yorum

destek.png