200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM

Saç Rengini Açma - Yakmadan Saç Açma - Saçı Yıpratmadan Yakmadan Açma - Saç Açma Yöntemi

Yıpratmadan Yakmadan Saç Rengi Nasıl Açılır

Özellikle koyu kahverengi ya da siyah renkli ''saç rengi açma yöntemi'' en fazla ilgi çeken konuların içinde yer alıyor. Kimyasal açıcılar ile saç açma işlemi sonrası, saçların yıpranması ve yanması riski daha çok olur. Yanmasa da maalesef yıpranması hiç kaçınılmaz oluyor. 

En Başta, yıpratmadan saç açma, saçı yakmadan açma yöntemlerini öğrenmek gerekir. Özellikle yazın saç açmak ve soğuk veya donuk çok açık renklere kavuşmak ve ışıltılı bir görünüme sahip olmak herkes istiyor. Şimdi saçı yakmadan yıpratmadan açmak için bazı özel yöntemleri öğrenelim.

Koyu renkli saç rengini açarken nelere dikkat etmelisiniz

1. Çok işlem gören yıpranmış saçlarınızı önce doğal keratin bakımı ile güçlendirin. Bunlar için gerekli maske, krem ve onarıcı serumları kullanın.
2. Saçınızı 3-5 gün yıkamadan dinlendirin ve kirli saçlar ile açma işlemine başlayın ki saç dipleriniz doğal saç derisi üreten yağ ile daha iyi korunsun. 
3. Saç diplerinden en az 1 cm uzakta işleme başlayın. 
4. Açık renkli saçlarınızı açarken açıcı tozdan 30 gr, oksidan kremi 60 gr olarak karıştırın ve oksidanın volümü en fazla 20 olmalı. Koyu renkli saçlarda 30 valümle girmek zorundasınız, Yoksa açılmaz.
5. Koyu renkli boyalı saçları açmak için en az 30-40 volümle işleme başlayın. Ve saçınızı aşağıdan yukarıya doğru işleme alın. Yukardan başlarsanız geçen zamanda üstlerde kopma risk yaşarsınız. Saçınız zaten yıpranmış ise açıcı karışımın için 1/15 oranında örneğin 30+60= 90 gram açıcı karışımına 6 gram koruyucu Oil Plex ekleyin. Açılma yetersiz olursa saç açma  işlemini sadece gerekli yerlere uygulayarak tekrarlayın. 
6. Her 5 dakikada bir saçınızın rengini ve gidişatı mutlaka kontrol edin ve saç açılınca normal bir şampuanla hemen yıkayın. 
7. Sonra, keratinli mor şampuan ile de bir kez yıkayın ve saçta 3 dakika bekletip durulayın. 
8. Keratin saç bakım maskesi ve kremi ile işlemi bitirin. 

Saçınızın yapısına ve tipine en uygun bakım ürünleri kullanarak önceden saçınızı desteklemeniz çok faydalı olacaktır. Örneğin saçınız nem, vitamin ve mineral bakımından yeteri kadar bakımlı olmalı ve bununla ilgili de saç bakım setleri, özellikle onarıcı keratin bakım setleri, saçlarınıza dipten en uca kadar komple sağlıklı bir yapıya kavuşturmak için en gerekli bakımla arasında yer alıyor diyebiliriz.
Saçınıza uygun keratin bakım ürünü seçimi yapmadan önce saçınızın yapısını ve özelliklerini ve ihtiyaçlarını mutlaka öğrenmeniz gerekir, yani kendi saç yapınıza uyumlu bakım setleri ile daha parlak ve daha canlı ve sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz. Bakımlı saçlar, güçlendirilmiş saçlar saçınızın rengini değiştirmeye karar verdiğiniz andan itibaren yapılan kimyasal saç açma işleminden, çok daha az etkilenecektir. Bu sayede saçınızın yapısına zarar vermeden, saçlarınızın rengini rahatlıkla değiştirebilir, hedeflediğiniz o muhteşem güzel görünüme kavuşabilirsiniz.

Tabii ki saç rengini açma işleminden önce keratin şampuanı, keratin kremi, keratin onarıcı serumu, keratin sütü, keratin bakım spreyi ve keratin saç bakım maskesi gibi ürünlerle saçlarınızın önce güçlenmesine yardımcı olmalısınız. Özellikle daha önce saçınızda yıpranma, hasar, kuruluk, matlık veya kabarma, tülerme, zor tarama vs varsa bu işlemi asla ihmal etmeyin. Bu sayede saçınıza zerre kadar zarar gelmeden sağlıklı bir yapıya kavuşabilirsiniz, hatta sık sık saç renginizi de güvenli bir şekilde değiştirebilirsiniz.

Saç rengi açma yaparken ne tür ürünler kullanılmalı

Saç rengini açmak sağlıklı ve güçlü bir yapısı olmayan saçlar için riskli olabilir, saç rengini açmak için kesin olarak karar verdiyseniz eğer mutlaka öncesinde besleyici bakım yapılmalı ve bazı özel ürünlerle saçınıza uygun bakımlar yapılarak güçlendirilmeli ve tüm bunların hepsini gerçekleştirebilen doğal keratin yüklemesine de özen göstermeli. 

Zaten saç diplerindeki olabilecek muhtemel hasardan sonra, kaşınmanın önlenmesi için kullanmak istediğiniz saç rengi açıcılarının çok güvenilir markalara ait olması gerektiğini de unutmayınız. Açıcıdan koruyucu Oil plex gibi garantili doğal ürünlerle kendinizi güvence altına alabilirsiniz.

Güvenilir ve kalitesi bilinen saç açıcıları tercih etmek elbette saç açma yapılırken saçlarınızın hasar görmesinin önüne geçebilir böylece saçlarınızın ana yapısı korunur ve yumuşaklığı, canlılığı hiç bozulmadan saç renginizi istediğiniz açık tonda yapabilirsiniz. En çok toz olarak ve bazen de krem ve sprey gibi yapılarda geliştirilen saç açıcı ürünler içinden seçim yaparken saçınızın ihtiyacına uyumlu olan ürünleri tercih etmenizde fayda var.


En önemlisi saçınızın rengini açmaya karar verdiğinizde kullanacağınız açıcının kalitesi ve güvenilir olması çok çok daha dikkat edilmesi gereken bir konudur. Çünkü güvenilir bir açıcı ile işlem yapmak hata yapma riskinizi azaltır, tabii yine de saç açma işlemi yapılırken hasar görme riskinizi göze aldığınızda, sizde bir kaygı oluşabilir, bu alanlarda elbette 0537 263 80 50 WhatsApp canlı destek hattımızdan uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz ve özellikle çok işlem gören yıpranmış boyalı ya da yüksek ısılı işlemler yapılmış saçlar için öncesinde keratin yüklemesi için likid keratin serumlarından kullanırsanız saçlarınız açılırken hiçbir şekilde zarar görmez ve eskisinden de daha güçlü daha sağlıklı bir saç yapısına kavuşursunuz.

Saç renginizi uzun süre nasıl koruyabilirsiniz

Saç açma işlemi yaparak saçınızın rengini farklı yaptıktan sonra aylarca saç renginizin sabit kalmasını isterseniz boyalı ve işlem gören saçlar için özel olarak hazırlanan likit keratin şampuanı ve keratin saç kremi ve keratin saç bakım maskesini düzenli olarak kullanmaya devam etmelisiniz. Tabii ki bununla da kalmayıp keratinli mor şampuanımızı da haftada bir defa kullanırsanız saçlarınızın tadına doyamazsınız.

Bilindiği gibi keratin içeren ya da keratinli saç bakım kremleri ve saç bakım kitleri ve keratin setleri saçınızın hem yapısını hem sağlığını korumada, hem de saç renginizi sabit tutmada çok büyük destek olur. Örneğin saç rengi açılması uygulamasından sonra saçınızın rengini daha da özel bir saç bakım gerektiren çok açık renkli örneğin platin renklere benzer bir renk boya yaptıysanız böyle durumlarda mutlaka onarıcı keratin serumlarından kullanabilir, saçınızın sağlığının ve saç renginizin canlılığının çok daha uzun süre korunmasına yardımcı olabilirsiniz. Sarı ya da beyaz ve küllü tonlara yakın renkli saçlar için keratin bakım setlerimizden saçınıza göz alıcı etkileyici bakım yapabilirsiniz

İlgili Ürünler

Size bir kampanya haberimiz var!

Alışveriş Sepetim