Makaleler » Saç Bakımı » Tuzsuz Şampuan

Tuzsuz Şampuan

Tuzsuz Şampuan, son zamanlarda saç bakımı ürünleri arasında sıkça gündeme gelen bir konu oldu. Bu yazımızda tuzsuz şampuanla saç bakımı nasıl olur sorusuna ve tuzsuz şampuan kullananların tavsiyelerine değineceğiz.

Öncelikle tuzsuz şampuan nedir ve tuzsuz şampuan ne işe yarar onu öğrenelim.

Kozmetik ürün kullanıcılarının son zamanlarda sülfatsız, parabensiz ve tuzsuz şampuanlara  talep göstermesi üreticilerin  bu konuya karşı daha dikkatli olmasını sağladı.

Tuzsuz Şampuan Nedir?

Tuzsuz şampuanlar, basit bir şekilde ‘’kimyasal madde içermeyen ve tamamen organik şampuanlardır’’ diyebiliriz. Bilimsel araştırmalara göre Sodyum Lauryl Sülfat (SLS) ve Sodyum Laureth Sülfat (SLES) maddeleri, yani tuzlar, köpürme etkisi yapmaktadır.

Bu durum temizlik hissi yaratmasından dolayı şampuan üreticilerinin dikkatini çekmiştir. Fakat bu bahsettiğimiz tuzlar saç derisine temas ettiğinde birçok zarar vermektedir. Kanserojen madde olduklarını söylemek bile mümkündür. Bu duruma çözüm olarak tuzsuz parabensiz şampuanlar ortaya çıkmıştır. 

Tuzsuz ŞampuanTuzsuz Şampuan Faydaları

Tuzsuz şampuanların faydaları başlıca şunlardır;

  1. Saçın hızlı yağlanması önlenir, saç derisindeki yağ dengesi sabitlenir.
  2. Boyalı saçların rengini korur.
  3. Saçlara hacim verir.
  4. Saç şekillendirmede kolaylık sağlar.
  5. Saçları matlıktan kurtarır.
  6. Saçların eski sağlığını yerine getirmek için etkilidir.

Tuzsuz Şampuan faydaları diğer normal sülfatlı ve parabenli şampuanlara göre bir hayli fazladır. Uzmanlar, saç sağlığı için tuzsuz keratinli şampuan kullanımını şiddetle tavsiye etmektedir.  

" Tuzsuz şampuan kullananlar " genelde alışkanlık gereği şampuan köpürmediği için temizlenmiyor hissine kapılmaktadır. Fakat tuzsuz şampuan faydalarını görünce zamanla köpürmeden de temizlendiğine alışmaktadırlar.

Tuzsuz Şampuan Nerede Satılır?

Tuzsuz şampuan marketlerde ve ya aktarlarda satılmamaktadır. Kuaförlerde satılmaktadır fakat ürün içeriğini bilmediğimizden güvenilirliği muammadır. Tuzsuz şampuan kozmetik firmalarında ve ya sanal mağazalarda satılmaktadır.  Alacağınız tuzsuz şampuan ürününün içeriğini incelerken Amonyum lauryl Sülfatı, Sodyum Lauryl Sülfat maddelerle karıştırmayın.

Amonyum Lauryl Sülfat yani ALS en hafif anyonik aktif bileşendir ve doğal kaynaklıdır. Hindistancevizi ve palm yağından oluşmaktadır. Duş jellerinin, şampuanların az da olsa köpürmesine, cildi ve saçı temizlemesine olanak sağlayan bir içeriktir.

Tuzsuz şampuan

 

Keratin bakım adresinden Liquid Keratin Sülfatsız ve Tuzsuz Şampuan alabilirsiniz. Liquid Keratin ürünleri %100 garantilidir. Hem Uluslararası hem Türk patente sahip Liquid Keratin ürünlerini gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Tuzsuz Şampuan Markaları

Tuzsuz Şampuan alırken dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar vardır. Kozmetik mağazalarda zaten kimyasal madde içeren bir yığın ürün bulunmaktadır. Dünyaca ünlü markalar da bu kozmetik mağazalarına dâhildir. Hal böyle iken en güvenilir konum, sadece saç sağlığı üzerine çalışmalar yapan, patentli ve tamamen organik ürünler sunan, kendilerini saç saçlığına adamış firmalardır.

Liquid Keratin gibi zaten saç sağlığı konusunda herkesten onay almış olan markalardan alışveriş yapmak her açıdan faydalı olacaktır.

Kozmetik ürünlerin içerisinde paraben, silikon, sülfat gibi kanserojen etkiye sahip zararlı kimyasalların bulunması, kullanıcıların ürün seçiminde daha özenli davranmasına yol açmıştır. Saç uzmanlarımız tarafından siz değerli okuyucularımıza içerisinde paraben, sülfat, silikon gibi zararlı kimyasal içermeyen Liquid Keratin ürünlerini önermekteyiz. Liquid Keratin ürünleri yoğun bitki özleri ile güçlendirildiği için yan etki yapmaz emziren anneler ve hamileler gönül rahatlığı ile kullanabilir.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın
20 Temmuz 2019
Eskiden çok bakım ürünü kullanırdım saçlarım için ama bu şampuanı kullanınca hiç gerek kalmadı ben gerçekten çok memnun kaldım saçlarım çok güzel ışıl ışıl böyle olması beni çok mutlu ediyor ?????

19 Temmuz 2019
merhabalar artık ben marketten şampuan almıyorum bu şampuanı kullanmaya başladım ve çok memnun kaldım herkese de tavsiye ediyorum

15 Temmuz 2019
Tuzsuz şampuanın bu kadar faydasını sizden alıp kullanınca anladım teşekkür ediyorum hepinize

02 Mayıs 2019
Doktorum bile tuzsuz şampuan kullanmamı önerdi gerçekten çok önemliymiş

26 Nisan 2019
Tuzsuz şampuanın kimyasal madde içermemesi ve tamamen organik olması çok ilgimi çekti bence tercih edilmesi gereken bir ürün.

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır