Erkeklerde Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir?

Erkeklerde Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir?

   Erkeklerde erkek tipi saç dökülmesi dediğimiz bir gerçek vardır. Genellikle genetik nedenli olan bu dökülme beslenme bozuklukları, yanlış saç taramaları, jöle, saç köpüğü, saç spreyli, saç boyaları, sert yastık, sert havlu kullanımı, fön makineleri, şekillendirici elektrikli aletler, stres vb kaynaklı da olabilmektedir.

 

   Genellikle 20 li yaşlarda görülmeye başlayan bu saç dökülmesi çok fazla önemsenmez. Erkek tipi saç dökülmesi önce başın üst kısımlarında görülmeye başlar. Giderek zayıflayan ve güçsüzleşen saçlar dökülür ve yeni saçlar yerine gelmemeye başlar. Üstlerde başlayan bu dökülmeler zamanla şakaklara doğru iner. Bu gibi dökülmeler sonrasında saçlarınızı kaybetmemek için hadi hemen adım atın.

 

   Erkek tipi saç dökülmesinin önüne geçebilmek için bir takım saç bakım ürünleri kullanmaya özen göstermelisiniz. Doğru şampuan seçimi ve doğru saç kremi seçimi de önem arz etmektedir. Özellikle keratin saç dökülmesine karşı şampuan kullanmaya özen gösterin. Saç dökülmesini önleyen keratin şampuanına ilaveten keratin dökülme önleyici dip bakım yağını da tercih edebilirsiniz.  Yine saçlarınızı kirli bırakmamaya ve temiz tutmaya dikkat edin. Kısa sürede etkili çözümlere kavuşmak için keratin bakım ürünlerini bir arada kullanmalısınız.

 

   Saç dökülmesini önleyici keratin şampuanı ve keratin dip bakım yağı saçlarınızı hızlı bir onarıma alarak erkek tipi saç dökülmelerine karşı dik durur. Saç dökülmeleriniz kısa sürede durur ve yeni saçlarınızın gelmesinin sevincini yaşarsınız. İçeriğinde bulunan zengin mineraller ve yağlar saçlarınıza nüfuz ederek dipten uca canlandırır. Saçlarınızda görülen seyrelme ve dökülmeler gider gür ve güçlü saçlar geri gelir. Saç dökülmesine karşı keratin bakım setini alıp kullandıktan kısa süre sonra faydasını göreceksiniz. Saç dökülmeniz dursa dahi ara sıra dökülme karşıtı keratin bakım ürünlerini kullanmanızda bir sakınca yoktur.

 

 

İlgili Ürünler

popup reklam
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır