200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM

Makaleler » Saç Bakımı » Saç Dökülme Şampuanı

Saç Dökülme Şampuanı

Gerek hızla gelişen teknoloji, gerekse de insanlar olarak yaşam tarzımızın değişmesi sebepleriyle otoriteler tarafından Antroposen (Yeni İnsan) Çağı ismi verilen günümüz çağında birçok sebepten dolayı saçlarımız dökülmeye başlıyor hatta dökülmeye başladıktan sonra dökülmeler giderek artış gösteriyor. Canımızı sıkacak dökülmeler karşısında çareyi saç dökülme şampuanı ürünlerinde arıyoruz. Lâkin saç dökülme şampuanı adı altında sunulan bu ürünler ne kadar güvenilir?  Saç dökülme şampuanı ürünlerinde tercih ediş sebeplerimiz neler olmalıdır? Gelin hep birlikte hem bu soruların yanıtlarına, hem de saç dökülme sebeplerine bu makalemizde yer verelim.

Saç anatomisi konusunda dünyanın önde gelen bilim insanlarınca yapılan araştırmalarda keratinin saçlarımızın anatomisinde %72 oranında bulunup, 18 aminoasitten meydana gelen en önemli besleyici protein olduğu ispatlandı. Bu bağlamda eğer saçlarımızın anatomisinde önemli bir miktarda bulunan keratin proteinlerine herhangi bir zarar geldiği takdirde saçlarımız da dökülmeye başlar.

Saçlarımızın anatomisinde yüksek düzeyde bulunan keratin proteinlerine zarar verecek faktörler nelerdir, madde madde sıralayalım.

  1. Hava kirliliği, su kirliliği, yağmur, rüzgar, fırtına, ani hava değişimleri gibi çevresel faktörler,
  2. Röfle, fön, perma, balyaj, oryal, ombre, boyama gibi ısıl veya kimyasal saç bakım işlemleri,

  3. Dengesiz beslenmekten kaynak protein, vitamin, mineral eksiklikleri,

  4. Stres, sigara, hormonal bozukluklar, yorgunluk gibi psikolojik yahut fizyolojik faktörler.?

saç dökülme şampuanı

Yukarıda saydığımız tüm faktörler nedeniyle saçlarımızın anatomisinde bulunan keratin proteinleri bozularak, yok olurlar. Bunun neticesi olarak saçlarımız dökülmeye başladığı gibi dökülmeler gün geçtikçe artış gösterir.

Moralimizi oldukça bozan dökülmeler karşısında ise çareyi saç dökülme şampuanı ürünlerinde arayabiliriz. Lâkin saç dökülme şampuanı ürünlerini tercih etmeden önce ısrarla içeriğinde bulunan maddelere bakmalıyız.

Çünkü saç bakım sektöründe bulunan saç dökülme şampuanı ürünlerinin hemen hemen hepsi SLS, SLES, formaldehit, paraben, tuz gibi kimyasal maddeler ihtiva ettiklerinden ötürü saçlarımızı dökülmeye karşı korumak şöyle dursun dökülme miktarının daha da artmasına neden olabilirler.

Saç dökülme şampuanı dendiğinde gerek dermatologlarca gerek saç uzmanlarınca şiddetle tavsiye edilen Liquid Keratin – Saç Dökülme Şampuanı ürünü zorlu aşamalara sahip ürün testlerini başarıyla geçerek %100 doğal olduğunu kanıtlayan Organik Sertifikasını elde etmiştir. Sizler de Saç Dökülme Şampuanı ürününden en kısa zamanda tedarik ederek hem dökülmelere karşı koyabilir, hem de çok daha gür saçlara sahip olabilirsiniz.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın
Size bir kampanya haberimiz var!

Alışveriş Sepetim