200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM

Makaleler » Saç Bakımı » Yanan Saç Ne Kadar Zamanda Düzelir?

Yanan Saç Ne Kadar Zamanda Düzelir?

Isıl ya da kimyasal saç bakım işlemlerinden dolayı bazen saçlar yanabilmektedir. Isıl ve kimyasal işlemler saçların anatomisine etki ederek baş başa yanan saç ne kadar zamanda düzelir sorusu akıllara geliyor.

Yanan saç ne kadar zamanda düzelir sorusunun yanıtına geçmeden önce üstünkörü bir şekilde maddesini incelemekte fayda var. Keratin, saçlar için nefes niteliği kadar önem taşıyan bir maddedir.

Çünkü keratin, saçların yapı taşı olmakla birlikte saçların özyapısında %73 gibi yüksek düzeylerde bulunan en önemli proteindir. Aynı zamanda 18 aminoasitten meydana gelen keratin proteinleri, saçların hammaddesi konumundadır.

Eğer saçların anatomisinde önemli rol oynayan keratin proteinlerine röfle, fön, perma, platin, oryal, ombre, balyaj, boyama, maşa, pres, düzleştirme gibi işlemler dolayısıyla hasar gelirse, saçlar da bu hasardanetkilenerek yanacaktır.

Yanan saç ne kadar zamanda düzelir sorusundan önce yanan saç nasıl düzelir sorusunun yanıtına göz gezdirmekte fayda var. Yanan saçların düzelmesi için keratin bakım yapılması gerekmektedir. Keratin bakım yapılan saçlar, kısa sürede onarılarak eski sağlıklı formuna kavuşacaktır. Peki keratin bakım nasıl yapılır?

• Şampuanla saçlarınızı 2 kez yıkayın.

• Havlu ve tarak yardımıyla saçlarınızın düz bir şekilde kurumasına dikkat edin.

• Saf keratin serumu saçların her bölgesine uygulayarak, nüfuz etmesini sağlayın. (En az 6 saat saçlarınızı bu şekilde bekletin. Saçlarınız kuruduğunda sertleşme mevcutsa, endişelenmenize gerek yok çünkü keratin maske ve keratin krem eski yumuşaklığına kavuşturacaktır.)

• Saçlarınızı durulayın ve fazla suyunu aldığınız nemli saçlarınızın uç ve boylarına keratin maske uygulayın.

• 15 dakika boyunca bu şekilde bekleyip saçlarınızı tekrar durulayın.

• İster kuru, ister nemli saçınıza keratin saç kremi sürerek uygulamayı bitirin.

Not: Bu işlemleri yanan saçlarınız sağlığına kavuşana kadar 3 günde bir düzenli olarak tekrar edin.

Yanan saç ne kadar zamanda düzelir

Yanan saç ne kadar zamanda düzelir diye sorulduğunda uzman dermatologlar tarafından şiddetle tavsiye edilen Liquid Keratin – Yanan Saç Keratin Bakım Seti, yanan saçları en kısa sürede sağlığına kavuşturmayı vaat etmektedir.

Sizler de %100 doğal olarak formülize edilen Liquid Keratin – Yanan Saç Bakım Setinden yakın zamanda tedarik ederek yanan saçlara elveda diyerek parlak, canlı, güçlü, pürüzsüz, ipeksi saçlara merhaba diyebilirsiniz.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın
Size bir kampanya haberimiz var!

Alışveriş Sepetim