Makaleler » Saç Bakımı » Yanmış Saçlara Bakım

Yanmış Saçlara Bakım

Yanmış Saçlara Bakım konusunda ilk sözümüz, saçlar yandıkları takdir de saç uçlarına dokunulduğunda kişilere keçe hissi vermektedir. Buda istenmeyen bir durumdur. Günümüzde yanmış saçlara bakım ürünleri, saç düzleştirici, fön makinası ve saçların sık sık boyanması saç uçlarında oluşan kırıklardan dolayı yanmış saçlar meydana gelmektedir.

Fazla işleme maruz kalınmasından dolayı saçlar yanmakta ve dolayısıyla zarar görmektedir. Genel olarak bayanların işlemlere maruz kalınmasından sonra, saçların bir süre işlem uygulanmaması yanan saç bakımı sağlığı açısından iyi olmaktadır.

Günümüzün trendlerinden olan renkli saçlar görünüşte güzel fakat kullanımı zor işlemlerdir. 

Saçın olduğu renkten beyaza kadar açılması için uygulanan kimyasallardan sonra pigment koyulur ve daha sonrasında saçı oturması beklenir. Bu işlemler yüzünden saçlar yıpranarak saçlar yanar bu yüzden yanan saçlara bakım yaparken dikkat etmeniz gereken bazı durumlar vardır.

Saç boyası oturan kadar akması devam eder ve saç hızlıca açılır en fazla iki hafta dayanan bu renkli seçimler, saçın açılma işleminde kullanılan kimyasallar yüzünden incelip, yıpranıp, kopacak hale geldikten sonra 4-5 kere daha boyanabilir, fakat daha sonrasında "yanmış saçlar" şeklinde karşımıza çıkar. Bu saçın doğal rengini akıtma işlemi saçlarınızın direkt olarak katilidir. 

Uzun bir saçın akıtma işleminden sonra uygulanan alan kadar kesilmesi zorunluluğundan kısa bir hale gelerek sizi mutsuz edebilir.

Fakat açma işlemleri renk değiştirme işlemleri veya aşırı ısı vererek saçınızın şeklini değiştirme işlemleri sırasında öncesinde veya sonrasında Liquid Keratin bakım ürünlerimizi işlem sırasına uygun şekilde uygularsanız bu işlemlere bile dayanabilen yanmış saç bakımı ile sağlıklı saçlara kavuşursunuz.

Yanmış Saçlara Bakım Yaparken Liquid Keratinin Saça Faydaları

Saçınızı sadece yandığı için istemediğiniz bir boyda bırakmak zorunda kalmazsınız. Piyasadaki diğer onayı olmayan, içinde açıklanamayan maddeler olan markalar, saçı dökmeye kadar götüren kötü sonuçlara neden oluyorlar fakat Liquid Keratin ürünlerimiz içeriğinde hiçbir katkı maddesi bulunmadan tamamen organik şekilde hazırlanmış ve saçınıza ihtiyacı olan tüm maddeleri vererek eskinden çok daha sağlıklı hallerine döndürür.

Gerekli kurumlardan alınan olaylarla ilk önce kullanıcı sağlığına düşünerek hazırlanmış olan ürünlerimiz hiçbir sağlık sorununa mahal vermez. Alerjik yapılar için özel testler den geçen tamamen organik olan serumlarımız da 'yanmış saçlar' ve kurtarılamayacak kadar kötü durumda olan saç uçlarını düzeltir. 

Yanmış Saçlarınızı kurtarmak için piyasadaki bilinmeyen markaları tercih etmemeli ve tümden saç kaybı gibi bir durumla karşılaşmamak için iyi bir araştırma yapmalısınız.   

Yanmış Saçlara Bakım

Yanmış Saçlara Bakım Yaparak Sağlıklı Saçlar

Biz kendimiz, ürünlerimiz hakkında tüm araştırmalarımızı sizden önce yapıp sitemizde tüm ürünler hakkında bilgileri sunuyoruz. Doğru kullanım ve gerçek onarıcılık bizim görevimizdir.  Bazen hiç boya kullanımı olmasa da şekil kalıcılığı için sürekli ısı vererek şekil verme işlemi yüzünden saçlarda kırılmalar ve aşırı yanmalar meydana gelir. Liquid Keratinle yanmış saçlara bakım yaparak saçlarınızdaki değişimi gözle görülür şekilde fark edeceksiniz. Aynı zamanda yumuşama ve saç uzamasında besleyici etkisinden dolayı hız görülür.

 

Reklamlarda gördüğünüz ipeksi saç görünümüne ulaşmak artık hayal değil. Ürünlerimizi kullanım talimatlarına uygun şekilde uyguladığınızda ve her çeşidini söylenen miktarda sürdükten sonra kısa süreli kullanımda bile farklılığı göreceksiniz.

Yanmış Saç

Yanmış saçlara bakım çözümü olarak yaygınca kullanılan bir yöntem saçın sağlıklı bölümüne kadar olan ölü saçı kesmektir fakat bunun sonucunda yüz tipinize uygun sonuçlar beklemek gerçekten olanaksızdır. İstemediğiniz bir boy ve kesimde kalacak olan saçlarınızın mutsuzluğuna da neden olur ve uzaması dahi azalır. Bakım ürünlerimizin en iyi özelliği de bu anda devreye girer, o da saçınızı de sizi de mutlu etme garantisidir.

Yanmış Saçlara Bakım ve Çözüm

Röfleden saçlarınız mı kurudu? Ya da boyadan saçlarınız mı sertleşti? Veya oryalden saçınız mı yandı? Derdim büyük demektir. Çünkü yanmış saçlara bakım oldukça ciddi bir keratin bakım gerektirir. 

En meşhur markaların ürünlerini de kullandıysanız, en tecrübeli kuaförlere de gittiyseniz, buna rağmen pek fayda göremediyseniz? Ya da çok para harcamadan bu işi evde kendiniz doğal saç bakım maskeleriyle mi halletmek istediniz?

Fakat sonuç alamadıysanız, merak etmeyin! Sizin yanmış saçlarınızı bu dertten kurtaracak dünyada tek bir ürün var! O da sıvı keratinler. Evet sıvı keratinler hiçbir saç bakım ürününün yapamayacağı kadar yanmış saçları onarmada o kadar maharetlidir. Çünkü bütün saç bakımları bir süre sonra saçtan akıp giderler.

Yanmış saçlarınıza çözüm olarak evde kolaylıkla ve rahatlıkla uygulayabileceğiniz Liquid Keratin sayesinde gönül rahatlığı ile "yanmış saçlara bakım" yapabilirsiniz. Liquid Keratinin içeriğindeki doğal, saf ve katkısız keratinler sayesinde yanmış saçlarınız kısa sürede onarılacaktır. Eski canlı, parlak ve dolgun saçlarınıza kavuşacaksınız.

Yanan Saçlar

Yanmış Saçlara Bakımda Keratinin Faydası ve Etkisi Nasıl Olur?

Saçlarımızda, derilerimizde, tırnaklarımızda keratin adı verilen proteinler bulunmaktadır. Keratinler kendi doğal özelliklerinden dolayı, saçın hasarlı noktalarına kaynak yapar ve saç teli üzerine film şeridi gibi incecik bir koruma tabakası oluşturarak saçınızı pürüzsüzleştirir ve güçlendirir.

Saçlara yapılan kimyasal ve ısı gibi işlemler sonucunda saçlarınızda bulunan keratin zarar görebilir. Bunun sonucunda saçlarda keratin eksikliği oluşur ve saçlarınız yıpranmaya başlar aşırı derecede yıpranan saçlara yanmış saçlar denir. Yanmış saçlara bakım yaparken mutlaka ama mutlaka saçlara keratin yüklenmelidir.

Keratinlerin bu onarıcı özelliğini başka hiçbir madde yapamamaktadır. Aşırı yanmış saçlar, çok hasarlı saçlarda tedavi süreci birkaç seans alabilir. Bu süreçte seansları tekrarlamak gerekmektedir. Her ne kadar biraz zahmetli olsa da sonuçta kötü görünümlü saçlardan kurtularak, sağlıklı ve güzel saçlar sizin kazancınız olacaktır.

Yanmış Saçlara Bakım Yaparken Keratin Yüklemesi Nasıl Yapılır?

1 - Sıvı keratinleri kuru saçınıza sürün, biraz elinizle masaj yaparak yanmış saça yedirin.

2 - Kendiliğinden kuruması için 30-40 dk. bekletin, daha sonra ılık fönle tamamen kurumasını sağlayın.

3 - Ilık suyla durulayın ve saçınıza maske, krem gibi bir yanmış saça bakım uygulayın.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın
23 Nisan 2019
Çok teşekkür ediyorum ben de liquid keratin ürünlerini de kaç senedir araştırdım en sonunda karar verdim ve keratinbakim.com sayfamızdan aldım çok memnunum herkese teşekkür ediyorum

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır