Evde Keratin Bakımı Nasıl Yapılır?

 

Evde Keratin Bakımı Nasıl Yapılır?

 

 

Evde Keratin Bakımı Nasıl Yapılır

İki türlü keratin saç bakımı vardır. Birincisi, kuaför salonlarında sık sık karşılaştığımız, kimyasal ve silikon içerikli keratin saç bakımlarıdır. Bunlardan bir kısmı ise düzleştirme amaçlı yapılan, yüksek derece ısı uygulanan, saçı çok yoran ve yıpratan keratin saç bakımlarıdır. Diğeri ise, yıpranmış saça güya onarım yapma adına yapılan geçici keratin bakımlarıdır.

 

Her ikisi de saça geçici bir güzellik sağlarken, uzun vadede saçı daha da yıpratır ve kopmasına sebep olabilirler.

Gerçek "evde keratin saç bakımı" ise, tamamen  doğal keratin proteinlerinden faydalanılarak, fakat asla kimyasal ve sentetik katkı kullanılmadan, yüksek ısı ve baskı uygulanmadan, saça nazikçe yapılan, fakat kalıcı etki ve gerçek onarım sağlayan doğal ve evde keratin saç bakımıdır.

 

Bu uygulamada saf keratin proteinleri doğal yöntemlerle saça kaynak yaparak mucizevi bir yapılanmaya sebep olurlar. Sizlere bu tam doğal ve gerçek 'evde keratin bakımı nasıl yapılır' konusunda aşağıda detaylı bilgi vereceğiz.

 

 

 

Evde Keratin Bakımı Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

 

Bilindiği gibi keratin proteinleri saça kaynak yaparak saçınızda bulunan çukur ve kırık yerlerini rahatlıkla tamir edebilir.

 

 Fakat bu güzel bakımı etkisiz hale getiren saçlarda daha önceden yapılan herhangi bir saç bakım yağı olmasıdır. Örneğin saçınızda bir hafta öncesinden daha yakın bir zamanda herhangi bir Argan yağı,  Zeytinyağı veya Hindistan Cevizi yağı gibi saçın içine nüfuz eden ve uzun süre saçı nemli tutan bu tür saç bakım yağları saçınızda bulundukça keratin proteinleri yüklemesi yapılırken asla saçınızda istenilen verimi alamazsınız. ''Evde keratin bakımı'' yapmadan önce mutlaka saçlarımızı bu yağlardan arındırmanız gerekiyor.

 

Evde Keratin Bakım

 

 

Nasıl mı önce saçlarınızı bol bol sıcak suyla ve bol bol şampuan kullanarak iyice yıkayın ve köpürtün bu işlemi 3 veya 4 defa tekrar edin. Özellikle bol şampuan kullandığınızda köpürtün ve saçınızda mutlaka 2 veya 3 dakika bekletin sonra tekrar durulayın. Durulama esnasında yine sıcak su kullanın, havluyla saçınızı güzelce ovuşturarak iyice kurutun. Yine saçınızı daha da iyi kuruması için ve saç pullarının açılması için saçınızı önce ılık fön sonra ısısını artırarak daha sıcak bir kurutma makinesiyle ya da fön yardımıyla kurutun.

 

 

 

evde keratin bakımı

 

 

 

 Bu esnada saçımızın düz olması keratinlerin yüklenmesinde kolaylık sağlayacaktır. Ayrıca saça keratinleri yüklendikten sonra saçınızı ıslakken üzerine yatmayın, sarmayın, toplamayın ve bağlamayın. Saç tellerinin birbirine yapışmasın önüne geçmiş olun.  Eğer yapışırsa saçlarınızı tararken saçınız kopabilir. Böyle bir durumla karşılaşırsanız, asla saçınızı tararken zorlamayın ve öyle bırakın. Tekrar tekrar yıkayın, tekrar tekrar  Liquid Keratin Maske ve   Liquid Keratin Krem sürün yoksa saçınız kayba uğrar.

 

 

evde keratin bakımı nedir

 

 

 

Tüm bunlara dikkat ettiğinizde evde keratin bakımı ile en mükemmel sonucu olarak saçlarınızı eski sağlıklı görünümlere rahatlıkla kavuşturabilirsiniz. Artık bunun için hiçbir engel kalmamıştır.

 

 

Ancak yine de şunu unutmayınız ki. Saçınız çok fazla yıpranmışız olabilir. Bu durumda daha fazla keratin yüklemeniz gerektiğini unutmayınız. Yine ayrıca saçınız çok fazla uzun ise yine keratin miktarını saçınızın uzunluğu derecesinde orantılı olarak daha fazla arttırmanız daha fazla keratin yüklemeniz gerektiğini asla unutmayınız.

 

 

 

evde keratin bakım neye iyi gelir

 

 

 

 

Adım Adım "Evde Keratin Bakımı Nasıl Yapılır

 

 

1. Saçınızı sıcak suyla ve silikonsuz organik bir  keratin şampuan ile 2 defa iyice yıkayın ve krem kullanmadan saçınızı havluyla iyice kurutun. İsterseniz saç kurutma makinasıyla da kurumasına yardımcı olabilirsiniz. Saçımızın düz bir şekilde kuruması keratinlerin yüklenmesinde size kolaylık ve fayda sağlayacaktır.

 

evde keratin bakım yolları

 

 

 

2. Liquid  Keratin Serum , saç dipleri hariç tüm saçınıza boya yapar gibi sürün ve kuruyuncaya kadar 5-10 dakikada bir tarakla tarayın. Saçınızın ılık fön yardımı ile düz bir şekilde kurumasına yardımcı olun. Bu esnada  yani Islak  saçınızda keratinler beklerken saçınızı bağlamayın toplamayın ve sarmayın, ıslakken üzerine asla yatmayın. Evde keratin bakımında bu kısım çok önemlidir.

 

 

 

evde keratin bakım yöntemleri

 

 

 

 

3. Kuruyan keratin yüklü saçı, sadece ılık ve bol su ile durulayın. Havluyla, hafifçe fazla suyunu alın.

 

 

evde saç bakımı

 

 

 

4. Liquid  Keratin Maskeyi hafif nemli saçınıza 15 dakika kadar uygulayın bekletin ve ılık suyla durulayın.

 

 

 

evde keratin bakım için eczane önerileri

 

 

 

5. Saçta Kalan Liquid  Keratin Kremden saç boylarına sürerek, saçı yıkamadan istediğiniz şekli vererek işlemi sonlandırın.

 

 

evde keratin bakım için püf noktalar

 

 

 

6. Saçınız tam tedavi olana kadar, (acil onarım için 3-4 günde bir veya haftada bir ) evde keratin bakımına devam edin. Seansları yarıda bırakmayın. Gerektiğinde mutlaka keratin takviyesi yapın saçınızı Keratine doyurun.

 

 

 

evde keratin bakım yapanlar

 

 

 

7. Saçınız kuru sert ve mat ise keratin yağını maske ile beraber kullanın.  Keratin Yağı kuru veya ıslak saçınıza sürün, 1-2 saat beklettikten sonra keratin maskeyi uygulayarak 15 dakika daha saçınızda bekletin ve duralayınız.

 

 

Evde keratin bakımı yararları

 

 

 

Tercihe göre keratin maskesinden sonra da keratin yağının nemli saçınıza hafifçe sürerek hiç yıkamadan evde keratin bakımını kolayca yapabilirsiniz bu saçınızı gün boyu daha nemli daha parlak ve ipeksi bir görünüme kavuşturacaktır.

 İsteğe göre saçta kalan Liquid Keratin saç kremini kullanın ve kremi durulamadan işlemi tamamlayınız.

 

 

 

 

evde keratin bakım için gereken ürünler

 

 

 

 

Evde Keratin Bakımı Serumu Nerelerde Kullanılır ?

 

 

1. Yıpranan, yanan, aşınan saçınıza direk serum şeklinde sürerek kullanabilirsiniz. (Yukarıda anlatıldığı gibi sürmeniz gerekir.)

 

 

evde keratin bakım görseller

 

 

 

2. Hassas ve çok incelmiş gücünü kaybetmiş  çok hasarlı saçlarda boya, röfle, perma, düzleştirme veya oryal işlemleri öncesinde, saçın direncini artırmak için kullanabilirsiniz.

 

 

 

keratin bakım eczane satılır mı

 

 

 

3. Kimyasal veya ısı uygulanan işlemler bitiminde, saçın eksilen keratinlerini geri kazanmak için kullanabilirsiniz.

 

 

evde keratin bakım ürünleri

 

4. Fön ve baskı öncesi veya sonrası saçınızı korumak amaçlı sprey şeklinde kullanabilirsiniz.

 

 

 

evde keratin bakım için ne yapmak gerek

 

 

 

5. Daha sağlıklı saçlar için, Liquid Keratin şampuan, krem, maske ve keratin bakım yağını set halinde kullanmanızı öneririz.

 

 

evde keratin bakım yapanlar

 

 

 

6. Saçınızda yavaş uzama veya yoğun dökülme de varsa, Keratin Dip Bakım Setini 3 günde bir 2 ay süreyle düzenli bir şekilde kullanmanızı tavsiye ederiz.

 

 

 

evde keratin bakım setleri

 

 

 

Liquid Keratin ürünlerini "evde keratin bakımı" yapmak için kullanmak istediğinizde en az bir hafta ya da 10 gün öncesinden saçınızda herhangi bir saç bakım yağı kullanmamanız gerekmektedir ya da kullandıysanız eğer saçınızı 4 veya 5 defa bol bol şampuanla ve sıcak suyla yıkayın yıkama esnasında şampuanı saçınızda köpürtün ve 2 dakika bekletin sonra durulayın, saçınızın üzerinde kalması muhtemel olan yağların bu şekilde arındırılmasını sağlayınız.

Şayet saçınızda keratin yüklemesi yapmanın çok aciliyeti varsa yani bir an önce tüm keratinleri saçınıza yüklemek isterseniz eğer saçınızı şampuanla yıkama yapıp durulayıp kuruttuktan sonra ve keratinleri sürdükten sonra bekleme esnasında saçlarınızın kuruması gerçekleştiği zaman bir kat daha keratin yüklemesi yapabilirsiniz ve tekrar kuruması için bekleyin ve normal keratin yüklemesi sürecine devam etmek için saçınızı tamamen kuruduktan sonra her zamanki gibi saçlarınızı durulayın ve maskenizi uygulayın yine durulayıp saçta kalan keratin bakımını kullanınız.

 

Bu şekilde bir keratin yükleme seansında kısa bir zaman içerisinde zahmetsiz 2 seans keratin yüklemiş olursunuz zahmeti ve zamanı 2 kat daha ekonomik kullanmış olursunuz.

 

Unutmayınız ki  Liquid Keratin ürünleri kesin sonuç verir ve garantilidir..

Size bir kampanya haberimiz var!
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır