Yağlı Saç Derisi

Yağlı Saç Derisi

   Sebum adı verilen doğal yağların artışı saçların yağlı gözükmesine neden olmaktadır. Yağlı, ağırlaşmış, mat ve sönük gözüken saçlarınız sebum artışı nedeniyle öyle gözükmektedir. Aslında sebumlar saç diplerimizin nemlenmesi ve sağlıklı olması için büyük rol oynamaktadırlar. Ama her şeyde olduğu gibi onların fazla üretilmesi de zarar. Bir başka saç yalanması nedeni de hormonal bozukluklardır. Hormon seviyesindeki değişiklikler saçların çabuk yağlanmasına neden olabilmektedir. Dışarıdan gelen toz, kir ve hava değişkenleri saçların daha çabuk yağlanmasına ve beraberinde kötü hissetmenize neden olacaktır.

 

 

 

 

Yağlı Saçlarla Başa Çıkma Yolları

   Normal saça sahip olan bir kimse saçlarını haftada 2-3 kez yıkıyorken, yağlı saça sahip olanlar haftada 3-4 kez yıkamalıdır. Normalde saç dipleri için sık yıkama yapmak önerilmez fakat yağlı saç diplerindeki yağı azaltmak için saçınıza uygun şampuanla saçlarınızı daha sık yıkayabilirsiniz. Saçınıza uygun şampuan demişken, yağlı saç tipleri için olan şampuanı tercih ederseniz sonuçlarından daha memnun kalacağınızı söyleyebilirim. Yine saçınızın temizliği için kullandığınız markalar çok önemlidir. Saçınız sizin en önem verdiğiniz yanlarınızdan birisi. Güzel gözükmek ve beraberinde bakımlı saçlara kavuşmak için size Liquid keratin bakım ürünlerini öneriyorum.

 

 

 

 

 

 

   Size kolay yağlanan saçlar için Yağ Bakım Setinden söz edeceğim. Setin içerisinde; İki adet doğal şampuan, gözenek açıcı keratin iksir ve keratin dip bakım yağı bulunmaktadır. İçeriğinde hiçbir katkı maddesi bulunmayan ürünler tamamen kimyasallardan uzaklaştırılmıştır. Doğal minerallerle bezeli keratin ürünleri saçınıza yeniden yapılandırma sağlar. Saç derinizin yağ oranını düzenler. Yağlı saçlar için olan özel seti kullanmaya başladıktan hemen sonra saç diplerinizde olan değişimlerin farkına varacaksınız. Bakım setini üç günde bir yaklaşık 1,5 ay kadar kullanırsanız yağlı saç probleminizden hemen kurtulabilirsiniz.

İlgili Ürünler

popup reklam
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır