ORYALDEN YANAN SAÇ İÇİN ÇÖZÜM ÖNERİLERİ VE BAKIM

ORYALDEN YANAN SAÇ İÇİN ÇÖZÜM ÖNERİLERİ VE BAKIM

 

Oryalden yanan saç hakkında bilgi edinmeden önce  yanan saç nedir? Nasıl olur ? yanan saç hakkında sizleri bilgilendireceğiz. Bu makalemizde oryalden yanan saç nasıl olur? Oryalden yanan saçlara bakım nasıl yapılır? Orayalın saça verdiği Zaralar nelerdir? "oryalden yanan saç" için çözüm önerileri hakkında sorularınızın  cevaplarını bu makalemizde bulabilirsiniz. Oryalden yanan saçın iyileştirilmesi birden fazla aşamada olmaktadır. Çünkü saç üzerinde halen kimyasal öğeler taşımakta, kırıklar tüm noktalarda oluşmakta ve saç artık dış etkilere karşı direnç gösterememektedir.

 

YANAN SAÇ NASIL OLUR?

 

Saçlar genel olarak oryalden açıcıdan başka bir tabir ile boyadan ötürü yanarlar.  Saçlarda yanmayı iki gurupta toplayabiliriz. Saçlarınızın ucu ve ortasından parmaklarınızla tutup  ters yöne doğru çektiğimizde saçlar bir miktar uzar ve sonra kopar. Diğer  yanma şekli ise saç pulların üst tabakası yıpranması sonrası saçlar zor taranır bir hale gelir, diğer bir tabirle saçlarınız tiftik tiftik olurlar. Her iki durumda saçınızın yandığını göstermektedir. Eğer saçlarınız çok kuru, mat, sert bir görüntü aldıysa bunu genellikle “saç yanması” olarak değil de aşırı yıpranma olarak değerlendirebiliriz. Düzleştirici, fön gibi saçlara sıcak uygulamalar yapılması saç uçlarını kademeli olarak yıpranarak neredeyse yanma derecesine gelir.  Saçların üst tabakasında bulunan koruyucu ve parlak yapı zamanla aşınarak saçların daha kuru, mat, kuru, kırık ve çatallaşma  gibi  görsel olarak çirkin bir görüntü verirler. Fakat diğerlerinden farkı burada yanmanın ya da yıpranmanın çok uzun zamanda yavaş yavaş meydana gelmesidir.

 

ORYALDEN YANAN SAÇ

 

Oryal ile saç açmak için kullanılan en etkili saç ürünlerinden bir tanesi olarak bilinmektedir. Her ne kadar saç açmak için bu kadar etkili olsa bile bir  yandan da saçlara zararı dikkatleri çekmektedir. Oryal ile saçlar adeta kendinden geçecektir. Ve oryalden saçlarınız da yanmalar olacaktır.

 

Oryal İle Açılan Saçların Zararları;

 

1. Saçların yapısı bozulmasına sebep olur.

2. Saçların sadece uçlarda yıpranmasını değil diplerde de yıpranmaya sebepler olur.

3. Oryalden saçlarınızın yıpranarak dökülmesine sebep olmaktadır.

4. Saçlarınızın hızlı uzamasını engeller

5. Saçlarınız eskisi gibi parlak,  gür, canlı durumu kalmayacaktır.

6. Oryal ile saçlar yanacak ve görüntü konusunda iğrenç bir hal alacaktır.

7. Daha çok mat ve kötü bir görünümü olacaktır.

8. Saçlarda olan hacim gidecek ve yerini cansız saçlara bırakacaktır.

 

Oryalle saç işlemleri saça yukarıda bahsettiğimiz gibi birçok zarar vermektedir. Oryal bir yandan güzel görünüm verirken bir yandan bakım yapılmadığında farklı durumlarla karşılaşılmaktadır. Bu yüzden “oryalden yanan saçlar” için farklı bakımların uygulaması gerekecektir. Bu bakımlar arasında en çok dikkatleri çeken nokta ise oryalden yanan saçlar için biri birinden farklı faydaları ile keratin sağlamaktadır. Liquid Keratin ile oryalden yanan saçlara bakım rahat bir şekilde sağlanmış olacaktır.

