Saç Derisi ve Egzama

Saç Derisi ve Egzama

   Cinsiyet ayırt etmeksizin saç derisinde egzama hastalığı görülebilir. Her yaşta olabilecek bu deri hastalığının teşhis edildikten hemen sonra tedavisine başlanmalıdır. Saçta pul pul dökülme kızarıklık belirtisi görüyorsanız sizde de egzama olma olasılığı vardır. Kırmızı, tahriş olmuş görünümlü ve kabuklu pul pul dökülmeler görülmeye başlamışsa bir uzman görüşüne ve verdiği ilaca ihtiyacınız vardır anlamına geliyor. Saç derisindeki egzamanın tedavisi olunmazsa saçta bölgesel olarak seyrelmeler, dökülmeler görülebilir.

 

 

 

 

 

 

Saçtaki Egzama Neden Oluşur?

En yaygın görülen stres

Yağlı ve kuru cilt yapısı

Mevsimler

Bazı ilaçlar ve etkileri

Yağlı ve kirli saçlar

Alerji

Kimyasal bakım ürünleri

 

 

 

 

 

 

Saç Egzaması Tedavisi

   Öncelikle vücudun saç egzaması tedavisinde ihtiyacı olan vitaminleri sıralayalım. Bunlar; çinko, D, E, omega 3, biotin.

Saçınız için mutlaka doktor tedavisi ve beraberinde verdiği ilaçları alınız.

Saç egzaması tedavisi için evde kendinizin hazırlayabileceği kürler vardır. Bunlar; Elma sirkesi kürü, zeytin yağı kürü, soğan kürü, jojoba yağı kürü, aloe vera kürü vb bitkisel ürünlerdir.

 

 

 

 

 

 

   Birde saçınız için doktor tavsiyesinden sonra bitkisel ve organik keratin şampuanı tercih edebilirsiniz. Liquid keratin bakım ürünleri saçınızın egzama olmasında etken olan keratin kaybını giderir. Protein ve mineral bakımından zengin olduğu için saçı dipten uca muhafaza eder. Saç derinizdeki egzama, mantar, tahriş, pullanma gibi sorunlarla savaşır. Kullanımından sonra saç diplerinizdeki yaraların kaybolduğunu saçınızın yumuşak dokuya kavuştuğunu görebilirsiniz. Özellikle keratin şampuanı ve dip bakım yağı birlikte kullanıldığında onarıcı etkisi daha da hızlanacaktır.

İlgili Ürünler

popup reklam
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır