200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM

Makaleler » Saç Bakımı » Saç Egzaması

Saç Egzaması

Saç derinizde yağlı ve kabuklanmış deri parçaları varsa ve dönem dönem durdurulamayan kaşıntı problemleri yaşıyorsanız saç egzaması ihtimali üzerinde durulabilir. Aslında yalnızca saç derisinde değil vücudun çeşitli yerlerinde- özellikle de dirsek, dudak çevresi, ellerin üst kısmı, kaval kemiği gibi bölgelerde karşılaşılan bu pullanma egzama olabilir.

Egzamanın stres, genetik aktarım, hormonal dengesizlik, mevsim geçişleri, medikal ilaç kullanımı gibi pek çok nedeni vardır. Saç egzaması ilk olarak kepeklenme sorunu gibi başlar. Saç derisi kızarıp tahriş olabilir. Dayanılmaz kaşıntılar ardından kızarıklıklara yol açabilir.Hatta saç egzaması saç dökülmesine bile neden olabilir.

Saç egzaması ile saç derisinde kösele gibi kalınlaşma olur. Hatta egzamanın ilerlemesiyle bu derilerde açık yaralar veya su toplaması gibi iltihaplı kabarıklıklar olabilir.

Saç derisi normal derimize göre kalın olduğundan egzamanın burada oluşması da kaybolması da uzun zaman alır. Tedavi edilmediği durumlarda saç derisinde geri dönülemez tahribatlara yol açar.

Saç egzaması ile deride kalınlaşma ve saç derisinin rengindeki koyulaşma yıllarca sürebilir. Egzama bulaşıcı değildir ancak sürekli kaşımak ve sürekli yoklamak egzamanın artmasına sebep olabilir Saç egzaması

Saç egzaması oluştuktan sonra egzama tedavisine uygun bir saç bakım rutini hazırlamak kalıcı kepeği ve açık yaraları önler.

Egzama vücudumuzun herhangi bir açık derisinde olsaydı eğer kremlerle lokal olarak bu bölgelerin nemlendirilmesi iyi bir tedavi aşaması olabilirdi. Ancak saç derisini lokal olarak nemlendirmemiz pek mümkün değildir.

Saç derisi egzamanın daha da azmaması için ancak şampuan, dip bakım yağı gibi saç diplerine uygulanan saç bakım ürünleri ile nemlendirilebilir. 

İçerisinde koku için bile bir damla kimyasal veya esans içermeyen tamamen doğal yağ ve eldelerle oluşturulan Doğala Şampuan saç egzaması, sedef, mantar gibi saç hastalıklarına iyi gelir. Saçın dipten uca nemli ve Ph dengesinin standart olmasını sağlar.

İçerisinde bulunan Çamterebentin, Hintyağı ve sarımsak özü gibi saf eldelerle sça derinlemesine etki eder. Tuzlu şampuanlar gibi saçı kurutmaz.

 

Sülfatsız Tuzsuz Keratin Şampuanı (350ML) Ürünümüze Görsele Tıklayarak Ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın
Size bir kampanya haberimiz var!

Alışveriş Sepetim