Soğan, Sarımsak ve Zeytinyağı Maskesi ile Saç Bakımı | Liquid Keratin

Soğan, sarımsak ve zeytinyağı maskesi ile saç bakımı

Sarımsak, Soğan, Zeytinyağı Maskesi ile 1 soğan ile 1 diş sarımsağı blenderden geçirip içine 2 yemek kaşığı saf zeytinyağı katın. Karışımı bir gün beklettikten sonra un eleğinden veya tülbent gibi temiz bir bezden geçirerek süzün. Süzdüğünüz yağ ile saç diplerinize masaj yapın.

 

Hatta eğer zamanınız var ise soğan ve sarımsağı bolca zeytinyağlı bir kabın içerisine bırakın. En az 21 gün bekletin. Bu bekleme esnasında soğan ve sarımsak özlerini zeytinyağının içerisine bırakacak ve zeytinyağını süzmek zorunda kalmadan soğan sarımsakları çıkararak zeytinyağını saçınıza uygulayabileceksiniz.

 

Saç diplerinize sarımsak saç maskesini tamemen yedirdikten sonra yarım saat bekleyin ve yıkayın. Bu işlemi tamamen bitirdikten sonra 1 yemek kaşığı elma sirkesi ve 1 su bardağa taze demlenmiş ısırgan otunu bir kap ılık suya katın. Saçlarınızı bu suyla durulayın.

 

Bilindiği gibi sarımsağın saça faydaları, sarımsak ve soğan suyunun saç gözeneklerini açmasında ve mikropları öldürmesindeki etkisi çok yüksek. Bu tür uygulamalar genellikle olumlu sonuç veriyor fakat çalışan kadınlar ve zamanı olmayan insanlar için oldukça zahmetli sorunları var.

 

Bunun dışında oldukça ağır bir kokusu olması ve günlerce hatta haftalarca kokusunu kaybetmemesi hem kendimizi hem de çevremizdekileri oldukça rahatsız eder. Maalesef bundan kurtulmanın hiçbir çaresi şuana kadar bulunamadı. Evden çıkmayacağımız günlerde bu uygulamayı yapmamız problemi bir nebze hafifletiyor. Ne var ki toplumla sürekli iç içe ve sıkı ilişkileri olan insanlar için bu risk hiçbir zaman göze alınamıyor.

 

Bunun en etkili çözümü olarak geriye yalnızca sarımsak ve soğan özlerini içeren ürünleri kullanmak kalıyor. Bu ürünlerin içerisinde sarımsak yağının ve soğan suyunun yer aldığı ve saç derisine uygulanan dip bakım yağı olarak kullanılan bazı meşhur yağlar var. Bu yağlar içerisine doğal kokulu aromatik yağlar katıldığından dolayı hem soğan ve sarımsak kokusunu bastırıyor hem de saça artı bir besleme yaparak daha da saçları güçlendirir.

keratin dip bakım yağı

 

Son zamanlarda bu alanla ilgili adını çok sık duyduğunuz keratin dip bakım yağı kullanılabilir. Çünkü keratin dip bakım yağında yukarıda bahsettiğimiz tüm güzel yağları içerisinde bulunduruyor. Bu yağların orantısı laboratuvar testlerinden geçtikten sonra saça en uygun hale getiriliyor.

 

Bilindiği gibi sarımsak yağı ve soğan suyu gibi maddeler saça orantısız bir şekilde uygulandığı zaman saç köklerini kurutabiliyor ve yıpratabiliyor hatta yakabiliyor. Birçok insanın bu maskeleri kullandıktan sonra verim alamaması ve saçlarının zarar gördüğünü ifade etmesi bu orantısız kullanıştan kaynaklanıyor.

 

Fakat keratin dip bakım yağı profesyonel ortamda ve laboratuvarlarda hazırlanması bu problemlerin oluşmasını tamamen imkânsız hale getiriyor. Zaten kullanan müşterilerimizin memnuniyeti de bundan kaynaklanıyor.

 

Tüm bu yağların birleşmesi ile birlikte saç derisindeki bazı mikrobiyal hareketleri öldürmesi bakımından keratin dip bakım yağı hem saç derisindeki hastalıkları yok ederek saç derisini sağlığına kavuşturuyor hem de içerisinde bulunan sarımsak yağı sayesinde saçın güçlenmesini sağlayarak dökülmeyi önlüyor.

Ayrıca keratin dip bakım yağı saçlarınızın çok daha hızlı uzamasını, parlak ve canlı görünmesini sağlıyor. Daha kolay ve daha garanti sonuca varmak için KERATİN BAKIM ürünlerini  denemenizi tavsiye ediyoruz.

İlgili Ürünler

%28YENİ

Keratin Maskesi (250 ml)

89.95 TL 125.00 TL
%56YENİ

Hızlı Saç Uzatma 5'li Set

264.95 TL 606.00 TL
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır