200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM

Makaleler » Saç Bakımı » Saç Bakım Ürünleri

Saç Bakım Ürünleri

Başta kadınlar olmak üzere hemen hepimiz saçlarımızla çok uğraşırız. Özellikle saç bakım ürünleri kullanan ve saçları her zaman iddialı olan kadın her zaman bir adım öndedir.

Tabi ki bu sadece kadınların bakımlı olması anlamına gelmez. Artık günümüz erkekleri de en az kadınlar kadar saçlarına dikkat etmeli ve erkek saç bakım ürünlerini kullanmalıdır.

Hem kadınlar hem erkekler saçlarına verdiği önem her geçen gün artmaktadır. Çünkü saç bakımı da vücut bakımımızın bir parçasıdır ve nasıl ki vücut yapımız için beslenmemize dikkat ediyorsak aynı şekilde doğru beslenme de saçımızın sağlığı için önemlidir.

Ayrıca stres, sadece beynimizde olumsuzluk yaratmakla kalmaz, saç dökülmesine ve kepeklenme gibi saç sorunlarına da yol açar. Kullanılan saç bakım ürünleri, herhangi bir sağlık problemimiz için kullandığımız ilaçlar, sigara vb. daha birçok etken saçımızın yapısını ve saç sağlığımızı etkilemektedir. 

Saç bakım ürünleri saçın tipine göre değişiklik arz etmektedir. Ve bu saç tipinin değişikliği dolayısıyla kullanılan ürünler de farklılaşmaktadır. Saç tipinize göre kuru saçlar, yıpranmış saçlar, yağlı saçlar için özel geliştirilmiş olan saç bakım ürünleri yanı sıra saç dökülmesi ve kepeğe karşı birçok saç bakım ürünleri ile saç problemlerine çözümler geliştirilmeye çalışılmaktadır. 

En sık kullanılan saç bakım ürünleri arasında şampuan, saç kremi, saç bakım maskesi, saç şekillendirici ve saç serumları ve saç sprey ürünleri yer almaktadır

Saç Bakım Ürünleri Erkeklere Tavsiyeler

Öncelikle belirtmek isterim ki saç bakım ürünlerinin aslında kadın ve erkeği olmaz çünkü erkek olsun kadın olsun saç yapısının %72’si keratin proteininden oluşmaktadır. Bu yüzden saç bakım ürünlerinde erkeklere tavsiye edilebilecek ürünler ve kadınlara tavsiye edilebilecek ürünler aynıdır. Saç Bakım Ürünlerinin tek ve en önemli noktası doğal keratin bazlı olmasıdır. Aksi takdirde aldığınız ürünler saçınıza yarar değil zarar verebilir. Örneğin saçınız için çok doğal ürünler arıyorsanız saçlarınız ışıltısını kaybetmişse ya da artık saçlarınızı tarayamaz hale geldiyseniz kesinlikle keratin içerikli saç bakım ürünleri almaya özen göstermelisiniz.

Çünkü kimyasal içerikli ürünler saçlarda kalıcı etki bırakmaz. Üstelik saçınızı tamamen sarar ve nefes almasını engeller. Sürekli kapalı kalan saç havasızlık ve besinsizlikten dolayı ölmeye başlar. O yüzden bakımlı ve sağlıklı saçlara sahip olmak için ve saçınızdaki besleyici keratin proteininin tekrar yüklenmesi açısından keratin içerikli saç bakım ürünleri  kullanmanızda fayda vardır.   

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın
19 Temmuz 2019
Ben, bir erkek olsam da saçlarım benim için önemlidir saçlarıma düzenli bakım yapmaya çalışırım tabi bakım şu değil ki saç sakal 100 tl ver geç, ben keratin yüklemesi yaptım ve saçlarım inanılmaz oldu o derece inanılmaz oldu ki kız arkadaşım da yapmak istedi ben çok memnun kaldım sizlere de tavsiye ederim

19 Temmuz 2019
Bende saçlarıma çok değer veririm kuförlere çok giderim ama böyle yaparak yalnış yapmışım, ben bu makaleden etkilenerek keratin seti sipariş verdim ve çok memnun kaldım saçlarım miss gibi oldu boşuna şimdiye kadar gitmişim kuaförlere ...

19 Temmuz 2019
Merhabalar bende bu bilgileri okuduktan sonra kuaförlere gitmekle ne kadar yalnış yapmış olduğumu anladım direk keratin setini sipariş vereceğim !

Size bir kampanya haberimiz var!

Alışveriş Sepetim