200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM

Makaleler » Saç Bakımı » Sağlıklı Saç Bakımı Nasıl Yapılır ?

Sağlıklı Saç Bakımı Nasıl Yapılır ?

Doğru Saç Bakımı ile genç kalmak için asla yaşlı değilsiniz. Saçlarınızı tatlı görünmesi için doğru miktarda besin içeren özel bir diyetiniz olması önemlidir. Saçlarınızın kalınlaşması için doğru bir egzersiz rejimini de muhafaza edin. Dengeli bir diyet ve proaktif bir yaşam tarzı saçınızın sağlığını doğrudan etkileyen iki önemli faktördür. Düşük lifli yağ diyeti, hastalık, belirli vitamin ve protein eksikliği saç kalitesini kesinlikle etkiler.

Kepek, saçta incelme, kırılmalar veya erken gri olması gibi sorunların daha yaygın olması, saç bakımı eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Uzun saç eğlencelidir ve süre devam eder, ancak en büyük zorluk uzun süre böyle tutmaktır.

Saç bakımının çeşitli teknikleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki makaleyi okumaya devam edin. 

Sağlıklı Saç Bakımı İpuçları:

* Saç ıslandığında geniş dişli tarak saçları kullanın. Üstten ayırın ve saçlarınızın sonuna kadar hafifçe ilerleyin.

* Islak saç kilitlerinde asla fırça kullanmayın. Fırça, kuru saç içindir. Temizlik anahtardır.

* En azından haftada iki kere saçınızı Liquit Keratin Şampuanla yıkadığınızdan emin olun; böylece yağ ve kiri temizleyebilirsiniz saç bakımınızın ilk adımını uygulamış olursunuz.

* Günde birden fazla kez yıkamanız tavsiye edilmez, çünkü bu durumda son derece kırılgan olurlar.

* Saçınızı şekillendirmek için doğru zamanı bekleyin. Ne çok fazla kuruyken nede ıslakken süsleyin. Biraz nemliyken süsleme işlemini yapın.

* Değerli saç tellerinizi güneşin sert ışınlarından koruyun! Şapka, eşarp ve diğer başlıklar sadece güneşe karşı değil, aynı zamanda yağmur ve kar sırasında da saçlarınızı korur. Yalnız saçı fazla boğmadan kullanılmalı ve bu süre olabildiğince kısa tutulmalıdır.

* Kuru saçlarınızı şampuanlamadan önce fırçalayın. Bu durum pullardan arındırılmasında kolaylık sağlar ve saçınıza masaj suretiyle baskı yapmak saç köklerinde kan akışını uyarır.

* Su, saç telinin dörtte birini oluşturur! Nem, saçlarınızı esnekleştirir, ayrıca saçların ipeksi ve parlak tutmaya yardımcı olur.

* Bu yüzden bol miktarda sıvı aldığınızdan emin olun.

* Amino asitler proteinin yapı taşlarıdır. Dolayısıyla saç bakımının kilit noktasını teşkil eder. Aynı şekilde, proteinler saçınızın yapısını oluşturuyor. Kilitlerinize daha fazla güç vererek ve koparma ve bölme olaylarını azaltarak saçınıza destek verirler.

* Bu sebeple içerisinde doğal protein içeriği bulunduran Liquit Keratin ürünlerini kullanmanız tavsiye edilmektedir.

Saç Bakımı

Keratinli Saç Bakımı

Yakın zamanlarda yediden yetmişe her bayan mutlaka saçına boya yaparak ya da fön çekerek maalesef çok çabuk yıpranmasına sebep olmaktadırlar.

Bu bakımdan burada yıpranmış saç bakımından bahsetmek daha da önemlidir.

Normal saç bakımı saçın kalitesini arttırırken, oysa yanan veya aşırı yıpranan saçlara bakım yapmak adeta olmazsa olmaz denilecek kadar önemlidir.

Saç bakımı, elbette keratin bakımı yapmadan, özellikle de yıpranan saça keratin yüklemeden olumlu bir sonuç almak ya da saçı onarmak asla mümkün olmaz. Fakat keratin yüklemek kimyasal ürünlerle olmadığı gibi ısıyla da olmaz. Doğal keratinlerin yüklenmesi olmadıkça saçta olumlu ve uzun süreli etki alınmaz. Saç bakımı aslında saç tamamen deforme olmadan önce, belli aralıklarla yapılması durumunda yani keratin bakım yapılması durumunda, mutlaka saçı koruyacaktır ve aşırı ve ani yıpranma ve yanmalara müsaade etmeyecek saçı koruyacaktır.

Keratin yüklemesi de en verimli haliyle olması için ancak katkısız keratin yüklemek ile etkili olur. Kimyasal karışımlı keratin ürünlerinden uzak  durmak gerekir. Bir başka deyimle likid keratin serum kullanmak en akıllıca olan yöntemdir. Bu yöntemde keratin proteinleri saçın hasarlı noktalarına kemik gibi kaynayarak, saça dolgu ve tamirat yaparak eski sağlığına kavuşturur. 

Saç Bakımı

İlk çağlarda kadınlar saçlarına bitkisel yağlarla bakımlarını yaparlardı. Bu, zaman ilerledikçe yerini çok çeşitli kozmetik saç bakımı yapan ürünlere yer verdi. Önceleri zeytinyağı veya hint yağı saç bakımı olarak çok kullanılırdı. Fakat bu, zamanla yerini diğer bitkisel yağlara ve kozmetik ürünlerine yer verdi. 

Özellikle argan yağı ve keratin bakım yağı saç bakımında öne çıkan ürün oldular. Bunda da etkili olan saçların çok fazla ısı ve renklendirme işlemlerine maruz kalmasıdır. Kimyasal katkılar ve ısı veren cihazlar saçları çokça yıprattı ve mecburen saç bakımı ürünlerinde gelişmeyi tetikledi.

Saç Bakımı

Saç Bakımı Keratinle Nasıl Yapılır?

Saç bakımı alanında keratinin ayrı bir yeri vardır. Çünkü keratin yıpranan veya aşınan saçların  onarımında fiziksel bir onarım yapmaktadır ve diğerlerine göre kat kat daha fazla memnuniyet vermektedir.

Ancak keratin saça direk serum olarak sürüldüğünde çok etkili olabilmektedir.

Yoksa hazır krem ve maskelerin içeriğine katıldığında o kadar etkisi olmamaktadır. 

Bizim size tavsiyemiz, Saç Bakımında kesin ve kalıcı sonuç almak isterseniz, müşterilerine  memnuniyet garantisi veren, Liquid Keratin Bakım yapmanızdır.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın

Alışveriş Sepetim