 

KERATİN İLE ORYALDEN YANAN SAÇ BAKIMOryalden yanan saçlar

 

Yanan saçların sebepleri arasında yer alan oryalden yanan saçlara  en iyi bakım keratin ile olmaktadır. oryal saçın yapısında bozulmalara neden olurken keratin saçın yapısını düzelmesini sağlamaktadır.Oryalden yanan saçlara en iyi bakım keratin ile olacaktır. Çünkü oryal saçın yapısını bozarken keratin saçın yapısının düzelmesini sağlayacaktır. Bu nedenle  tüm işlemlerin doğru bir şekilde yapılması saçların eski sağlığına kavuşmasına katkı sağlamaktadır. Oryalin bir saça vermiş olduğu tüm zararları keratin tek başına ortadan kaldırmaya yeter.

 

Keratin saç bakımı için her ne kadar etkili olan bir ürün olsa bile bir yandan ürünleri alırken birçok noktaya da dikkat etmek gerekmektedir. Çünkü oryalden yanan saçlara bakım yapalım derken piyasada yer alan keratinler sayesinde daha çok zarar vererek saçlarınızın daha da yıpranmasına sebep olabilir. Piyasada insanların bu hassasiyetlerini kullanmak için bulunan birçok ürün bulunmaktadır. Her biri gerçek olmamak ile birlikte saçlara zarar verenleri de yerini almaktadır. Bu noktada kesin garantisi olan ve herkes tarafından bilinen liquid ürünlerini almak herkes için daha iyi olacaktır. Yapısında asla saçlara zarar verecek ve daha kötüye gitmesine neden olacak kimyasal bir ürün yoktur. Aksine saçların yapılarını güçlü bir hale getirerek eski sağlıklı görünümlerini elde etmek için organik ürünler ile üretilmesi sağlanır.

 

Saç problemlerinden biri olan oryalden yanan saçlar için Keratin Şampuanı İle Yıkama: doğal Keratin Şampuan ile oryal yanması sonrasında saça ilk bakım yapılmalıdır. Saçın doğal özelliklerine tamamen uyumlu organik bir içeriği olan doğal Keratin Şampuan, saçın ihtiyacı olan arınmayı sağlayarak kimyasalları uzaklaştırır, saç derisinin bakımını sağlar ve keratin desteği ile saçın ihtiyacı olan güçlenmeyi ilk uygulamada sağlar.

 

Oryalden yanan saçlar için Saf Keratin Serum İle Destekleme: Saçın keratin dokusu oryal sebebi ile büyük hasar gördüğünden, genel saç yapısına keratin desteği sağlamak gerekir. Bunun için saf keratin serumdan faydalanarak saçın dip bölgeleri hariç tüm noktalarına keratin uygulayabilirsiniz. İçeriğindeki saf keratin saçın doğal yapısı ile birebir olarak örtüşerek, tüm noktalarda onarımı sağlar.

 

Saç problemlerinden biri olan “oryalden yanan saçlar için Keratin Maskesi İle Güçlendirme: Keratin serum uygulamasını 5-6 saat arasında saçta beklettikten sonra uygulanacak olan keratin maskesi, saçın dipten uca keratin eksiğini giderir, eksik olan amino asit ve mineral desteğini harici olarak sağlar. Maskeyi saçınıza tamamen uygulayın ve 15-20 dakika sonra durulayın. Ama tam bir durulama değil yarı durulama yapılmalı maskenin yarısı saçta kalmalı ve onarmaya devam etmeli.

 

Oryalden yanan saç kuru ya da yağlı, ince ya da kalın olması gibi durumların olması da söz konusu olmasından dolayı her saç modeline uygun bir ürünü bulunmaktadır. Bu da kullanıcıların kendilerine uygun ürünleri bulması konusunda avantajları sunar. Oryalden yanan saçlar için bakım sitemizdeki ürünleri inceleyebilirisiniz.

 

İlgili Ürünler

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır