200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM

Makaleler » Saç Bakımı » Saç Kaşıntısı İçin Şampuan

Saç Kaşıntısı İçin Şampuan

Günümüzde artık birçok saç problemiyle karşı karşıya kalmak mümkün. Çünkü gerek hava kirliliği gibi çevresel şartlar; gerek tüketilen besinler; gerek kullanılan kimyasal içerikli saç bakım ürünleri zamanla saçların deforme olmasını sağlayıp, birçok problemle başbaşa bırakabiliyor.

Bu problemlerden birisi ise saç kaşıntısı. Gerçekten bazen çok can sıkıcı olmakla birlikte çözülmesi güç bir problem haline dönüşebiliyor.

Çünkü piyasada yer alan saç kaşıntısı için şampuan ürünlerinin geneli aldatıcı nitelikte olmakla birlikte bırakın çözüm üretmeyi, çok daha büyük problemlere sebebiyet verebiliyorlar.

Saç kaşıntısının en büyük nedenlerinden biri de saçların yağlanmasıdır. Yağlanan saçlar kaşınmaya neden olabileceği gibi önlem alınmadığı takdirde zamanla dökülmeye de yol açacaktır. Saçların yağlanmasına neden olan başlıca etmenleri madde madde irdelemekte fayda var.

 1. Stres; sebum salgısının artışına neden olarak, yağlanmanın baş faktörlerinden biri olmaktadır.
 2. Parkinson da yağlı saçların sebeplerinden biri olabilmektedir.
 3. Testiküler, yumurtalık, adrenal, hipofiz hastalıkları da sebum artışına sebebiyet vererek yağlanmaya neden olmaktadırlar.
 4. Yağlı saç derisi,
 5. Saçları çok sık yıkama,
 6. Saçları yıkarken sabun kullanmak,
 7. Sülfat, tuz, SLS gibi kimyasal maddeleri içeren şampuanlar.

Yukarıda tek tek sayılan tüm maddeler neticesinde sebum maddesinin salgılanması artış göstereceğinden yağlı saç sendromları ise kaçınılmaz bir durum olacaktır.

saç kaşıntısı için şampuan

Yağlanan saç zaten kendiliğinden kaşınmaya da başlayacaktır. Bu noktada etkili ve doğal bir saç kaşıntısı için şampuan ürünü imdada yetişebilir, fakat öncelikle saç kaşıntısının nedenlerine kısaca göz atmakta fayda var.

 1. Seboreik Dermatit (Kepek)
 2. Enfeksiyon,
 3. Enflamasyon,
 4. Parazit istilası,
 5. Otoimmün bozukluklar,
 6. Saç derisi sivilceleri,
 7. Mantar, egzama, stres, sedef, güneş yanığı, anksiyete vs.

Tüm bu faktörler, kaşınan saçlara neden olmaktadır. Eğer kaşınan saçlardan şikayetçiysek, elbette saç kaşıntısı için şampuan ürünlerine yöneliyoruz.  

Saç kaşıntısı için şampuan dendiğinde hem uzman dermatologlar hem saç uzmanları tarafından şiddetle tavsiye edilen Doğala Şampuan zorlu ürün testlerini başarıyla geçerek %100 doğal olduğunu kanıtlayan Organik Sertifikasını elde etmeyi başarmıştır.

Doğala Şampuan içeriğinde barındırdığı sarımsak yağı, çam terebentin yağı, hindistan cevizi yağı, papatya yağı gibi bitkisel ekstraktlarla saçlarınızdaki kaşıntıya dur diyerek %100 etkili bir saç kaşıntısı için şampuan olduğunu gösterecektir.

Sülfatsız Tuzsuz Keratin Şampuanı (1000ML) Ürünümüze Görsele Tıklayarak Ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın
Size bir kampanya haberimiz var!

Alışveriş Sepetim