Makaleler » Saç Bakımı » Saç Düzleştirme Kremi

Saç Düzleştirme Kremi

Saç düzleştirme kremi son zamanlarda pratik olması açısından, özellikle erkeklerde, daha çok tercih edilen bir ürün olmaktadır.

Peki, saç düzleştirici krem zararlı mı, ne gibi zararları var ya da saç düzleştirirken saça ne kadar süreli bir düzleştirme imkanı sağlar.

 

Bu soruların cevabını vermeye çalışacağız. Saç düzleştiren krem, pratik kullanımı bakımından oldukça kolay ve uygulaması basittir. 

Piyasada, birçok saç düzleştirme kremi markaları bulunmakla birlikte, fiyatları da birbirinden farklıdır.

Saç düzleştiren krem kullanırken, kendi kullanma talimatında dikkat etmek çok önemlidir.

 

Saç düzleştirme kremleri içeriğinde bulunan maddeler sebebi ile bu kremlerin kullanımında dikkat edilmesi gereken bazı husular bulunmaktadır.

 

Saç Düzleştiren Krem Zararları Nelerdir?

Saç Düzleştirme Krem

Bilindiği gibi, saç düzleştiren kremler içerisinde yoğun bir şekilde bulunan, formaldehit denilen,  adeta zehir kusan çok ağır ve çok tehlikeli bir kimyasal madde bulunuyor.

İşin doğrusu ve en acı tarafı da bu,  formaldehit adı verilen maddenin, saçı düzleştirirken fazla bekletilmesi ya da hatalı kullanılması sonucunda, saçlar her an yanabilir veya koparabilir.  Bu durumu önlemek için çok hassas davranmak gerekiyor.

 

Özellikle saçı çok ince yapılı olan ya da seyrek yapılı saç yapısına sahip olanlar, bu işlemi yaparken normal kullanım zamanının daha da altında, kısa bir sürede saçını duralamaları çok önemlidir.

 

Çünkü 5 dakikadan fazla tutulması, saçın maalesef yanmasına sebep olur. Özellikle saç kreminin, düzleştirme işlemi yapılırken cilde temas etmesinden kaçınılması gerekir. Gözlere ve yüze temasını engellemek gerekir. Aksi halde saç dökülmesine ve ciltte tahrişe sebep olabilir.

 

 

Saç Düzleştiren Krem Zararları Nasıl Önlenir?

 

Keratin ürünleri bu tür problemlerde, özellikle saç kremi düzleştirici işleminden sonra, yıpranan ve kırılan saçlarda çok etkilidir.  Saf keratin protein yüklenmesi ve ardından keratin maskesi gibi uygulamalarla saçlarınızın mutlaka güven altına almalısınız. 

Çünkü her saç düzleştirme işleminden sonra saçtaki keratin oranı eksilir. Bu saçlarınız artık elektrikleniyor, kabarıyor, inceliyor, kuruyor ve dolayısıyla kırılıp kopuyor demektir. Böyle bir saç asla uzamazken, canlı ve parlak gözükmez.  

saç düzleştirme krem

 

Bunun tek bir çaresi var, o da saçlarınıza mutlaka ama mutlaka, belirli aralıklarla saf doğal keratin protein yüklemesi yapmaktır. Aksi halde saçlarınız elden gidebilir. Tabii bizim tavsiyemiz hiçbir zaman, mecbur kalmadıkça, saçlarınızı düzleştirme gibi, böyle riskli işlemlere girmemeniz.

 

 

Saç Düzleştirici Krem Erkeklerde Nasıl Uygulanır?

 

Markaların kullanım talimatları farklı olmakla birlikte, genellikle saçlar 2 defa şampuanla iyice yıkanır.  Yıkandıktan sonra fazla suyu alınır ve nemli saça, saç düzleştirici erkek kremi uygulanır. Bu uygulama esnasında en önemli püf nokta, asla ve asla saç derinize ve ellerinize bu kremin temas etmemesi. Özellikle, hangi markayı kullanıyorsanız, kullandığınız markanın talimatlarına harfiyen uymanız çok önem arz ediyor. 

 

Örneğin, birçok "saç düzleştirici erkek kremi'', saçta 15 dakika bekletilmesi gerekiyor.  Bu sürenin uzatılmaması gerekir. Uzaması durumunda saçlar yanabilir ve kopabilir.  Böyle bir durumla karşılaşmamak için, önce saçınızda bu ürünü 10 dakika uygulamanızı tavsiye ederiz. Daha sonra sonuç alamazsanız, ikinci defa uygulamada, yine 10 dakikalık bir süre uygulamanızı tavsiye ediyoruz.

 

Bu şekilde uygulamanızın sebebi saçlarınızı güvence altına almaktır. Çünkü bazı saç yapıları yani saç lifleri, daha yumuşak, daha nazik ve dayanıksız olabilir. Bu tür riskleri önlemek için, saç düzleştirici erkek kremini kullanırken firmaların vermiş olduğu talimatların biraz daha kısa süreli uygulamak kendimizi güvence altına alacaktır.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın
30 Mayıs 2019
Saçım sürekli dağılıyor. Wax falan sürüyordum dağılmaması düzgün durması için ama olmuyor. Değişiklik yapıp bu kremi deneyeceğim.

popup reklam
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır