Makaleler » Saç Bakımı » Saç Botoksu Nedir? Nasıl Kullanılır?

Saç Botoksu Nedir? Nasıl Kullanılır?

Saç Botoksu Nedir?

 

Saç Botoksu yıpranmış ve hasar görmüş saç liflerini ve kopan saç bağlarını onaran, aşınmış halde bulunan saç pullarını düzelten, saça protein yüklemesi yaparak saça dolgu yaparak ve kaynama yöntemiyle saça canlılık ve dolgunluk kazandıran saçlarınızda ki problemleri yok eden bir uygulamadır. Bu uyugulama yöntemi ile hasarlı saçlarınıza bakım yaparak onarılmasını sağlamaktadır.

 

Bu proteinler saçın kırık, çatlak, ve yarıklarına yerleşerek hem dolgu görevi yaparken hemde saçın çevresin de incelmiş kısımlara kaplama yaparak saçın kalın ve güçlü görünmesini sağlamaktadır. Ayrıca mat, soluk saçlara ise canlılık ve parlaklık katmaktadır. Taramakta zorlanan saçların saç botoksu uygulama sonrası kolay taranabildiğini göreceksiniz. Saç botoksu erkek ve kadınlar için uygundur.

 

Saç Botoksu Nasıl Kullanılır Konusunda Bilmediklerimiz Nelerdir?

 

Her meslekte ve her üründe gerçek ve doğru ürünler olduğu gibi maalesef saç botoksu konusunda da çok aldatıcı "onarıcı saç botoksu" ürünleri ve uygulamaları var. Bu bakımdan çok iyi araştırmak çok dikkatli olmak gerekiyor. Saç Botoksu yaptıranlar  saç botoksu fiyat konusunda  ürünlerin pahalı olduğunu söylemektedir. Saç botoksu ürünleri araştırma yaparken ürününüzün patentli olmasına dikkat ediniz. 

Yoksa hem paramıza hem zamanımıza hem de saçlarımıza yazık olabilir. Bu yazımızda sizlere tüm bu konularda ve saç botoksunun zararları var mı yok mu ve hangi saç botoksu markası tercih edilmeli ve ''evde saç botoksu nasıl yapılır'' konusunda geniş ve doğru bilgiler vereceğiz.  Şu anda saç bakım  tedavisi sektöründe iki ana grupta toplanacak şekilde saç botoksu uygulaması var.

 

saç botoksu nedir nasıl kullanılır

Bunlardan biri boyama, renk açma ve düzleştirmeden kaynaklanan ve özellikle yanmış, yıpranmış çok işlem görmüş saçlara uygulanan saç botoksudur.  Bir diğeri, saç derisine dökülmelerden kaynaklanan veya yavaş uzama problemlerini gidermek için uygulanan doğal ''saç botoksu'' dur. 

Yıpranmış saçlara uygulanan saç botoksu da kendi arasında bir kaç bölüme ayrılır. 

Kuaförlerde yapılan sentetik ve silikon içerikli geçici "saç botoksu" bakımları,

Kuaförlerde yapılan brezilya fönü tarzındaki asıl amacı saçı düzleştirmek olan ' saç botoksu ' bakımları,

Evde yapılabilen ve tamamen doğal keratin protein içerikli, pahalı ama gerçek ve kalıcı etkiye sahip olan saç botoksu uygulamalarıdır.

 

Bunlardan birincisi en çok bilinen uygulanan ve özellikle kuaförlerde sık sık karşımıza çıkan uygulamalardır.  Bazı saç bakım firmalarında ve hatta kozmetikçilerde de sıkça karşılaşabiliriz. 

Fakat maalesef ne yazık ki bu saç botoksu dedikleri uygulamaların neredeyse tamamı maske, krem ve serumlarla saça yapılan geçici bakım ve güzel görünüm kazandırmaktan öteye gidememektedir.

 

saç botoksu yaptıranlarÇünkü yapılan işlem tamamen sentetik ve silikon destekli kimyasal içerikli ürünler ile yapılıyor ve bunların saçta kalma etkisi birkaç gün veya en fazla bir kaç hafta olabiliyor.  Şampuanla yıkarken veya deniz ve havuz suyunda maalesef kısa sürede etkisini kaybediyor. Bu bakımdan bu tür bakımlar süreklilik gerektiriyor ve hem çok zahmet veriyor, hem çok masraflı oluyor hem de istenilen olumlu bir netice alınamıyor. 

 

İkincisi, asıl amacı saçı düzleştirmek olan, sentetik ve silikon içerikli ve formaldehit içeren ve saça uzun vadede daha çok zarar verebilen ve çoğunlukla kuaförlerde profesyonel uygulama gerektiren keratin saç botoksu uygulamalarıdır.

Bu ise saça muhteşem bir görünüm kazandırırken, saçı asla onarmaz kalıcı bir tedavi yapmaz, düzleştirme etkisi geçtiği zaman saçlar öncekinden de daha kötü bir duruma düşer ve tavsiye edilmeyen bir yöntemdir. Fakat bir çok bayan konuya yüzeysel yaklaştıklarında ilk izlenimleri onları yanıltmakta ve saçının iyileştiğini zannetmektedir.

 

Doğal Saç Botoksu Nedir Nasıl Kullanılır?

 

Üçüncüsü ve en önemlisi, doğal keratin proteinleriyle yapılan gerçek saç botoksu uygulamalarıdır.  Bu yöntemde saçın kırık yıpranık kopan ve yanan noktalarına kaynayarak yerleşen keratinler bir yandan saçı güçlendirir ve yeniden yapılandırırken bir yandan da saçın pürüzsüz ve parlak bir görünüm kazanmasına yardımcı olur. Evde rahatlıkla uygulanan bu saç botoksu saç kesilene kadar ya da tekrar ağır bir işleme maruz kalana kadar asla etkisini kaybetmiyor.   

 

Saç Botoksu Yıpranmış Saçlara Nasıl Uygulanır?hair botox (saç botoksu)

 

Özellikle yıpranmış saçlarda büyük bir problem var. Daha doğrusu bunların tedavisini bulmakta şu anda firmalar ve teknoloji oldukça zorlanıyor. Ancak ne var ki her şeyin bir çaresi olduğu gibi yanan yıpranan ve çok kırılan çabuk kopan hızlı uzamayan saçların da sonunda çaresi bulundu. Fakat piyasada saç botoksu ile ilgili aldatıcı bazı ürünler bulmak mümkün bu bakımdan bunlara çok dikkat etmek gerekiyor.

Yine yukarıda bahsettiğimiz gibi sentetik ve kimyasal keratin bakımlarının saç botoksu yöntemi ile saça uygulanmasında sürekli bir çözüm maalesef üretilemiyor. Oysa doğal keratinler ve doğal keratin proteini kullanılarak yapılan keratin saç botoksu ise hem çok yüksek oranda saça bir yapılanma getirirken Aynı zamanda kalıcılığı da ömür boyu yani saçın kesilmesine kadar olan süre içerisinde etkisini devam ettirebiliyor.

İşte bahsettiğimiz bu gerçek doğal keratin yüklemesi yapan saç botoksu yönteminde neredeyse yüzde yüze yakın kesin olumlu sonuç rahatlıkla alınabiliyor. Yıpranmış ve yanmış neredeyse ölme derecesine gelmiş çok deforme olmuş saçları dahi yeniden diriltip hayata kavuşturabilir. Üstelik çok zahmetsiz ve özel bir uygulama gerektirmeden tam sonuç alınabiliyor. Özellikle evde keratin bakımı ya da evde saç botoksu uygulaması ile rahatlıkla çok az bir masrafla ve zahmetle berbat olmuş saçlarımızı kestirmeden tedavi edebiliriz.

 

Saç botoksu deyince aklımıza iki türlü bakım gelir. Bunlardan ilki bildiğimiz alışa geldiğimiz çeşitli Saç Maskeleri, Saç Kremleri, Saç Serumları gibi ürünlerle saça yapılan geçici bakımdır.Etkisi en fazla birkaç hafta sonra kaybolur gider.  

Fakat gerçek saç botoksu (hair botox) özellikle doğal keratin içerikli ve protein destekli yapılan saç botoksun da mutlaka sonuç alınıyor ve saçta kalma süresi son derece uzun ve dayanıklı oluyor.Bu bakımdan tercih edeceğimiz saç botoksunun özellikle doğal keratin içermesine ve patentli bir saç botoksu olmasına özen göstermemiz gerekiyor.

saç botoksu ürünleri

Saç Botoksu Nasıl Kullanılır?

 

Bizlere sorolan soruların en Başında Saç botoksu evde nasıl yapılır?  Öncelikle saçlarını arındırılması için iki defa şampuanla ve sıcak suyla saçların yıkanarak havlu ile tamamen kurtulması ve kurutma makinasıyla da saçların düz hazır hale getirilmesi gerekiyor. Bu hazırlık aşamasından sonra protein yüklü Saç Botoksu Serumlarından saça ihtiyacı olan kadar serum boya yapar gibi sürülerek yedirilir. Ara sıra tarakla taranarak kendi halinde kuruması sağlanır.

 

Acil durumlarda 5 veya 10 dakikada bir ılık suyun yardımıyla saçların bir veya iki saat içerisinde hızlıca kuruması sonrası keratin yüklemesi yapılmış olur.  Keratinler saçla tamamen kuruduktan sonraki aşamada ise saçların tekrar durulanması ve arkasından özel Keratin Maskesi ile saça 10 dakikalık bakım yapılır. 10 dakika sonra durulama işlemi biter ve saçta kalan Saç Bakım Kremi uygulanır, işlem tamamlanır.  

Bu uygulama saçın ihtiyacına göre 3 günde bir tekrar edilerek saçların hızla yeniden yapılanması sağlanır. Keratin içeren protein yüklemesi bittikten sonra saçların bakımı özel maske ve saçta kalan saç bakım kremi ile devam edilir. Saç botoksu işlemi kesin sonuç verir neredeyse %100’e yakın olumlu sonuçlar verir.

 

Saç botoksu nedir nasıl kullanılır hakkında daha fazla bilgi almak için Saç Botoksu adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

 

 

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın
02 Mayıs 2019
Saçlarımda aşırı yıpranma ve kuruluk vardı.ne yapıcam ne yapıcam derken saç botoksu diye bir şey duydum. Saç botoksu yaptıranlar ülkeye saç botoksunu getiren bu firmayı önerdi. set halinde olan ürünlerini aldım 2 ay kullandım ve şuan saçlarım ipeksi bir halde.Gerçekten minnettarım

18 Nisan 2019
Saç botoksu nedir diye araştırken sitenize denk geldim. Diğer sitelerden saç botoksu yorumlarınızı okudum gayet iyi gözüküyor. üründen sipariş verdim. Müşteriye ilgileri çok güzel

12 Nisan 2019
saç botoksu ile saçlarımı tedavi ettiniz. Çok teşekkürler...

12 Nisan 2019
Saç botoksu yaptıranlardan aldığım tavsiyeyle ürünlerinizde sipariş verdim.Müşteriye ilgileri çok güzel.

ramazan ayhan
16 Aralık 2018
Çünkü ben kendi kuaför salonumda bu ürünlerle kaç tane yıpranmış, incelmiş çok işlem görmüş saçlara saç botoksu yaptım. Hepside aşırı memnun kaldı ben de hayran kaldım.

ramazan ayhan
16 Aralık 2018
Benim de saç botoksu denince aklıma doğal ve patentli güvenli ürünleriyle Liquid Keratin geliyor. Çünkü mükemmel bir sonuç veriyor herkese tavsiye ederim. Yapanlarında eline sağlık diyorum.

popup reklam
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır