Makaleler » Blog » Yıpranmış Saçlar İçin Bakım

Yıpranmış Saçlar İçin Bakım

Yıpranmış Saçlar İçin Bakım Nedir ve Nasıl Yapılır?

 

Yıpranmış saçlar için boşuna evde bitkisel yağlarla ve doğal karışımlarla para harcamayın, hiç bir işe yaramaz. Sadece günü kurtarır.  Kuaföre giderek de boşuna para harcamayın. Tek ve kesin çare doğal katkısız keratin yükleyin anında kurtulun. Çok fazla yıpranma varsa keratin yüklemeye devam edin. 

Kuaförlerde sentetik bakım var ve etkisi hemen geçiyor ve hatta kımyasal maddelerle daha da kötü  oluyor.  

Yıpranmış Saçlar için Bakım konusunda kısaca; brezilya fönü yaptırmak, oryalle saç rengi açmak, yüksek ısıda saç kurutmak, fön çekmek, maşa kullanmak, boya yapmak, saçları yanlış taramak, saç rengini açtırmak gibi daha birçok sebepten dolayı saçlarımıza zarar verip yıpranmasına neden oluruz. Böylelikle yıpranmış saçlara bakım için özel bir bakım uygulamamız gerekir.

Yıpranmış Saçlar İçin Bakım

Yıpranmış saçlar için Bakım da en önemli adım saçlarınızın yıpranmasına sebep olan etkenden uzaklaşmanızdır. Aksi takdirde saçlarınız taranamayacak hale gelip çok kısa kestirmek zorunda kalabilirsiniz.

Yıpranmış saçlara bakım için saç yıpranmasının önüne geçmek ya da etkisini azaltmak için gerek kuaför de gerekse evde kendimizce doğal keratin proteınleri ve maskeler uygulayabiliriz. Eğer saçlarınız boyadan dolayı yıpranmışsa en azından bir 6 ay saçınızı boyamaktan uzak durmanız gerekmektedir.

Saçlarınız yandıysa daha fazla yıpratmamak için saç şekillendiricileri kullanmaya bir süre ara vermelisiniz. Ki bu şekilde saçlarınız kendini toparlayabilmesi içindir. Saç kırıklarınızı düzenli aldırmak da saçlarınızın daha fazla çatallaşmasın önleyecektir. Ve saçlarınızın sağlıklı uzaması için saç uçlarınızın da bakıma ihtiyacı vardır.

Saçlarınız kuru ve mat haldeyse saf keratin saç bakım serumları kullanarak saçınızın canlılığını yeniden kazanabilirsiniz.

 

Yıpranmış saçlar için bakım yapacağınız diğer bir alternatif de keratin içerikli saç bakım ürünleri kullanmaktır.

Keratinli şampuan, keratinli saç kremi, keratinli maske ve keratin serum ürünleri kullanmak yıpranmış saçlara bakım uygulamasında size maksimum fayda sağlayacaktır.

Aslında yıpranmış saçlar için bakım yaparken çok zaman kaybı da yaşamamak gerekiyor, aksi halde yorucu ve bıktırıcı olabilir. 

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın
Kübra Öztürk
23 Ocak 2019
ilginiz için çok teşekkür ederim.

ayşen iplik
23 Ocak 2019
iyi günler saçıma uygulamış olduğum sıcak uygulamalar saçımda yanma ve yıpranmalara sebep oldu bu önerdiğiniz bu ürünü kullandıktan sonra saçım düzelir mi?

Kübra Öztürk
23 Ocak 2019
iyi günler saçıma uygulamış olduğum sıcak uygulamalar saçımda yanma ve yıpranmalara sebep oldu bu önerdiğiniz bu ürünü kullandıktan sonra saçım düzelir mi?

Liquid Keratin Admin
23 Ocak 2019
iyi günler kübra hanım önerilen ürünümüzü kullandıktan sonra saçlarınızın eski sağlığına kavuşacaksınız kübra hanım .

ayşen iplik
23 Ocak 2019
yıpranmış saç ürünü kullandıktan sonra saçlarım daha canlı oldu çoook teşekkür ederim.

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır