Saç Derisi ve Mantar

Saç Derisi ve Mantar

   Mantar vücutta özellikle de saç, cilt ve ayaklarda görülmektedir. Saçlı deride görülen mantar bilindik adıyla saçkırandır. Saç derisinde mantar; pullanma, kepeklenme, aşırı kaşıntılar sonrasında fark edilebilir. Akne gibi olan, sulu yaraya dönüşen saç diplerindeki mantar daha da ilerlerse saç açılmalarına sebebiyet verebilir.

 

 

 

 

Saç Derisindeki Mantar Belirtileri

Saç diplerinde şiddetli ağrılar

Saç dökülmesinin çoğalması

Hassas ve çabuk kırılan saçlar

Şiddetli saç kaşıntıları

Tahriş

Sıklıkla görülen kepek ve pullanmalar

Tavuk gibi kümes hayvanları ile yakından temasta bulunmak

Tarak, toka gibi eşyaların ortak kullanılması

 

 

Saç Derisindeki Mantar Tedavi Yöntemleri Arasında…

   Uzman doktorun verdiği ilaçları mutlaka kullanın. Antifungal ilaçlar özellikle mantarlı cilt rahatsızlıkları tedavisinde kullanılan doktor tavsiyelerindendir. Bu ilaçların yanı sıra yine mantar tedavisi için daha önceki makalelerde de bahsettiğim gibi bitkisel yağları denemekte fayda vardır. Bir diğer öneri de şampuanınızı kimyasallardan arındırılmış markalardan seçmenizdir. Keratin bakım şampuanları hassas saç derinizin onarımı için size yardımcı olacaktır. Saçın ihtiyacı olduğu keratin bakımını yaparak içerisinde barındırdığı zengin mineralleri saç diplerinize ulaştıracaktır.

 

 

 

 

 

 

   Keratin bakım ürünlerinden olan keratin dip bakım yağı saçınıza ihtiyacı olan nemi ve yağı geri kazandıracaktır. Saç diplerinizdeki tahrişleri, kabuklanmaları, mantar ve egzama gibi rahatsızlıkları ortadan kaldırmanıza yardımcı olacaktır. Keratin bakım ürünleri saçlarınızı besleyerek pürüzsüz bir yumuşaklığa ulaştıracaktır. Saç mantarı veya diğer saç hastalıkları yüzünden saçınızda olan dökülmelere çözüm olacaktır. Daha güçlü ve daha sağlıklı saçlara kavuşmanızı sağlayacaktır.

 

İlgili Ürünler

popup reklam
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır