Saç Derisini Nemlendirmek

Saç Derisini Nemlendirmek

   Kuru saç derisi çok sık görülen bir problemdir. Kuru saç, baş edemeyeceğiniz bir şey değildir, korkmayın! Saçınızı nasıl nemlendirebilirsiniz? Ne yaparsanız saçınız kuruluktan kurtulur? Size bu gibi sorunların önüne geçmek için çok bilinen ve kolay uygulanan birkaç yöntemden söz edeyim.

 

 

 

 

Saçı Nemlendirmek İçin Öneriler

   Günlük yaşamınızda uygulayabileceğiniz bir şey saçlarınızı yıkarken ılık suyla yıkayın. Çok sıcak ve kaynar sular saçlarınızın diplerine, saç köklerine zarar vermektedir. Doğru şampuan seçimi ve doğru durulama da çok önem arz eden bir konudur. Saç tipinize uygun kuru saçlar için, nemini kaybetmiş saçlar için olan şampuanları seçin. Saçınızı şampuanlarken hızlı hart hart derisini kazıyacakmış gibi şampuanlamayın. Yavaş, nazik ve masaj yaparak saçınızı şampuanlamaya özen gösterin. Şampuanı saçınızda 1-2 dakika bekletin, daha fazla bekletmeyin. Saçınızın iyice durulandığından emin olun. Saç bakımınıza önem verin. Saçlarınızı her gün taramaya özen gösterin. Bu taramalar saçlarınızın hava almasını sağlayacaktır.

 

 

 

 

 

   Beslenmeniz de saç kuruluğu konusunda önem taşımaktadır. Omega 3, A, B vitaminlerinin eksikliği, çinko, demir eksikliği saç kurumasına yol açabilir. Saç kuruluğunuz için vitamin ağırlıklı yiyecekleri tercih edin. Birde saçınız için doğal yağları unutmayın. Zeytinyağı, avokado yağı, aloe vera yağı, Hindistan cevizi yağı gibi.

 

 

 

 

 

 

   Kullandığınız kozmetikler de bir başka önem arz eden konudur. Kuru saç sorununuz için saçınızı yeniden canlandırabilecek, sağlam markalara güvenin. Konuyla ilgili size keratin saç bakım ürünlerini önerebilirim. Tamamen bitkisel olan Liquid Keratin bakım ürünleri saçınızın kaybolan nemini geri getirir. Zengin keratin proteinleri ile saçınızı dipten uca yeniden yapılandırır. Kuru saç keratin bakımı saçınızda ipeksi bir görünüm oluşturur. Saçınızı dış etkenlere karşı özenle korur. Kuru saçlarınızdaki onarım ve değişimi sizde fark edeceksiniz. Saçlarınız için en doğal olan keratin bakım ürünlerini tercih edin.

İlgili Ürünler

popup reklam
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır