Saç Açma Yöntemleri

Saç Açma Yöntemleri

İşte Kadınlar İçin En Çok Tercih Edilen Saç Açma Yöntemleri

   Saç tonunuzda hafif ışıltılar, yumuşak geçişler, renginde açıklık ya da tamamen değişiklik mi istiyorsunuz. O zaman basit yöntemler ile saç açabilirsiniz.

 

Papatya İle Saç Açma: Papatyalı saç poşetini kaynar su içerisinde 10 dakika kadar demlendirin. Demlenmiş olan papatyalı suyu saçlarınıza sürün ve 15-20 dk bekletin. Sonrasında suyla durulayın ve şampuanınızla yıkayın. Saçlarda tamamen zararsız ve bitkisel yollu saç açma yöntemidir.

 

Karbonat kullanarak evde saç açma: Bir kase içerisine bir tatlı kaşığı karbonatı ve beraberinden suyu ekleyin. Yaptığınız karışımı saçınızın istediğiniz yerine veya tamamına uygulayın. Bunu 10 günde bir tekrarlayabilirsiniz. Saç renginizde değişimlerin olduğunu göreceksiniz.

 

Bal İle Saç Tonu Açma: Bal ve suyu bir kaseye koyun ve karıştırın. Ballı su karışımını nemli saçınıza tamamen sürün ve 35-45 dk aralığında bekletin. Sonrasında saçınızı durulayın ve şampuanınızla yıkayın. Saç tonunuzda doğal bir açılma göreceksiniz.

 

C Vitamini İle Saç Açma: C vitamini ampulü, C vitamini tableti, İngiliz karbonatı, badem yağı, hint yağı, fındık yağı ve şampuanı karıştırın. C vitamin tabletlerini iyice ezip kırmayı unutmayın. Hazırladığınız karışımı saçınıza sürün ve 1 saat bekletin. Saçlarınız açıldığını fark edeceksiniz. Haftada 3-4 kez uygulayabilirsiniz.

 

Kuaförde Saç Açtırma Yöntemleri

   Kuaförlere giderekte saç açtırmanız mümkün. Kuaförde saç açılırken doğal yöntemlerin aksine oriel gibi saç açıcısı kimyasalı kullanılmaktadır. Daha hızlı sonuç veren açıcı aynı zamanda saçınızı da daha hızlı yıpratmaktadır. Oriel saçın canlılığını, parlaklığını, nemini almaktadır. Saçların daha kolay kırılmasına, güçsüzleşmesine ve koparak dökülmesine neden olmaktadır. Yine de çoğu kişi açık tonlardan vazgeçememekte ve saçlarını kuaförde açtırmaktadır.

 

   Zamanla açılan saçınız ister istemez kırılacak ve hatta yanacaktır. Boyadan yanan yıpranan saçlarınız için bakım ürünleri, bakım kürleri deneyeceksiniz. Bu konuda saçınızı güvenilmez markalarla daha fazla yıpratmamak için Liquid Keratin bakımını kullanmanızı tavsiye ederim. Tamamen saf ve doğal olan keratin bakımı; boyadan yıpranan saçınızın yeniden yapılanmasına, onarılmasına, kuruluğunun giderilmesine, cansızlığının yok edilmesine ve nemlendirilmesine yardımcı olacaktır. Saf keratinin içeriğinde bulunan doğal yağlar, mineraller ve proteinler saçınıza dipten uca bakım yapar. Güvenle tercih edebileceğiniz keratin bakım ürünlerine keratinbakim.com adresinde ulaşabilirsiniz.

İlgili Ürünler

popup reklam
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır