200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM

Makaleler » Saç Bakımı » Saç Uçlarındaki Kırıklara Çözüm

Saç Uçlarındaki Kırıklara Çözüm

Saç uçlarındaki kırıkların birçok sebebi olabildiği gibi, hiç bilemeyeceğiniz sebepler de olabilir. Neden mi? Çünkü bir bakarsınız daha ergenlik çağına girmemiş, saçına ne boya ne maşa hatta sıcak fön dahi uygulamamış yaşı küçük bir kızda bile saç kırıkları görülebilmektedir.

Ancak ne var ki, böyle durumlar çok nadirdir. Yani bu kadar çok dertli bayan bulunması elbette daha ciddi sebepler olduğunu ispatlamaya yeterlidir. 

Bunların başında elbette, aşırı sıcak ve çok sık yapılan fön ve maşa ile düzleştirme işlemleri gelmektedir. Sık ve kalitesiz veya yanlış yapılan saç boyaları, röfleler veya renk açıcı  yani oryal ile yapılan işlemler ise pek azımsanamayacak kadar saçı yıpratırlar. Tabi kötü şampuanlar, jöleler ve radyasyon, deniz suyu, havuz suyu, güneş ve sülfat gibi dış etkenler de saç sağlığını bozan şeyler arasındadır.

Tabi sebep ne olursa olsun önemi bir yere kadardır. Çünkü insan sonuçta bir çözüm arar ve onu bulunca da mutlu olur.

İşte biz de burada bu konuya ağırlık vereceğiz.

Evet, saç uçlarındaki kırıklara çözüm için çok çeşitli ürünler ve metotlar uygulanır. Bunların başında bitkisel yağlar ve maskeler gelir. Ancak bunlar çok kalıcı olmazlar. Dünyaca ünlü markaların ürünleri daha, sentetik katkılarla çözüm aradıklarından maalesef onlar da suda akıp giderler.

Gelelim en önemli ürüne ve çözüm metoduna.

Keratin Yüklemesi, ya da keratin bakımı. Evet,  keratin serum ile kırık saç uçları çok kısa sürede onarılıyor. Hatta bir kaç seansta çok rahat istenilen netice alınıyor. Üstelik fayda görüldükten sonra da saçtan akmıyor ve kalıcı özellik gösteriyor.


saç uçlarındaki kırıklara çözüm

Keratin Nedir Derseniz?

Keratin bir proteindir ve saçın ana yapısını oluşturur. Çok Küçük atomik parçacıklar olduğundan saçın en derin kırık ve hasarlarına yerleşerek ve orada kaynak yaparak saçların ana yapısıyla çok muhteşem uyum sağlar ve kalıcı bir onarıma imza atarlar.

Keratin Bakım Nedir?

Keratin bakımı ise, çok fazla işlem görmüş, boyadan, röfleden, düzleştirmeden zarar görmüş, yorulmuş ve yıpranmış saçlara, eksilen keratinlerini tekrar geri yükleme işidir. Keratin yükleme veya keratin bakımı direk saça serum şeklinde sürerek de olabiliyor ki bu en etkilisi en hızlısı diyebiliriz. Bir de kreme, şampuana boyaya vs katarak da kullanılabiliyor.

Hatta hassas saçlarda her türlü işlem öncesinde mesela röfle öncesi, oryal veya boya öncesi, düzleştirme öncesi gibi durumlarda saçlara yüklendiğinde saçların direncini arttırıyor ve güçlendirerek korumuş oluyor. Hatta krem kullanmayı bile bıraktırıyor.

Keratin serumu sonrası tedavi olan saçlarınıza Liquid Keratin Yağını kullanabilirsiniz. Saçlarınız pamuk gibi yumuşacık olur ve ipeksi bir hal alır. Gelecekteki muhtemel saç yıpranmalarına karşı saçınızın her bir telini koruma altına alarak kırıklarla ve mat ve kuruma gibi sorunlarla karşı karşıya kalmazsınız. 

Saç kırıklarına çözüm arayanlar boşuna başka çareler arayarak yorulmasınlar. Hem paranıza, hem zamanınıza,  hem zahmetinize yazık olur. Çünkü adı üzerinde kırık saç. Yani kırık şeye mutlaka kaynak ya da yama yapılması lazım. Bunu yapacak dünyada tek madde kesinlikle keratin proteinleridir.

Keratin serum seçerken de içinde sentetik varsa boşuna denemeyin. Etkisi olmaz. Olsa da her yıkamada akar gider. Oysa keratinler saçın içlerine nüfuz ederek orada adeta kemik gibi kaynayarak saçın ana yapısıyla tam bir uyum sağlar.

Kaliteli güvenli keratin serum için, Liquid Keratin markasını tercih etmek zorundasınız. Yoksa her şey boşa gidebilir. 

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın
Size bir kampanya haberimiz var!

Alışveriş Sepetim