200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM

Makaleler » Saç Bakımı » Sıvı Keratin Nedir? Saçlara Faydaları Nelerdir?

Sıvı Keratin Nedir? Saçlara Faydaları Nelerdir?

Kimyasallardan, yüksek ısıdan yanan, boya, perma, oryal veya röfleden yıpranan saçlar için doğal olarak elde edilen Liquid sıvı keratin saçlarınızı yeniden onaracak ve canlandıracaktır.  Yıpranmış ve kırılmış saçların bakımında sıvı keratin çok önemli bir proteindir. Bu önem, keratinlerin üstün onarıcı özelliklerinden kaynaklanır.

Dünyada şu anda keratinlerden daha iyi saç onarıcı bir madde veya yöntem bulunmamaktadır.

Piyasada birçok 'sıvı keratin' ve faydaları hakkında ürünler var, fakat maalesef pek faydaları yoktur. Bunun faydasızlığın asıl sebebi, sentetik katkılardır. Keratinler, bu sentetikler yüzünden saçın hasarlı ve kırık noktalarına ulaşamadıklarında etkileri kalıcı olmayabilir.

Sentetik ve kimyasal, içermeyen sıvı keratinlerde durum çok farklıdır. Saça sürüldüğü andan itibaren suyun buharlaşmasıyla kurumaya başlayan keratin proteinleri, saçta iki önemli etkiye sahiptirler.

Birincisi, keratinlerin su moleküllerinin taşıyıcı özelliğinden faydalanılarak, saçtaki hasarlı ve kırık noktalarına ulaşması sağlanır.

Sıvı Keratin Nedir? Saçlara Faydaları Nelerdir?

Suyun buharlaşmasıyla da, su molekülleri keratinlerden uzaklaştırılır. Yalın kalan keratin proteinleri, saça kolayca yerleşirler. Bir nevi saça enjekte olurlar. Diğer sentetik veya bitkisel maddeler gibi yıkandıkça suyla birlikte akmazlar.

Sıvı keratin, diğer adıyla Likid Keratin saçın içine nüfuz etmesiyle de kalmaz; ayrıca sıvı keratin ve sıvı keratinin faydaları bir anlamda her bir saç telinin yüzeyinde, bir film şeridi gibi incecik bir tabaka oluşturarak, saçlara hacim ve dolgunluk, işlemlere karşı direnç, güçlendirme, kırık ve yıpranmış saçları onarma, kabaran saçları yatıştırma, kolay taranma, parlaklık, pütürlü saçları pürüzsüz ve ipeksi yapma gibi birçok faydalar sağlarlar.

Sıvı Keratin Bakımı Ne Zaman Yapılmalı?

Her bayanın saçına yaptığı işlemler farklıdır. Bir kısmı saçına sadece boya yaparken, bir kısmı da perma veya düzleştirme gibi daha ağır uygulamalar yaparlar. Bu bakımdan yapılan işlemin cinsi, keratin bakımının sıklığını etkiler.

Saça yapılan işlemlerin sıklığı ise ayrı bir önem taşır. Eğer saçınıza sık sık röfle, perma, düzleştirme, renk açma gibi işlemler yapıyorsanız saçınızı daha sık sıvı keratin bakımına almalısınız. Bir diğer önemli etken de, saç yapınızdır. Saçınızın yapısında dayanıksızlık, zayıflık ve güçsüzlük varsa, çok daha sık keratin bakımına ihtiyacınız olacak demektir.

Sıvı Keratin bakımının zamanını belirlerken, tüm bu üç ana konuyu birlikte değerlendirerek karar verilmelidir. Genelde, her işlem öncesi veya işlem sonrası saça liquid 'sıvı keratin bakımı' olarak yüklenmesi en mantıklısıdır. Çünkü işlemlerle eksilen keratinleri geri kazandırmak gerekir ki, saçlarımız da yıpranma olmasın.

Sıvı Keratin fiyatları, keratinbakim.com güvencesiyle oldukça makul seviyededir.

 

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın
20 Temmuz 2019
Merhabalar bende saçlarıma sıvı keratin uygulaması yaptım ve çok memnun kaldım saçlarım yumuşadı ve hacimli oldu herkese de tavsiye ediyorum

27 Haziran 2019
kuaför arkadaşımın tavsiyesi üzerine sizden keratin onarıcı bakım setini aldım sağ olasınız çok iyi geldi şu an saçlarım çok sağlıklı çevreme çok önerdim sizlere de öneriyorum arkadaşlar :)

20 Nisan 2019
saçlarımda kırıklar vardı ve aşırı yıpranmıştı bir eczacı arkadaşım saçlarımı kurtarmam için keratin yüklememi önerdi sonra keratin nedir diye araştırma yaptım sonra patenli ve belgeli keratin kullanmaya karar verdim ve ilk seanstan güzel sonuçlar aldım

ayşen iplik
22 Ocak 2019
yıpranmış ve yanmış saçıma liquid keratin uyguladım kısa sürede çözüm aldım. çok teşekkürler liquid keratin..

Alışveriş Sepetim