200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM

Makaleler » Saç Bakımı » Parabensiz Şampuan

Parabensiz Şampuan

Paraben ilaçların, paketli gıdaların ve en çokta kozmetik ürünlerin içeriğinde bol miktarda bulunur. Paraben bakteri oluşumunu engelleyen koruyucu bir madde olduğu için  raftan alınan her paketli üründe neredeyse mevcuttur.

Ancak yapılan araştırmalara göre her ne kadar inkar edilmeye çalışılsa da- parabenin kanserojen etkisi mevcuttur. Özellikle şampuanların içeriğinde olan paraben sıcak su ile birleşerek cilde daha kolay işliyor.

Uzmanlar parabensiz şampuan kullanımını önerirken, bilinçlenen tüketici de doğal içerikli şampuan arayışına girmiş durumda. Parabenin bu kadar çok tercih edilmesinin sebebi de şampuan ve kozmetik malzemelerinin içerisinde yoğun miktarda kimyasal kullanılmasıdır.

Kimyasalların korunumu için güçlü bir koruyucu gerektirmktedir. Bu yüzden genellikle parabensiz şampuan içeriğinde kimyasal kullanımı daha azdır.

Liquid Keratin – Keratin Şampuan formülünde paraben bulundurmaz. Organik sertifikası bulunan Keratin Şampuanın özel olarak hazırlanmış içeriğinde SLS, formaldehit, SLES, MEA gibi hiçbir zararlı kimyasal bulunmaz.

Parabensiz şampuan olarak piyasada satılan birçok üründe şampuanın köpürmesi için en az paraben kadar zararlı kimyasallar bulunmaktadır, bu sebeple şampuan alırken sadece paraben içerip içermemesine değil aynı zamanda başka zararlı kimyasalların olup olmadığına da özen göstermek gerekir.

Parabensiz şampuan

İçeriğinde zararlı kimyasal olan şampuanların doğal bitki özleri ve yağ içermesi, şampuanı doğal yapmaz.

Zararlı kimyasallarla birleşen doğal içerikler, doğallığını kaybeder ve faydalı özelliklerini yansıtamaz. Saç ve saç derisine iyi gelen belli başı yağlar ve bitki özleri vardır. Bunların zararlı kimyasallardan uzak durması, saça sağlığını kazandırabilmesi için oldukça önemlidir.

Parabensiz şampuan olan Keratin Şampuan içeriğinde saf keratin proteinleri bulundurur. Bu sayede saç yapısını oluşturan keratin yıprandıysa onarılması desteklenir. Ayrıca saçı onarması için uygulanan keratin yüklemesinin saça daha iyi işlenmesini sağlar ve bu şekilde desteklenen keratin yüklemesi saçta daha kalıcı olur.

Keratin Şampuanın en önemli özellikleri zararlı kimyasal ve paraben bulundurmaması, ayrıca saçı besleyen ve koruyan saf keratin proteinlerinden oluşmasıdır.

Yıpranan ve yanan saçların da kullanması gereken sülfatsız, tuzsuz ve parabensiz şampuan olan Liquid Keratin – Keratin Şampuan Türk ve uluslararası patentlere sahip bir firmanın ürünüdür.

Görsele Tıklayarak Sülfatsız Tuzsuz Keratin Şampuanı (350ML) Ürünümüzü İnceleyebilirsiniz.

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın
Size bir kampanya haberimiz var!

Alışveriş Sepetim