Yağlı saçlar şampuanı

YAĞLI SAÇLAR ŞAMPUANI

 

Dünyanın önde gelen jeologları tarafından Antroposen(Yeni İnsan) Çağı olarak lanse edilen günümüz çağında gerek çevresel faktörler gerek fizyolojik, psikolojik faktörler nedeniyle saçlarımız canlılığını kaybedip, yağlanmaya başlıyor. Aynaya baktığımızda yağlı saçlarımızın görünümü ise oldukça canımızı sıkıyor, şifayı yağlı saçlar şampuanı ürünlerinde arıyoruz. Peki gerçekten şifa aradığımız yağlı saçlar şampuanı ürünleri, saçlarımızı yağdan arındırıyor mu yoksa daha da kötü hâle bürünmesine mi sebep oluyor? Hep birlikte makalemizi sonuna kadar okuyarak, cevabımıza ulaşmak mümkün.

 

Kaliforniya’nın önde gelen bir üniversitesinin saç anatomisi dalında uzmanlaşmış bilim insanları tarafından keratinin saçlarımızın anatomisinde %72 oranında bulunup, 18 aminoasitten meydana geldiği ispatlandı. Dolayısıyla saçlarımızın anatomisinde bulunan keratin proteinlerinde meydana gelebilecek herhangi bir hasar, saçlarımızın yağlanmasına yol açabilir. Peki saçlarımızın anatomisinde hasar bırakan etmelere de bir göz atalım.

 

  • Hava ve su kirliliği, yağmur, rüzgar, fırtına, mevsimsel değişiklikler gibi çevresel faktörler,
  • Röfle, fön, perma, platin, oryal, ombre, balyaj, boyama gibi ısıl ve kimyasal saç bakım işlemleri,
  • Formaldehit, paraben, tuz, SLS, SLES gibi kimyasal maddeler içeren saç bakım ürünleri,
  • Dengesiz beslenmeye dayalı protein, mineral, vitamin eksiklikleri,
  • Stres, sigara, hormonal düzensizlikler, yorgunluk gibi fizyolojik ve psikolojik faktörler.

 

Yukarıda bahsini geçtiğimiz tüm maddeler neticesinde keratinin saç anatomimizdeki yapısı bozularak saçlarımız yağlanmaya başlar. Böyle bir saç problemi karşısında da yağlı saçlar şampuanı ürünleri imdadımıza yetişecektir. Fakat gerek kozmetik saç bakım sektöründe olsun, gerek kuaförlerde olsun saç bakım piyasasında bulunan yağlı saçlar şampuanı ürünlerinin geneli kimyasal maddeler içermelerinden ötürü saçlarımızdaki yağlanmaya son vermek yerine saçlarımızda geri dönüşümü mümkün olmayan sonuçlarla karşı karşıya bırakabilirler. Bu sebepten ötürü yağlı saçlar şampuanı ürünlerini tercih ederken kimyasal olmadığı gibi %100 doğal olduğuna da emin olmalıyız.

 

Saç bakım sektörünün önde gelen lider markalarından olan Liquid Keratin’in yağlı saçlar şampuanı ürünleri gerek uzman dermatologlar, gerekse de saç uzmanları tarafından şiddetle tavsiye edilmektedir. Sahip olduğu Organik Sertifikasıyla %100 doğal olduğunu kanıtlayan Liquid Keratin – Yağlı Saçlar Şampuanı ürünlerini sizler de tercih ederek, saçlarınızın yağlardan kısa sürede arınmasını sağlayabilirsiniz.

İlgili Ürünler

%53YENİ

Yağlanan Saç Bakım Seti

184.95 TL 390.00 TL
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır