ZEYTİNYAĞLI ŞAMPUAN

ZEYTİNYAĞLI ŞAMPUAN

zaytinyağlı şampuanGünümüz çağının hem bilimde hem teknolojide giderek hızlanması sebebiyle bir yandan uygarlığımız da ilerlerken, bir yandan da tabiatımız geriye gidiyor diyebiliriz. Tabiatımızın zarar görmesi sebebiyle de gerek tükettiğimiz besinler, gerek kullandığımız saç bakım ürünleri doğallığını kaybediyor. Gün geçtikçe kimyasallaşan hem saç bakım ürünleri hem de tükettiğimiz besinler neticesinde ise saçlarımız berbat bir görünüme giriyor, matlaşıyor, kırılıyor, kopuyor, cansızlaşıyor, gücünü kaybediyor hatta dökülmeye başlıyor. Zeytinyağı saçlarımız için mükemmel bir antioksidan, mükemmel bir doğal besleyici özelliği taşırken, zeytinyağlı şampuan kullanmak da saçlarımızı tedavi ederek harika görünümlere kavuşturabilir. Bu sebeple zeytinyağlı şampuan başlığını attığımız bu makalemizde hem saçlarımızın sağlığını kaybetme nedenlerinden bahsedeceğiz, hem de kullanmamız gereken şampuan ürününü dile getireceğiz.

 

Keratin ismi verilen madde hem dişlerimizde hem saçlarımızda hem de tırnaklarımızda buluann önemli bir proteindir. Keratin proteinleri saçlarımızın anatomisinde %72 oranında bulunup, 18 aminoasitten oluştuğundan, saçlarımız için âdeta bir hammadde niteliğindedir. Bundan dolayı keratin proteinleri gerek çevresel, gerek psikolojik, gerek fizyolojik gerekse de kullandığımız saç bakım ürünleri sebebiyle zarar gördükleri takdirde saçlarımız da sağlığını kaybederek mat, kırık, kopuk, perişan hâllere bürünebilir. Moralimizi dip yapabilecek bu tarz saç problemleri karşısında ise çareyi zeytinyağlı şampuan ürünlerinde arayabiliriz çünkü zeytinyağı ilk çağlar başladığından beri asırlardır mucizevi doğal bir üründür. Zeytinyağlı şampuan ürünlerinden bahsetmeden önce saçlarımızdaki keratine zarar verecek etmenlere bir göz atalım.

  • Formaldehit, paraben gibi kimyasal içerikli maddeleri barındıran saç bakım ürünlerini kullanmak,
  • Hava kirliliği, yağmur, rüzgar, fırtına gibi doğadan kaynaklı faktörler,
  • Düzensiz beslenme sonucu vücutta ortaya çıkan demir, çinko, protein, vitamin, mineral, biyotin ihtiyaçları,
  • Perma, balyaj, ombre, röfle, oryal, platin, boyama vb. kimyasal işlemlere saçların maruz kalması,
  • Fön, maşa, saç kurutma makinesi vb. ısıl işlemlere saçların maruz kalması.
  • Stres, depresyon, endişe, sinir, takıntı, moralsizlik gibi psikolojik faktörler.
  • Hormonal dengesizlik gibi fizyolojik faktörler.

 

Yukarıda saydığımız sebepler yüzünden yıpranıp, perişan hâle bürünen saçlarımızın imdadına dermatologların da şiddetle tavsiye ettiği ve elinde bulundurduğu Organik Sertifikasıyla gerçek bir zeytinyağlı şampuan olduğunu kanıtlayan Liquid Keratin Şampuan yetişecektir. Sizler de doğal özlü Liquid Keratin Şampuan siparişi vererek, saçlarınızı mucizevi görünümlere kavuşturabilirsiniz.

İlgili Ürünler

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır