SAÇ DÜZLEŞTİRİCİ ŞAMPUAN

SAÇ DÜZLEŞTİRİCİ ŞAMPUAN

 

Dünyamız giderek küreselleştiği gibi bu küreselleşmenin boyutları neticesinde teknoloji hızla ilerliyor fakat tabiatımız da giderek kirleniyor, doğallığını kaybediyor. Tabiat doğallığını kaybettiği gibi tükettiğimiz besinler, kullandığımız saç bakım ürünlerini de doğallığını kaybederek, fizyolojimizin, biyolojimizin, psikolojimizin ve en değerleri aksesuarımız olan saçlarımızın bozulmasına yol açıyor.  Bu sebeplerden ötürü kabaran, elektriklenen, tülerik bir hâl alan saçlarımızı düzleştirmek oldukça zamanımızı alıyor, bazen çekilmez bir duruma geliyor. Peki saçlarımızı herhangi bir ısıl yahut kimyasal işleme tabi tutmadan saç düzleştirici şampuan ürünüyle düzleştirmek mümkün müdür?

Keratin proteinlerinin saçlarımızın yapısında %72 oranında bulunup, 18 aminoasitten meydana geldiği bilim insanlarınca ispatlanmıştır. Bu sebeple keratin proteinlerine içeriden yahut dışarıdan gelebilecek herhangi bir hasar, saçlarımız da birçok problemin görünmesine yol açacaktır. Bu problemlerden bazıları da saçlarımızın kabarık, tülerik, elektrikli bir hâl alıp, sağlıksız saç semptomlarıyla karşı karşıya kalmasıdır. Bu tarz saç problemleri karşısında saç düzleştirici şampuan ürünleri imdadımıza koşabilir fakat saç düzleştirici şampuan ürünlerine değinmeden önce saçlarımızın anatomisinde devasa düzeylerde bulunan keratin proteinlerinin bozulmasına yol açabilecek etmenlere kısaca göz atalım.

 

  • Kimyasal yahut sentetik maddeler içeren saç bakım ürünleri kullanmak,(Formaldehit, paraben, sülfat, tuz, SLES, SLS vb. gibi)
  • Çevresel faktörlere maruz kalmak, (Rüzgar, fırtına, yağmur, kirli su, kirli hava, ani mevsimsel değişiklikler)
  • Isıl saç bakım işlemlerine saçları maruz bırakmak, (Fön, saç kurutma makinesi vb.)
  • Kimyasal saç bakım işlemlerine saçları maruz bırakmak, (Röfle, fön, perma, oryal, ombre, balyaj, platin, boyama vb.)
  • Dengesiz beslenme (Vitamin, mineral, protein, demir, çinko, biyotin vb. eksiklikler)

 

İşte yukarıda madde madde sıraya koyduğumuz tüm etmenler neticesinde saçlarımızın anatomisinde yüksek düzeylerde bulunan keratin proteinlerinin yapısı bozularak saçlarımız kabarık, tülerik, elektrikli hâle bürünebilir. Keratin içeren saç düzleştirici şampuan ürünlerinin imdadımıza koşacağını söylemiştik fakat düzleştirme şampuan ürünlerini seçerken oldukça dikkatli olmalıyız. Çünkü saç bakım sektöründe yer alan düzleştirme şampuan ürünlerinin geneli kimyasallar ihtiva ettiğinden dolayı saçlarımızı düzleştirmek yerine tedavisi mümkün olmayan saç problemleriyle yahut sağlık problemleriyle bizleri başbaşa bırakabilirler.

 

Saç düzleştirici şampuan dendiğinde gerek dermatologlarca gerek saç uzmanlarınca şiddetle tavsiye edilen Liquid Keratin Şampuan, elinde bulundurduğu Organik Sertifikasıyla kullanıcılarının saç sağlığı için %100 doğal olduğunu kanıtlamıştır. Sizler de tülerik, kabaran, elektrikli saçlardan muzdaripseniz, hemen Liquid Keratin Şampuan ürünlerine başvurarak, saçlarınızın kısa sürede düzleştiğine şahit olabilirsiniz.

İlgili Ürünler

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır