Makaleler » Saç Bakımı » Yıpranmış Saçlar İçin Bakım

Yıpranmış Saçlar İçin Bakım

Yıpranmış saçlar için boşuna evde bitkisel yağlarla ve doğal karışımlarla para harcamayın, hiç bir işe yaramaz. Sadece günü kurtarır. 

Kuaföre giderek de boşuna para harcamayın. Tek ve kesin çare doğal katkısız keratin yükleyin anında kurtulun.

Çok fazla yıpranma varsa bir süre daha keratin yüklemeye devam edin. 

Çünkü kuaföre gidip te bir sürü para harcayıp saçına çözüm bulan,  saçını kestirmeden kurtulan hiç duyulmamış olması zaten bu konunun ne kadar net olduğunu gösteriyor.

Hatta bir çok kimse kuaföre gittiğinde saçlarına keratin bakımı adı altında kuaförlerin saça sentetik ve silikon içerikli ürünlerle veya düzleştirme amacıyla kimyasal işlemlerle saç pürüzsüz, düz, parlak ve ipeksi bir hale getiriliyor.  İnsan kendini kuaförden çıkarken adeta dünyanın en güzel  saçlarına sahip kadını olarak hissediyor. fakat bu bir keratin bakımı değil bu sadece ve sadece çok hasar görmüş saçları geçici olarak estetik kazandıran  bir sistemdir.

Hatta  bu ürünlerin  içerisinde bulunan formaldehit gibi kimyasal maddelerin ağır etkisi ile saçlarınız maalesef bir adım daha yıpranmaktadır.

Yıpranmış Saçlar İçin Bakım

Herkes tarafından  “şimdi ne yapmam lazım saçlarımı kestirmekten başka çarem kalmadı mı?” diyorsanız, cevebımız  hayır; merak etmeyin artık teknoloji burada bir çözüm üretti son zamanlarda ismini sık sık duyduğumuz keratin proteini bu tür problem yaşayan kadınların imdadına yetişti. 

Yapılan biyolojik ve teknolojik çalışmalar sonucunda  doğal keratin proteini  yüklemesi yapılarak saçlar adım, adım; yavaş, yavaş kurtarılıyor ve kendine geliyor.  Bu  mucizevi  doğal patentli saf Keratine kavuşmuşsanız  artık yıpranmış saçlarınızla vedalaşma şansını yakalamışsınız demektir.

Burada dikkat etmeniz gereken en önemli konu ürünleri kullanırken genellikle takım halinde ve set halinde kullanmak büyük avantaj sağlamasıdır.

Çünkü bir ürün saçın tamiratını gerçekleştirirken başka bir ürün yumuşak ve ipeksi olmasını diğer bir ürün pürüzsüz olmasını ve parlamasını sağlıyor. 

Bu bakımdan kombine keratin bakım setlerini yönelmek her zaman daha avantajlı oluyor bu gibi konularda eğer güvenilir bir yer araştırırsanız mutlaka ürünlerin de garanti ve kesin sonuç garantisi veren ya da patentli ürün satan firmaları özellikle tavsiye ediyoruz.

 

 Yıpranmış Saçlar İçin BakımYıpranmış Saçlar İçin Evde Bakım

Yıpranmış saçlar için bakım yapmak istiyorsanız, mutlaka sizler de evde bitkisel ve doğal bakımları denemişsizdir. Bunların hiçbir işe yaramadığını boşa emek ve zaman kaybı olduğunu hepiniz görmüşsünüzdür. Bir kısmınız da bunlardan bir çare bulamayıp kuaförlere giderek birçok para vermiş olabilirsiniz. Sonuçları hüsran olarak ortaya çıktığını hepiniz görmüşsünüzdür. Çünkü kuaförlerde kullanılan sentetik ve silikon içerikli bakımlar sadece saça yapılan bir makyajdan ibaret kalmaktadır. Birkaç gün sonra etkisini tamamen kaybeder hem paranız hem zamanınız boşa gider.

Yıpranmış saçlar için evde bakım yapmanızda en etkili ürün kesinlikle ve kesinlikle doğal keratinler olacaktır. Kuaföre gitmenize, kozmetik mağazaları dolaşımınıza hiç gerek yok. Çünkü bu tür ürünlerin hepsi birbirine çok benzerlik gösterirler. Bazılarımızın hoşuna gitse de diğerlerin hoşuna gitmeyebilir. Bu konuda çok fazla çok değişik markalar ürün üretmekte ve satış yapılmakta. Fakat ne var ki sizin derdiniz, eğer yıpranmış, yanmış, kurumuş, incelmiş, kırılarak sertleşmiş mat ve sert bir görüntü veriyorsa, doğal keratin yüklemesinden başka yapılacak her türlü zahmet ve masraf boşa gidecektir.

Özellikle ince telli saça sahip kişilerin fön makinesi kullanmaktan kaçınılmalıdır. Fön işlemleri saçınızın ucundaki nemi emerek yıpranmış saçlara sahip olmanıza neden olur. Mevsimsel değişiklilerde saçınızın yıpranmasına sebep olmaktadır. Çok soğuk ve sıcak havalarda bere veyahut şapka takmaya özen gösteriniz. Saçlarınıza jöle, sprey, gibi maddeler kullanmak saçınızın gücünü bozmaktadır. Ve düzenli olarak kuaföre gidin saç kırıklarınızdan kurtulun çünkü saç kırıkları saçınızın uzamasına engel olmaktadır.

Yıpranmış Saçlar İçin Bakım

Yıpranan Saçlara Bakım

Yıpranan saçlar için bakım da en önemli adım saçlarınızın yıpranmasına sebep olan etkenden uzaklaşmanızdır. Aksi takdirde saçlarınız taranamayacak hale gelip çok kısa kestirmek zorunda kalabilirsiniz. Yıpranan saçlara bakım için saç yıpranmasının önüne geçmek ya da etkisini azaltmak için gerek kuaför de gerekse evde kendimizce doğal keratin proteınleri ve maskeler uygulayabiliriz. Eğer saçlarınız boyadan dolayı yıpranmışsa yıpranan saçlarınıza en azından  6 ay saçınızı boyamaktan uzak durmanız gerekmektedir.

 

Saçlarınız yandıysa daha fazla yıpratmamak için saç şekillendiricileri kullanmaya bir süre ara vermelisiniz ki bu şekilde saçlarınız kendini toparlayabilmesi içindir. Saç kırıklarınızı düzenli aldırmak da saçlarınızın daha fazla çatallaşmasın önleyecektir. Ve saçlarınızın sağlıklı uzaması için saç uçlarınızın da bakıma ihtiyacı vardır.

Saçlarınız kuru ve mat haldeyse saf keratin saç bakım serumları kullanarak saçınızın canlılığını yeniden kazanabilirsiniz. Yıpranan saçlar için bakım yapacağınız diğer bir alternatif de keratin içerikli saç bakım ürünleri kullanmaktır. Keratinli şampuan, keratinli saç kremi, keratinli maske ve keratin serum ürünleri kullanmak yıpranan saçlara bakım uygulamasında size maksimum fayda sağlayacaktır. Aslında 'yıpranan saçlar' için bakım yaparken çok zaman kaybı da yaşamamak gerekiyor, aksi halde yorucu ve bıktırıcı olabilir. 

Yıpranmış Saçlar İçin Evde Saç Bakımı Yapabilir Miyim?

Bakımlı saçlara sahip olmak herkesin isteğidir. Bayanların süsü olan saçların canlı, dolgun ve bakımlı  görünmesi çok önemlidir. Kırılmamış, beyazlaşmamış, yanmamış saçlar her bayanın isteğidir. Kısa zamanda  düzenli  bir bakım  ile evinizde sağlıklı saçlara kavuşmak mümkündür

Yıpranmış Saçlar İçin BakımSaç  tabanı ve  deride ihtiyaç duyulan nem oranına ulaşılamaması saç kırıkları ve yıpranmış saç olarak size geri dönecektir. Yıpranan saç için evde kendiniz saç bakımı yapabilirsiniz. Ancak; bu  bakım yapılırken  dikkat  edilmesi gereken bazı durumlar vardır, bunlardan en önemlisi kullandığınız ürün ve uygulama  şekilleridir. 'Yıpranan saçlarınızı' daha canlı ve dolgun hale getirebilmek  amacıyla aldığınız  ürünlerin  patentli ürün  olmasına dikkat ediniz.

Liquid Keratin Şampuanın daha  sonrasında uygulanan  keratin saç kremi, keratin saç maskesi ve saç dipleri için özel tasarlanmış keratin serumumuz ile uygulama sıralarına  uyduktan sonra kolay bir  şekilde ve uygun fiyatlara  evde saç bakımı yapabilirsiniz.

Saçlarınıza  gereken şeyleri sizden başka herhangi birinin bilmesi mümkün değildir onlar sizlerle birlikte yaşıyor ve tüm sorunları yakından siz hissediyorsunuz. istediğiniz saçlarınıza uzamanlarımızdan aldığınız yardımlar doğrultusunda kuaförlere yüksek ücret ödemeden kendi evinizde rahatlıkla yapabilirsiniz. Kolayca dolgun ve sağlıklı saçlarınıza kavuşma evde yıpranmış saç bakımı yapmak artık çok kolay.

Saçlara uygulanan ombre, oryal, boya, perma, platin, fön, pres ve maşa gibi kimyasal ve ısı işlemleri sonrasında saçınızda oluşan yıpranmalar oluşur. Yıpranan saçlarınıza evde nasıl saç bakımı yapacağınız  hakkında daha fazla bilgi almak için  " Evde Saç Bakımı "  adlı makalemizi inceleyebilirsiniz.

Yıpranmış Saçlar İçin Bakım Ürünleri Nelerdir?

Duşta kullandığımız ucuz ve kalitesiz şampuanların içerisinde barındıran  kimyasal maddeler saç derisini ve dibini kurutarak saçlarınızın yıpranmasına sebep olur. Saç  derisini ve nemlendirmek için nemlendirici saç  şampuanları, nemlendirici saç kremleri kullanmak yıpranmış saçlar için önemli çözüm yollarının başında gelmektedir. Yıpranan saçlar için bilim insanların önerdiği Liquid Keratin Şampuanıdır. İçerisinde bulunan proteinler sayesinde saçınızı besleyerek onarıp sağlıklı saçlarınıza kavuşabilirsiniz.

Yıpranmış Saç

Yıpranan saçlarınıza keratin yükleme yapmadan önce ve yaptıktan sonra kullanılmasını tavsiye ettiğimiz Liquid Keratin Maske, saç liflerini yumuşatır ve saçı besleyecek kanalları temizleyerek keratinin o yollardan ilerlemesine olanak sağlar.

Her türlü işlemlerden; özellikle saç boyama, renk açma, saç renklendirme, röfle, ombre, balyaj, gölge, platin saç veya  saç düzleştirme, perma, fön, pres gibi uygulamlardan sonra yıpranma, yanma, kuruma, kırık, mat, sert , incelmiş, aşınmış, deform olmuş, incelmiş saçlarda köklü bir onarımın en önemli üç ana ürününü teşkil eder.

Yıpranmış Saçlara Bakım Setinde, doğal keratin içeren keratin serum saça sürülerek ve sabaha kadar bekletilerek saf keratin proteinlerinin yıpranmış saça işleyerek kaynaması sağlanır. Sabah durulanır ve keratin maskesi ile 10 dakika uygulama yapılarak katkısız keratinlerin iyice yerleşmesi ve saça adapte olması sağlanır.

Aynı anda sert, mat ve kuru saçların bir kat daha ipeksi, yumuşak, daha parlak ve daha canlı olması da elde edilmiş olur.

Ürünler çok kaliteli olup kesin sonuç verir ve garantilidir. Sadece çok uzun ya da aşırı yıpranmış ve yanmış saçlarda daha fazla keratin yüklemesi gerekmektedir. Her yüklemede saçlar adım adım toparlar.

 

 

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın
20 Temmuz 2019
Merhabalar, benimde saçlarım çok yıpranıktı çok rahatsızdım bu durumdan saçlarımı açık bırakınca huzursuz oluyorum artık buna bir son vereyim dedim ve bu saç bakım setini kullandım çok memnun kaldım saçlarım çok güzel oldu böyle olması beni çok mutlu etti çok teşekkür ederim

26 Nisan 2019
Saçlarım çok daha güçlü ve güzel görünüyor sayenizde bu ürünü iyi ki almışım ve uygulamışım saçlarıma.

13 Nisan 2019
saçlarımı düzenli yıkamama rağmen kuruttuktan sonra kuru bir görünüme sahip oluyor. Yıpranmış saçlara bakım için ürününüzü kulandım şimdi saçlarım hem canlı hem yumuşak eski saçlarımdan eser yok

12 Nisan 2019
yıpranmış saçlarıma keratin bakım ürünleri kullanıyorum.Çok teşekkür ederim ilginiz için

Asli Gungor
23 Ocak 2019
Cok tesekkur ederim onerdiginiz urunle saclarim guzellesti mukkemmel bir urun

Kübra Öztürk
23 Ocak 2019
ilginiz için çok teşekkür ederim.

ayşen iplik
23 Ocak 2019
iyi günler saçıma uygulamış olduğum sıcak uygulamalar saçımda yanma ve yıpranmalara sebep oldu bu önerdiğiniz bu ürünü kullandıktan sonra saçım düzelir mi?

Kübra Öztürk
23 Ocak 2019
iyi günler saçıma uygulamış olduğum sıcak uygulamalar saçımda yanma ve yıpranmalara sebep oldu bu önerdiğiniz bu ürünü kullandıktan sonra saçım düzelir mi?

Keratin Bakim
23 Ocak 2019
iyi günler kübra hanım önerilen ürünümüzü kullandıktan sonra saçlarınızın eski sağlığına kavuşacaksınız kübra hanım .

ayşen iplik
23 Ocak 2019
yıpranmış saç ürünü kullandıktan sonra saçlarım daha canlı oldu çoook teşekkür ederim.

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır