200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM

Makaleler » Saç Bakımı » Saç Uzatan Şampuan

Saç Uzatan Şampuan

Yıpranmış saçların en sık karşılaştığı problemlerin başında, dökülme ve yavaş uzama görülür. Yavaş uzayan saçlar kadınların en istemediği bir durumdur.

Çünkü işlem gördükçe uzamayan saçta yıpranma durumu, uçlardan diplere doğru gelir. Bu da istenmeyen kuru ve mat bir görünümün oluşmasını sağlar.

Yavaş uzayan yada uzaması durmuş saçlar için saç uzatan şampuan seçenekleri mevcuttur.

Saç uzatan şampuan içerik olarak kesinlikle zararlı kimyasal içermeyen ve saçı daha fazla yıpratmayan özellikte olmalıdır.

Liquid Keratin – Keratin Şampuan sülfatsız, silikonsuz, parabensiz, tuzsuz olması ve doğal bitki özlerini içeriğinde bulundurmasıyla uzamayan saçlar için en geçerli çözümdür.

Sıradan şampuanların içeriğinde bulunan sülfat ve paraben gibi kimyasallar saçın kurumasına ve saç derisinde ki gözenekleri tıkayarak saç dökülmelerinin artmasına neden olmaktadır.

Yıpranan ve kırılan saç telleri bir süre sonra uzamayı bırakabilir. Bunun sebebi saç kırıklarının oluşmasını sağlayan keratin eksikliğidir. Keratin saçın yapısını oluşturan protein molekülleridir.

Bu moleküller boya, düzleştirme, fön gibi işlemlerde yıpranabileceği gibi aynı zamanda beslenmeden, hava kirliliğinden de kaynaklanabilir. Saçta keratin eksikliği varsa saçın uzamasını sağlamak için kullanılan saç uzatan şampuan içeriğinde de keratin olmalıdır.

Ancak keratin doğal bir protein molekülü olduğu için bulunduğu saç bakım ürünün içeriğinde zararlı kimyasallar olması keratinin aktifleşmesini engeller ve saçı onaramaz. Bu sebeple içeriğinde keratin olan şampuanın saça zarar verecek yada keratinin aktifleşmesini engelleyecek herhangi bir zararlı kimyasalın olmaması gerekir.

Liquid Keratin – Keratin Şampuan özel olarak geliştirilmiş formülünde saf keratin proteinleri bulundurur. İçeriğinde zararlı kimyasalları bulundurmadığı için saf keratin proteinleri aktif bir şekilde saçın keratin bakımından eksik kısımlarına dolgu yaparak saç tellerinin sağlığına kavuşmasını sağlar. Ancak saç çok işlem gördüyse ve yıpranma oranı fazlaysa saç uzatan şampuan olarak kullanılan Keratin Şampuan yeterli olmayabilir.

Liquid Keratin – Hızlı Saç Uzatma 5'li Set Full ile yıpranmış saçların bakımı yapılır ve saç uzamaya başlar. Bu set saçı hem dipten hem uçtan tedavi ederek, saç dökülmelerini durdurur, saç derisinde ki gözenekleri açar ve saç uzamaya başlar. Set içinde saç uzatan şampuan olan Keratin Şampuan da bulunduğu için tüm saç bakımı sağlanmış olur.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın
Size bir kampanya haberimiz var!

Alışveriş Sepetim