Bir kadının bakımlı olmasının yolu, elbette saçlarının formda olmasından geçer. Güçlü ve canlı saçlar kadınların en çok arzuladığı bir durumdur...
Saçlara Keratin Bakımı

Kiminin doğuştan saçları gayet gür ve canlı, kimimizin ise ince telli ve zayıftır. Gür ve güçlü saçlarınız varsa, yapılan işlemlere karşı çok daha fazla dayanıklı olacağından, bu size yeni modeller ve şekilleri denemede büyük bir özgürlük yaşatacaktır. Yoksa saçlarınız ince telli veya zayıf ise, buna rağmen siz de yeni şekiller ve modeller denemek istiyorsanız, işiniz zor demektir.

Saç yapısı güçlü olduğu halde, yoğun işlemlerden dolayı yıpranan saçları olanlar, hem de doğuştan zayıf ve güçsüz saçları olanlar, her ikisi de mutlaka saçlara keratin bakımı yaptırmalıdırlar.

Neden keratin bakımı derseniz? Tabi ki keratin deyince, onarıcı ve koruyucu özelliği akla geliyor. Dolayısıyla saçınızı işlemlere karşı önceden korumak için keratin bakımı yapmak şarttır. Hatta boya, perma, röfle, düzleştirme gibi işlemlerden sonra da keratin yüklemesi yapmak çok isabetli olacaktır.

Keratin yüklemesinden sonra ise, keratin bakım setleriyle sürekli saçları bakımlı tutmak akıllıca bir iş olacaktır. Diğer saç bakım ürünleri de saçı korurlar, ancak saça ekstra bir güç kazandıramazlar. Saçlarında herhangi bir işlem görmeyenler de keratin bakımı yapabilirler. Çünkü keratinlerin saç kırıklarını ve kopmaları önlemedeki faydası herkesçe bilinmektedir. Ancak yıpranmış saçlarda etkisini göstermesi son derece yüksektir. 

Yorum

destek.png