Saçlarımız, kimi zaman genetik kaynaklı, bazen düzenli saç bakımı ve beslenme biçiminizle ile ilgili olarak, ayda ortalama olarak, 1 - 2 cm arasında değişen oranlarda uzarlar...
14 Temmuz 2017|Blog
Saç Uzatma Yöntemleri

Yetersiz beslenmeden kaynaklanan çeşitli vitamin eksiklikleri, boyalı saç, fön makinesini sürekli olarak kullanmak, kötü şampuanlar ve sık saç yıkama, aşırı kaynar su kullanmak, tuzlu ve klorlu sular, güneş, radyasyon gibi saçı yıpratan her şey, saçlarınızın hızlı uzamasını engelleyebilir.

Sihirli bir ilaç kullanarak ya da marka olmuş pahalı bakım kürleriyle saçların bir anda uzamasını sağlamak hiç de kolay değil. Hızlı saç uzatma yöntemleri  uzun soluklu ve sabır isteyen bir iştir. Gerçek anlamda saç uzatmak; saça doğru ve düzenli bakım yaparak ve ihtiyacı olan proteinleri, vitaminleri ve mineralleri alarak, saç derisi sağlıklı tutmak ve ısıl işlemleri azaltarak, kırılarak kopmaları engellemektir. Saç kırıklarını önlemek için keratin serumunu ve keratin yağını kullanmanızı tavsiye ederiz. Bu profesyonel saç uzatma yöntemleri ile, bakımsız saçlara göre mutlaka çok daha hızlı uzayacaktır.

Saç Uzatma Yöntemleri Nelerdir?

Gerçek bir saç bakımı, diplerden başlar. Saç ipçiklerinin görünümü ne kadar mükemmel görünse de , kafa derisine gerekli  besin değerlerini vermez ve ilgisiz kalırsanız, saçlarınızın cansız ve mat görünmeye başlaması kaçınılmaz olacaktır. saç teli diplerini güçlendirmek için önerdiğimiz 4 şey var;

Birincisi, kafa derisini hijyenik tutarak bakteri, gözeneklerin açık olmasını temin etmek ve böylece kan akışını hızlanmasına katkı sağlamak,

İkincisi, özellikle duşalırken kafanıza fazla yumuşak olmayan baskılarla masaj yapıp kan dolaşımını arttırmak,

Üçüncüsü, doğal yağlarla beslenmesini desteklemek, bunun için içinde çam terebentin, ısırgan tohumu, sarımsak yağı, badem yağı ve keratin yağı olan Liquid Keratin Yağını tavsiye ederiz.

Dördüncüsü, saç derinize kimyasal içerikli, sülfatlı sentetikli ve yüksek asitli maddeler içeren şampuan, krem, boya vs. kullanmamak. Bunun için organik içerikli Liquid Keratin Şampunını kullanmanız isabetli olacaktır.

Bu 4 temel kuralı yaptığınız taktirde oluşacak problemleri önlemiş ve sağlıklı saçlariçin güçlü bir adım atmış olacaksınız. Bu da hızlı saç uzatma için size katkı sağlayacaktır.

Bitkisel Yağlarla Saç Uzatma Yöntemi 

Bitkisel yağlar, sabit ve uçucu etkili yağlardır. Uçucu yağlara örnek; çam terebentin, lavanta, ylang, limon, gibi yağları söyleyebilirz. Zeytinyağı, badem ve hint yağları gibi yağlar da sabit yağlar grubundandır. Uçucu yağlar saç dersine sürülmeden önce inceltilerek kullanılmalıdır. Bitkisel yağlar, saç ipçiklerini nemlendirir ve kafa derisini yumuşatır. Cildi korur ve uçların kırılmasını gözle görülür derecede azaltır.

En iyi bakım yağı için Liquid Keratin Yağını denemenizi tavsiye ederiz.

Saç uzatma yöntemi önemli ip uçları!..
 1. Banyoda saçınızı yıkarken, saç derisine parmak uçlarınızla masaj yapın. Kan dolaşımı hızlanacak ve daha çok hızlı uzama sağlanacak.
 2. Düzenli olarak saçınızı haftada bir kere soğan suyu, havuç suyu veya turp suyu ile yıkamalısınız.
 3. Bakım yağları ile saçlarınızı mutlaka besleyerek desteklemelisiniz.
 4. Bitkisel bakım kremi kullanmanız saçlarınıza ekstra bir nem kazandıracaktır.
 5. Banyo suyunun sıcaklık ayarını saçınızı yıkama esnasında ara sıra değiştirmeniz sauna etkisi yapar gözenekleri uyarır ve kan dolaşımını hızlandırır.
 6. Saçlarınızı uyurken toplamayın, hava alsın, oksijenle teması artsın.
 7. Saçları çok sık yıkamayın, en fazla haftada 2-3 defa yıkayın. Aşırı sıcak su kullanmayın. Aksi halde saç derisi, sağlığını koruyucu Flora yağ tabakası zarar görebilir ve görevini yapamaz olur.
 8.  Bitkisel şampuan kullanmak, sülfatsız, tuzsuz, şampuanları tercih etmek gereklidir.
 9. Saçınıza çok sıcak fön ve maşa vs. uygulamayın. Saçın nemi azalır ve kurur.
 10. Saç boyasını kullanımını mümkünse azaltmak ya da saç diplerine değdirmemeye özen göstermek lazım.
 11. Dengeli ve düzenli beslenme, bal, süt, yumurta, et, balık gibi besinleri düzenli aralıklarla ama bol tüketin. Düzenli gece uykusuna dikkat edin.
 12. Aşırı güneşten, tuzlu ve klorlu suda fazla kalmamak.
 13. Saç bakımında bemiks, sinemeki, badem yağı kullanın.
 14. Haftada bir kere soğan suyu ve turp suyu, saça uygulayın.
 15. Saç bakımı yaparken biberiye, jojoba, hindistan cevizi gibi yağları tercih edin. Uygularken bu yağların biraz ısıtarak kullanın.
 16. Saç uçlarındaki kırıkların alınması, hızlı uzama için çok etkili değildir. Çünkü saç cansızdır. Ancak kökten uzar. Sadece kırık uçları almanız, görünüm olarak sizi mutlu edecektir.
Not: Keratin saç uzatma setine ulaşmak için resme tıklayınız.

destek.png