Kimyasal ve ısıl işlemlerden özellikle fönden, maşadan, röfleden, açıcıdan veyahut boyadan yanan saçlar için bakım amaçlı uygulanabilecek 3 çeşit uygulama bulunuyor…
Yanan Saçlar İçin Bakım

1.)Tüm dünya markalarının, az- çok içerikleri aynı olan, sentetik formüllü serum, krem ve maskelerdir. Bunlar saçın içine asla nüfuz edemediklerinden bir ‘’çare’’ olamazlar. Sadece saç yüzeyinde geçici kaygan ve parlak bir tabaka oluşturarak, suni yapay bir his verirler. Maalesef saçta daimi tutunma kabiliyetleri olmadığından, onarım özellikleri de yoktur. Çünkü yıkandıklarında suda çözünerek suyla birlikte akarlar. Akmayan kısmı da, zamanla saçta mat bir görüntüye sebep olabilirler.

2.) Hindistan cevizi yağı, Hint yağı, zeytinyağı, badem yağı, argan yağı, bal, süt, yumurta gibi malzemelerden yapılan doğal maskelerdir. Bunlar saça nem, parlaklık ve yumuşaklık vererek saç sağlığını korumada yardımcıdırlar. Özellikle, saça bıraktığı çok fazla miktarda bol ve yoğun nem sayesinde, sıcak veya kimyasal işlemlerde saçı besleyerek  koruma sağlarlar. Ancak saçta daimi kalıcı özellik gösteremediklerinden dolayı, onarım görevi görmezler.

3.) Keratin bakımı. Keratinler saçta tutunma özelliği bulunan ve tamir görevi gören dünyadaki tek maddedir. Saç iplikleri proteinden oluştuğu ve keratinde proteinin hammaddesi olduğundan dolayı tamamıyla doğal ve ihtiyaca dayalı bir çözümdür. Bir yapıda çimento ne kadar değerliyse keratinde saç için okadır değerlidir. Yanan saçlar için birçok bakım ürünü bulunmaktadır ancak hiçbiri keratinin yerini tutabilecek kadar güçlü ve doğal değildir. Âmâ her keratin içeren ürün de yanan saçlara çözüm olmaz. Burada dikkat edilmesi gerekenleri 3 ana başlıkta toplarsak;

Birincisi:  

Düzleştirici olarak bilinen fakat içinde bir yığın zararlı kimyasal maddeler içeren ürünlere çok çok az bir miktar keratin katarak, keratinin adını kötüye çıkaran ve tedavi ile hiç ama hiç ilgisi olmayan sadece düzleştirmek amaçlı kullanılan kimyasal ürünlerdir.

İkincisi:

Aslı sentetik veya silikon tabanlı olan tüm maske ve kremlere çok az miktarda katılarak üretilen ürünlerdir. Burada, geçici de olsa, asıl etki eden, sentetik maddelerdir. Onlar da, suyla birlikte yıkandıkça akıp giderler.

Üçüncüsü:

Doğal keratin’lerden üretilen doğal ürünlerdir. Bu işlemde katkısız keratin  yanan saçlara yüklenirken saç pullarının aralarına, yıpranmış ve hasarlı noktalara ve özellikle uçlardaki kırıklara yerleşir.  Kaynayarak kemiksi bir hal alır. Suda asla çözünmez. Ayrıca, saç yüzeyinde incecik bir koruma tabakası oluşturarak, saçlara hacim ve güçlendirme görevi görür.

Yanan Saçlar İçin Bakım Nasıl Yapılır?

Keratin yüklemesi yapılırken, ‘Sıvı keratinlerin’’ yerleşmesi veya kaynaması o kadar kolay bir işlem değildir. Bu ‘’saç botoks’’ adını verdiğimiz bakım sürecinin çok iyi yönetilmesi gerekiyor. Çünkü keratinlerin, saçın en derin noktalarına yerleşmesi için, saçların sentetik krem veya jöle gibi kalıntılardan iyice temizlenmesi gerekmektedir.

Ayrıca, saça doğal keratinler sürülürken saçlarda asla su ve nem dahi olmaması  önemlidir. Yani, kuru ve temiz saça uygulanması da çok önem arz eder. Üstelik  saçta yarım saat kadar dinlendirilmesi çok faydalı olup, kuruması ve fön makinesi  yardımıyla kurutulması gereklidir.

 Bir gece saçlarda bekletilmesi keratinlerin etkisini  arttıracaktır. Şampuansız ılık suyla durulandıktan sonra da, saça  uygun bir ‘’keratin saç bakımı’’ yapılması ve yumuşak bitkisel şampuan kullanılması gerekmektedir. Saçları sık yıkamamak, klorlu veya tuzlu sudan uzak durmak da, keratinlerin ömrünü daha uzatacaktır.

Detaylı bilgi almak isterseniz veya ürüne ulaşmak için; 0 5372638050 numarasından bize ulaşabilirsiniz
Yanan saçlara bakım için, liquid keratin 3'lü serumunu gönül rahatlığıyla kullanabilir, saçınızın ne kadar çabuk yapılandığını görebilirsiniz. 
Not: Yanan Saçlar için %100 doğal GARANTİLİ keratin seti için RESME TIKLAYINIZ.

Yorum

destek.png