200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM

Makaleler » Saç Bakımı » Saç Uzatma Yöntemleri Nelerdir ? Sağlıklı ve Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Saç Uzatma Yöntemleri Nelerdir ? Sağlıklı ve Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Sağlıklı saç uzatma yöntemleri mevcut. Doğru saç bakım yöntemleri izlendiğinde masal kahramanlarını kıskandıracak saçlara sahip olabilirsiniz. Sağlıklı ve hızlı saç uzatma yöntemleri nelerdir, saç nasıl hızlı uzatılır? Bu yazımızda size sağlıklı saç uzatma sırlarını vereceğiz.

Sağlıklı Saç Uzatma Yöntemleri Nelerdir?

Birçok saç bakım yöntemi ile saç uzatma mücadelesinden başarıyla çıkabilir ve hatta hayalini kurduğunuz sağlıklı saçlara en hızlı şekilde kavuşabilirsiniz. Sağlıklı saç uzatmak için keratin saç bakımı yaptırabilir veya argan, hindistan cevizi ve hintyağı gibi doğal yağları kullanarak evinizin mutfak tezgahında mucizeler yaratabilirsiniz. Hadi birlikte 5 maddede sağlıklı ve hızlı saç uzatma yöntemlerine bir göz atalım:

1.Isıya Karşı Koruyucu Ürünler

Özellikle kadınlar düzleştirici ve maşa gibi yüksek ısı gerektiren aletler ile saç şekillendirmeye bayılırlar. Bu modellerin göz kamaştırıcı oldukları da yadsınamaz bir gerçek. Fakat bunun geri dönüşü çok acı olabilir. Saçınız bu tarz işlemlere fazlaca maruz kalıyorsa, en azından düzenli olarak ısıya karşı koruyucu bir ürünü hak ediyor. Mesela bir ısı koruyucu sprey tercih edebilirsiniz. Böylece hem saç bakım konusunda gözünüz arkada kalmamış olur hem de sağlıklı bir şekilde saçlarınızın uzamasının keyfini çıkarırsınız. Bu tarz ürünler saça işlem uygulanmadan önce uygulanarak bir kaç dakika beklenir. Sonrasında saçınıza dilediğiniz şekli vermekte özgür olursunuz. Saçın etrafını saran, onu kalınlaştırarak bir koruma kalkanı da sunan saf keratin spreylerden bir tane edinerek saçınızın uzama süresinde zarar görmesini engellemiş olursunuz.

2.Kuru Şampuan

Saç uzatma konusunda sağlıklı bir saç derisi çok önemlidir. Hele bir de ince telli, kuru ve zayıf saçlara sahipseniz şampuan tercihinize ekstra özen göstermeniz gerekir. Saçınızı uzatmak istiyorsunuz ama saç dipleri tutunacak sağlam bir zemin bulamıyor ki!

Kuru şampuan kullanarak saçlarınızın saç diplerinizdeki fazla yağlardan kurtularak bu zemini güçlendirebilirsiniz. Beraberinde saçlarınızın sağlıklı bir şekilde uzayacaktır. Saçlarınızı yıkadıktan sonra, Liquid Keratin’in gözenek açıcısı ile saç derinizi masaj yaparak etkiyi gözeneklerinizin hava almasını sağlayabilir ve saçınızın uzamasına fazlasıyla yardımcı olabilirsiniz.

3.Saç Bakım Yağları

Yukarıda bahsettiğimiz gibi uzun ve sağlıklı saçlar için önce sağlıklı bir saç deriniz olmalı. Saç deriniz ve saç kökleri doğal bir şekilde kendi kendini beslemez. Bunu yapmak sizin işinizdir. O nedenle ekstra ürünler ile saçlarınızı desteklemeniz gerekir. Çeşitli saç bakım yağlarından yağlardan yardım alabilirsiniz. Özellikle besleyici keratin içerikli ürünler saçınızdaki yıpranmaya da iyi gelerek uzatma süresince de sağlıklı görünmenizi sağlar. Bunun için Liquid Keratin Bakım Serumu tercih edebilirsiniz. Saçınızı hızlı bir şekilde protein yükleyen bu ürün saçlarınızın besleyip uzamasına yardımcı olacaktır.

4.Saç Maskesi

Saç derisini beslemek için en sevilen yöntemlerden birisi ise saç maskesidir. Düzenli olarak uyguladığınızda aldığınız sonuç eminiz sizi de şaşırtacak. Saç maskelerini saç yıkama sonrası uygulamak en iyi tercihtir. Ancak dilerseniz gece boyunca da başınızda bekletebilirsiniz.

Saç maskesi alırken içinde alkol ve sülfat olmayan ürünleri tercih etmeniz en mantıklısıdır. Ne kadar doğal içerikli olursa saç dipleriniz için o kadar besleyici ve zararsız demektir.

5.Uçucu Yağlar

Herhangi bir aktara gittiğinizde sizi çeşit çeşit uçucu doğal yağlar selamlar. Sağlıklı saçlara kavuşmada bunlar derdinize derman olabilir. Ayrıca kimyasal değil de doğal çözümler bulduğunuz için kendinizi daha rahat ve güvende hissedersiniz. Doğa anaya güvenin!

Hindistan cevizi yağı ile işe başlayabiliriz. Saç uzatmada en çok tercih edilen doğal yağ kendisidir. Yağ asiti içeriğinden dolayı yumuşak ve ipeksi bir saç dokusuna sahip olmanızı sağlar.  Aynı zamanda saç derisine nemli bir şekilde nüfus ederek uzun süre burada kalır ve saç diplerini besler. Argan yağı ise E vitamini, yağ asiti ve ferulik asit içeriği ile zarar görmüş saç hücrelerinizi yeniler. Böylece saç kuruluğundan da kurtulursunuz.

Son olarak, çok popüler bir yağ olarak Jojoba karşınıza sık sık çıkar. Haklı bir üne sahiptir. Jojoba bitkisinden elde edilen bu yağ saç derisi için oldukça faydalıdır. Saç diplerine derinlemesine işleyerek saçlarınızı güçlendirirken parlaklık da kazandırır

.

 

Keratin Hızlı Saç Uzatma Ultra Setimize Ulaşmak İçin Görsele Tıklayabilirsiniz.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın
Keratin Bakim
29 Temmuz 2021
Duygu Hanım Merhabalar, Saçınızın ihtiyacı olan keratin bakımı için set halinde kullanmanız fayda edecektir. Tıkalı gözenekleri açmasıyla saçların nefes almasına yardımcı olur. Ürünlerimiz kıl köklerini besleyerek güçlenmesinde etkili olur. Kırılan, kopan ve incelen cansız saçların onarılmasıyla saç kayıplarını önler ve hızlı uzatır. Bebe saçlarındaki gelişmeyi hızlandırarak hızlı uzamasına destek olur.

duygu sıngı
29 Temmuz 2021
merhaba saçlarım ince telli ve küçük bir yeri boyadan dolayı yıpranık. Hızlı uzamasını ve çoğalmasını istiyorum. 4 lüdışında ayrı ayrı almak istersem şampuan , dip bakım yağı ve serumunuzu kullansam isteğimi karşılayabilir mi farklı öneriniz olur mu teşekkür ederim.

Size bir kampanya haberimiz var!

Alışveriş Sepetim