200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM

Makaleler » Saç Bakımı » Saç Bakım

Saç Bakım

Kozmetik alanında yerini en çok genişleten bölüm şüphesiz ki saç bakım ürünleri dikkatleri çekmektedir. Çünkü saçına boya yapmayan ya da saçına değişik şekiller vermeyen bayan veya erkek pek yoktur. Fakat bütün bunlar kısa sürede saçların  yanmasına,  yıpranmasına neden olur.

Yanan saçlara veya yıpranan saçlara bitkisel yağlarla bakım yapmak maalesef pek fazla kalıcı veya onarıcı sonuç vermemektedir. Kalıcı çözüm için kesinlikle saça doğal keratin yüklenmesi şarttır. Bunun için de kuaförlere çok para vermenize gerek olmadan evde kendiniz saçınıza yatarken keratin sürerek, sabaha kadar bekletip, sonra durulayıp, üzerine 10 dakikalık keratin maske uygulayarak, kolay ve etkili bir yöntemle bakım ve onarımı yapabilirsiniz. 

Doğal katkısız keratin bulmak o kadar zor değil, özellikle sitemizde en güvenilir katkısız keratin serumunu, liquid keratin markası olarak kullanmanızı tavsiye ederiz. Bu alanda Türkiye’de tek ve ilk güvenilir saf keratıni hizmetinize sunmaktan gurur duyarız. Böylece saçınızı garantili tedavi etme güvencesi vermekteyiz.

Keratin bakımı adı altında sunulan kuaför salonlarında veya kozmetik mağazalarında satılan saç bakım ürünlerinden önemli bir kısma sahip olan keratin bakım setlerini alırken çok dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Saçınız hassaslaşmış bir durumdaysa kimyasal katkılı ürünleri asla denemeyin. Aksi halde saçınız de-form olabilir.

Saç Bakımı Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler;

Saç BakımSaçınızı çok sıcak suyla yıkamayın,

Saçınızı çok sık yıkamayın,

Şampuan miktarını az ayarlayın. Organik keratin şampuanı kullanın.

Deniz ve havuz gibi ortamlarda saçınızı sudan koruyun. Girmeden önce saçınıza koruyucu bakım yapın. Ya da çok fazla suda kalmayın, çıkınca hemen duş alın. 

Güneş, toz, kirli hava, radyasyon gibi etkilerden saçınızı uzak tutarak yıpranmaya koruyun.

Bakım yağlarını saf katkısız ve soğuk sıkım olanlardan tercih edin.

Sık boya ve şekil veren işlemlerden kaçının, saçınıza yüksek ısı uygulamayın.

Bir kaç ayda bir saçınıza saç bakım olarak, saf keratin yükleyin. 

Tabi tüm bunlar yine de yeterli gelmeyecektir. Bunun haricinde kendiniz dikkat edilmesi gereken birçok özel şeyler de ilave edebilirsiniz. Örneğin saçınıza haftada bir keratin yağı ile doğal bir bakım yapabilir saçınızı besleyerek sürekli nemli tutabilirsiniz.

Saç Bakım ve Saç Uzatma Yöntemleri ve İşte önemli İpuçları;

 

Saç Bakım

Saçınızı yıkarken, saç derisine parmak uçlarınızla masaj yapın. Kan dolaşımınız hızlanacak, daha çok hızlı uzama sağlanacak.

Saçınızı haftada bir kere soğan suyu, havuç suyu veya turp suyu ile yıkayın.

Bakım yağları ile saçlarınızı mutlaka besleyerek desteklemelisiniz.

Bitkisel saç bakım kremi kullanmanız saçlarınıza ekstra bir nem kazandıracaktır.

Banyo suyu sıcaklık ayarını, saçınızı yıkama esnasında ara sıra değiştirmeniz, sauna etkisi yapar, gözenekleri uyarır ve kan dolaşımını hızlandırır.

Uyurken saçınızı toplamayın, hava alsın ve oksijenle teması artsın.

Saçları  sık yıkamayın, en fazla haftada 3 defa yıkayın. Aşırı sıcak su kullanmayın. Aksi halde saç derisi, sağlığını koruyucu ‘’Flora yağ’’ tabakası zarar görebilir ve görevini yapamaz olur.

Bitkisel bakım şampuan kullanmak, sülfatız, tuzsuz, şampuanları tercih etmek gereklidir.

Saçınıza çok aşırı sıcak fön ve maşa vs. uygulamayın. Saçın nemi azalır ve kurur.

Saç boyasını kullanımını mümkünse azaltmak ya da saç diplerine değirmemeye özen göstermek gerekiyor.

Dengeli, düzenli beslenme bal, süt, yumurta, et ve balık gibi besinleri düzenli aralıklarla ama bol tüketin. Düzenli gece uykusuna dikkat edin.

Aşırı güneşten, tuzlu ve klorlu suda fazla kalmamak.

Bemiks, sinemeki ve badem yağı kullanın.

Haftada bir defa soğan suyu ve turp suyu saçınıza uygulayın.

Saç bakımı yaparken biberiye, jojoba, hindistan ve cevizi gibi yağları tercih edin. Uygularken bu yağları biraz ısıtarak kullanın.

Saç uçlarındaki kırıkların alınması, hızlı uzama için çok etkili değildir. Çünkü saç cansızdır. Ancak kökten uzar. Sadece kırık uçları almanız, görünüm olarak sizi mutlu edecektir.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın

Alışveriş Sepetim