200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM

Makaleler » Saç Bakımı » Saçlar Nasıl Uzar? Saç Nasıl Hızlı Uzatılır?

Saçlar Nasıl Uzar? Saç Nasıl Hızlı Uzatılır?

Saç nasıl uzar hepimizin en çok merak ettiği konuların başında geliyor. Evet saçlar nasıl hızlı uzar hakkında sizlere bilgi vereceğiz.

En başta saçların uzaması için iki yöntem vardır. Bunlardan birincisi saçlar diplerden ve köklerden tetikleyerek hızla uzatılabilir. Bir ikincisi saçlar uçlarından bakıma alınarak ve güçlendirilerek saçlar hızlı uzatılabilir.

Birinci yöntemde yani saç kökleri ve dipleri tıkalı olabilir, böyle durumlarda bazen gözeneklerin açılması gerekebilir.

Saçımızı yıkarken ve bakım yaparken bir çok defa saçlarımız kozmetik ürünlerin etkisiyle özellikle içerisinde bulunan silikon ve sentetik maddelerin etkisiyle saç gözenekleri tıkanabilir, nefes almayabilir.

Bunun için saçlarımızı gözeneklerin açılmasına yardımcı olacak organik keratin şampuanı ve Gözenek açıcı keratin iksir gibi bazı özel ürünler kullanmak bu işi çözüme kavuşturabilir. Yine bu konuda en etkili maddelerden biri de at kuyruğu bitkisidir, at kuyruğu bitkisi ve e vitamini, ısırgan tohumu gibi bazı bitkisel katkıların yardımıyla saçlar köklerden ve diplerden beslenerek Kolaylıkla saçın hızlı uzaması elde edilebiliyor. Bunun için yapılması gereken tek şey üç günde bir iki ay boyunca sabırla düzenli bir şekilde bu işlemlerin yapılması gerekiyor

Kırık Saç Nasıl Uzar?

Diğer yöntemde yani saç uçlarının hızlı uzatılması konusunda etken saçları kırılarak kopmasını önlemektir. Son zamanlarda bizlere kırık saç nasıl uzar, kırık saçlar uzar mı? Gibi sorulara cevap arayanların burayı dikkatli okumasını tavsiye ederiz.

Yıpranmış, çok işlem görmüş özellikle platin renkli ombre yapılan ve çok sık saç tarzında değiştirme gibi işlemlere maruz kalan saçlar zamanla incelir, yıpranır ve hatta çok kurur. Bunun sonucu olarak saçlar güçsüz ve zayıf bir hale düşer, uçlardan kolaylıkla kırılır, kopar. Bu durumda saçlar ne kadar uzasa bile adeta uzamamış gibi olur. İşte bunun için yapılacak en güzel işlem yıpranmış saçlara saf keratin proteini yüklemesi yaparak saç pullarının güçlü ve sağlıklı kavuşmasını sağlarız.

Bu şekilde saçların bir yandan kırılarak kopması önlenirken, diğer yandan da parlak canlı yumuşak ve ipeksi bir görünüm kazanmasına yardımcı oluruz, bu sayede saçlar hem kırılmaz ve kopmaz hem de daha kalın pürüzsüz ve hacimli olur.

Bu yukarıda bahsettiğimiz yöntemler neredeyse kesin sonuç verir. Fakat evde yapılan, bitkisel ve doğal bakımlarla saç nasıl uzar? diye aklımıza sorular gelebilir. Bu konuda yapılan araştırmalarda biberiye bitki yağının ve ısırgan tohumu yağının etkili olduğu söylense de hiç kimse kesin bir sonuca ve mutlu bir sona eremiyor maalesef.

Hatta ballı, sütlü, yumurtalı, mayonezli ve sirke gibi bir çok yöntemler maalesef tam olarak sonuç vermediği gibi çok zahmetli ve çok masraflı oluyor. Çünkü her gün, her hafta bu tür bakımların yapılması adeta insanı badireli bir hayata sokuyor.

saç nasıl uzar

Bir diğer yöntem de bazı meşhur dünya markalarının eczanelerde ya da lüks kozmetik mağazalarında ve hatta elit kesim kuaförlerde saç uzatma satılan ürünlerdir.

Bu ürünler piyasada  oldukça umut verici görünüyor.  Fakat kullanıcıların  memnuniyet konusunda araştırma yaparak soru sorulduğunda pek de umut verici bir sonuç almadıklarını ifade ediyorlar.

Bir kısmını ilk etapta bir hızla uzama söz konusu olduğunda fakat o bunun uzun süre kalıcı olmadığının etkisini kaybettiğini ifade ediyorlar.

Saç Nasıl Uzar, Erkek Saç Uzatma Ürünleri

Son zamanlarda erkeklerde saçlarına daha fazla özen ve önem göstermektedir. Erkek saç bakım ürünleri arasında hızlı saç uzatma ürünlerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Liquid keratin hızlı saç uzatma ürünlerini hem erkek hem kadınlar için kullanıma uygundur.

Bizim size tavsiyemiz eğer saçlarınız uçlarda bu tür problemler yaşıyorsa saf keratin protein yükleyerek saçı güçlendirmek. Bir daha bu tür problemlerle karşılaşılmaması için saçta kalan keratin bakımı yani kremini kullanmak ve günlük bakımlarda keratin yağı takviyesi ile saçları hem beslenmek hem korumak gerekiyor.

Eğer saç uçları problemli değil sadece diplerden ve köklerden saçlarımız küserek hızlı uzamıyorsa mutlaka saç derisinin oksijenle temas ederek kan dolaşımının hızlanması gerekiyor. Bunun için mutlaka gözenek açıcı keratin iksir ve hızlı saç uzatan keratin dip bakım yağı gibi kombine ve üstün özellikler taşıyan bakımlarla saçları uzatmak çok daha kolay ve zahmetsiz oluyor.

Saç nasıl uzar?  Hızlı saç nasıl uzatılır?  Konuları hakkında daha fazla bilgi almak için saç uzatma adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın
19 Temmuz 2019
ben saçlarımı birden kısacık kestirdim uzatmak için bu seti kullandım ve saçlarım kısa sürede uzadı çok memnun kaldım.

19 Temmuz 2019
Benim doğuştan saçlarım yavaş uzar bu durum beni deli ediyor en son bitkisel şeyler denemeyi bırakıp hızlı saç uzatma setini aldım ve uzamayan saçlarım hızlı hızlı uzamaya başladı çok mutlu oldum.

30 Mayıs 2019
Yıllardır saçımı uzatmak için bir çok yol denedim ama olmadı. Bu sefer sizin tavsiye keratini deneyeceğim.

Size bir kampanya haberimiz var!

Alışveriş Sepetim