Saçtaki Kepek Nasıl Geçer?

Saçtaki Kepek Nasıl Geçer?

   Kepek hemen hemen herkeste görülebilen bir deri rahatsızlığıdır. Bu rahatsızlık zaman zaman ya da sürekli olarak görülebilmektedir. Bu konuyla alakalı olarak saçın yağ dengesini bozmamak gerektiği konusuna ilgi çekmek isterim.

 

 

 

 

 

 

   Kepek sorununuz için kepeğe karşı etkili özel şampuanlar tercih etmeniz gerekiyor. Yine kepek sorununu gidermek için şampuanın yanında önerilen saç kremleri, bakım kremleri, nemlendiriciler ve bakım yağları ile saçınızın desteklenmesi gerekiyor. Demir, çinko, A ve B vitaminleri gibi vitaminlerinde vücuda kazandırılması lazımdır. Saçınızı ne sıklıkla yıkadığınız da ayrı bir sorudur. Çünkü kepek hem yağlı hem de kuru saçlarda görülebilir. Saçınızı az yıkarsanız saçtaki yağlanma fazla olacağından kepek yapabilir. Yine saçınızı fazla yıkarsanız saçın yağlanmasına hiç fırsat vermeyeceğiniz için yine kepek oluşumuna neden olabilirsiniz.

 

 

 

   Seboreik dermatit olarakta bilinen kepek problemi vücudun birçok alanında görülebilir. Saçta oluşan kepek bazen diğer saç rahatsızlıkları nedeniyle de artabilir. Bazen de kullanılan saç bakım ürünlerine karşı duyarlılık nedeniyle baş gösterebilir. Özellikle saç boyaları ve saç açıcıları kepek oluşumuna neden olabilir. Saç derinizde alerjik semptomlara neden olan bu açıcılar yalnızca kepek değil; egzama, mantar, tahriş, kabuklanma ve sulu yara gibi rahatsızlıklarında kaynağıdır.

 

Kepek Yağlanma ve Dökülme Önleyici Şampuan 

   Liquid keratinin en gözde serisinden kepek önleyici şampuanı sizinle paylaşmak istedim. Bu şampuan kepeğe karşı kesin çözümü olan bir yöntemdir. Bitkisel olmasıyla birlikte saç derisini besler, onarır. İçerisindeki doğal vitamin ve minerallerle saçınızı yeniden yapılandırır. Kepek oluşumunu gözle görülür derecede ortadan kaldırır.

İlgili Ürünler

popup reklam
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır