200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM

Makaleler » Saç Bakımı » Röfleli Saç Bakımı Evde Nasıl Yapılır, En Etkili Tavsiyeler Neler ?

Röfleli Saç Bakımı Evde Nasıl Yapılır, En Etkili Tavsiyeler Neler ?

 

1.Her 30 Günde Bir Yoğun Saç Şekillendirici Bakımı Uygulayın

Röfleli saçlar için yoğun bir bakım uygulamak oldukça önemli. Her 30 günde bir saç onarımı için kuaförden yardım alabilir ya da evde kendiniz saç bakımı yapabilirsiniz. Bunun için saça iyi gelen zeytinyağı, hindistan cevizi yağı ya da badem yağı gibi doğal yağları da kullanabilirsiniz, profesyonel saç serumu ürünlerini de. Evde saç bakımı sırasında dikkat etmeniz gereken ilk şey, serumu ya da bakım yağını uygularken önce uçlara odaklanmak olmalı. Ardından saç köklerine kadar gidebilirsiniz. Saçlarınızı tarayarak yağı saça eşit bir şekilde dağıtsanızda olur. 30 dakikalık bekleme süresi saçın bakım yağını emmesi için yeterli olacaktır. Sonrasında ise güzelce bir durulanmaları gerekir.

2.Profesyonel Ürünler Kullanın

Saçlarınıza daha fazla özen göstermek için doğal yağların yerine profesyonel ürünler seçebilirsiniz. Boyalı ya da röfleli saçlar için özel olarak üretilmiş şampuanlardan yana tercihinizi kullanmak daha doğru olacaktır. Saç boyama işlemi ile yıpranmış ve kurumuş saç tellerine en iyi gelecek şey hiç kuşkusuz keratin olacaktır. Keratin bakım, saç tellerinin etrafını sararak onlar için koruyucu bir kalkan oluşturur. Böylece beslenerek kalınlaşan saç telleriniz hem sağlıklı görünür hem de kopmaz.

RÖFLELİ Full Setimize Görsele Tıklayarak Ulaşabilirsiniz.

3. Saçlarınıza Islakken Özen Gösterin

Saçlarınızın ıslakken daha hassas olduklarını biliyor muydunuz? Evet, bu doğrudur. Saçlar ıslakken çok daha narin olurlar. Bu nedenle nazik ve dikkatli bir şekilde yıkanmalıdırlar. Hele bir de saçlarınız röfleli ise uçlardaki kırılmayı ve matlaşmayı önlemek için daha da dikkatli olmanız gerekir. Saçlarınızı daha yumuşak hale getirmek, kırılmalarını engellemek ve saç derisini korumak için önce ılık su ile yıkamak ve sonra soğuk su ile durulamak en doğrusudur. Kuru saçlara sahipseniz, banyo sonrası saçınızı geniş dişli bir tarak yardımıyla birbirinden ayırın. Zira röfleli saçları bükmekten kaçınmanız gerekir. Geniş dişli bir tarak, boyama işlemi yüzünden hasar görmüş saç tellerini daha temkinli bir şekilde açmanızı sağlar.

4. Saçlarınıza Daha Az Şekillendirici İşlem Uygulayın

Şekillendirici işlemleri uygulamayı azaltmak veya önerilen şekilde uygulama yapmak röfleli saçların daha uzun süre korunmasını sağlayacaktır. Düzleştiriciler ya da maşalar röfleli saçların düşmanıdır. Saç telini yıpratan ısı, boya işlemi ile yorulmuş saç tellerinize neler yapmaz ki! Bu nedenle, banyo sonrası saçınızı kuruturken bile özenli davranmanız gerekir. Bunun için banyo çıkış saçlarınıza durulanmayan saç kremi uygulamak doğru bir tercih olacaktır. Krem saçı koruyacak ve ısının etkisini azaltacaktır.

5. Saçlarınızı Güneşe Karşı Koruyun

Çok fazla güneşte kalmak saçları kurutur, ekstra kırılmaya sebep olur ve hatta renk kalitesini bile bozabilir. Dolayısıyla saçları fazla güneş ışığından mümkün olduğunca korumak, sadece röfleli saçlar için değil, boyama işlemi görmüş tüm saçlar için en doğru adımlardan birisidir. Güneşli havada dışarı çıktığınızda UV ışınlarından koruyan saç bakımı ürünleri kullanırsanız saçlarınızın yumuşaklığını ve parlaklığını uzun süreler koruyabilirsiniz.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın

Alışveriş Sepetim