Kepek Neden Oluşur?

Kepek Neden Oluşur?

   Kepek, ölü deri parçacıklarının koparak yüzeye, gözle görülür yerlere çıkmasına neden olan bir deri rahatsızlığıdır. Kepek hemen hemen herkeste görülen bir deri hastalığıdır. Zaman zaman özellikle de koyu kıyafetler tercih ettiğinizde üzerinizde beyaz beyaz pul pul döküntülere rastlayabilirsiniz. Bu durum sizin canınızı epeyce sıkabilir. Kuru cilde sahip olan kişilerin normal ve yağlı saç tiplerinde olan kişilere göre saçlarının daha kolay kepek yapabildiğini biliyor muydunuz?

 

 

 

 

 

 

   Kepek oluşumu pek çok ayrı nedene dayanmaktadır. Gerek iş hayatında kaynaklı yoğun stres gerekse özel yaşam saçınızın kepek yapmasına neden olabilir. Yine beslenme şekliniz, uyku düzeniniz, kullandığınız bazı ilaçların yan etkileri de ayrı bir kepek oluşumu nedenleridir. Saçınızı yıkarken kullandığınız su da bir hayli önemli bir konudur. Sıcak su ile duş almak saç derinize zarar verebilir, saçınızda kepeklenme oluşumuna neden olabilir.

 

 

 

 

 

 

Kepekten Nasıl Korunabilirim?

   Öncelikle saçınız hiç kepek yapmıyorsa saçınızın bu saçınızın bir daha hiç kepek yapmayacağı anlamına gelmez. Size önerim bitkisel içerikli bakım ürünleri ve bitkisel şampuanları tercih etmeniz gerektiğidir. Çünkü saç derisi çok hassas bir meseledir. Saçınızın derisini, saç köklerinizi, saç hücrelerinizi beslemeniz gerekmektedir. Gün içerisinde saçınızda olan nem kaybını, kuruluğu önlemek için kepek, yağlanma ve dökülme önleyici şampuan kullanmalısınız. Liquid keratin ürünlerinden olan bu şampuan saçınızı derinlemesine korumaya alır. Saç derinizi dış etkenlere karşı savunur. Yağlanma ve dökülme önleyici şampuan kimyasal ve kanserojen maddeleri içerisinde barındırmadığı için saçınızı besler, büyütür. Ayrıca saç dökülmesine karşıdır. Yeni saç telleri oluşmasına, saçınızın çoğalmasına yardımcı olur.

İlgili Ürünler

popup reklam
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır