200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM

Makaleler » Saç Bakımı » Saç Bakım Kremi

Saç Bakım Kremi

Kuru ve kuruya yakın yapıda olan saçlar gün içerisinde olan nemini kaybederek kırılmaya daha müsait bir hale gelir. Bu sorunu önlemek için saçlarımıza nem takviyesi yapan ürünler uygulamak gerekir. Bu takviyeyi çeşitli saf yağlar ve saç bakım kremi ile yapmanı mümkündür.  Piyasada satılan bazı bakım yağları ve durulanmayan ürünler saçlara nem kazandırmaz ve sadece saçı ağırlaştırır.

Her bakım kremi ne yazık ki saçlarınıza kaybettiği nemi kazandırmaz ve uçlarını onarmaz. Şimdi sizlere saç bakım kremi saçlarınıza ne kazandırmalıdır ve ürünün kalitesi nasıl anlaşılır detaylıca anlatacağız.

Saçlarımızın daha güçlü, daha canlı ve kırılgan olmaması için en çok kullandığımız ürünlerin başında gelen saç bakım kremleri doğal ve içeriğinde olan maddelerin özüne göre faydalı olabilmektedir.

Liquid keratin ailesi olarak sizlerle buluşturduğumuz saç kremimizin içeriğinde yer alan doğal saf bitki özleri, ve keratin proteini ile saçlarınızın nem dengesi kısa sürede eski haline döner ve kırılıp kopmalar hızla azalır.

Şimdi siz değerli okuyucularımıza kullanacağız saç bakım kreminin içeriği nasıl olmalıdır kısaca açıklayalım.

 1. Kullanacağınız saç bakım kremi yoğun nemlendirici içerikli olmalıdır. Bu da kuru yapıda olan ya da işlem görmüş saçların kendisine gelmesini, dış etkenlerden koruyup nemi hapsetmesini sağlar.
 2. Yüksek sıcaklıkta kullanılan saç şekillendirici cihazlardan ve sıcak havadan dolayı saçınızın kurumasını engelleyecek bir yapısı olmalıdır.
 3. Durulunan ve durulanmayan iki farklı formunda da size kullanım kolaylığı sağlayıp etkin performans göstermelidir.
 4. Saçlarınızı nemlendirip, şekillendirirken saçlarınızı ağırlaştıran bir formülü olmaması gerekir.
 5. Saçlarınızın olan formunu hafifletip yumuşatarak kolay taranmasını sağlamalıdır.
 6. Kremsi bir formu vardır. Bu da saçların diplerine ve uçlarına daha hızlı nüfus etmesini sağlar.
 7. Günlük etkili değil, bir sonraki yıkamaya dek etkili olması gerekir.
 8. Saçları beslerken bir yandan canlılık ve parlaklık da sağlamalıdır.


Saç Bakım Kremi

Yukarıda saç bakım kreminin barındırması gereken temel özelliklerden bahsettik. Liquid Keratin ailesi olarak saç kremimizin içinde yer alan saf keratin özü sayesinde saçlarınıza hem koruma hem bakım sağlanmaktadır.

Düzenli ve doğru bir bakım ile saçlarınızda bir kremden daha fazla etkiyi kısa sürede görebilirsiniz.

Liquid Keratin Saç Bakım Kremi Nasıl Uygulanır?

 • Duş sırasında şampuan sonrası kullanılır.
 • Saçların durulanmasından hemen sonra nemli saçlara uygulanır.
 • Saçların köklerinden diplerine kadar her yere masaj yapılarak uygulanır. Sadece dip kısımlarına değil daha iyi etki etmesi için uç kısımlarında ve orta kısımlarında olan kırıklar için o bölgelere de masaj yapılarak uygulanması gerekir.
 • Masaj yapılarak tüm saça yedirilen saç bakım kremler durulanmaz. Diğer saç bakım kremleri gibi olmadığı için durulamaya gerek yoktur. Saçların beslenmesi ve uzun süreli onarımlarda etkili olması için durulanmadan kullanılır. Bu sayede bir dahaki duşa girene kadar tekrar kullanmaya gerek kalmaz.
 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın

Alışveriş Sepetim