Saç Derisi Dökülmesi

Saç Derisi Dökülmesi

   Saç derisi döküntüsü, saç derisi dökülmeleri neden gerçekleşiyor? Bu sorunun tek bir yanıtı olmamakla birlikte tek bir cevabı da bulunmamaktadır. Saç derinizde zaman zaman kaşıntılar, pullanmalar olabiliyor. Bu nedenler saç tipiyle, saç yapısıyla, saç şekliyle alakalı olabiliyor. Örneğin dışarı çıkarken kadınlar veya erkekler saçlarına illa bir şekil veriyorlar. Elektrikli saç aletleri saçlara inanılmaz zarar vermektedir. Saç diplerinin incelmesine, güçsüzleşmesine, çekilmesine neden olmaktadırlar.

 

 

 

 

 

 

   Birde kullanılan saç spreyleri, saç jöleleri, saç boyaları, saç açıcılarından söz etmek istiyorum. Bunlar saçın derisine işleyerek saç köklerini tıkar. Saçların nefes almasını engeller. Birde saçın neme ihtiyacı vardır. Saçınıza uyguladığınız her işlemde saç nemini biraz daha kaybeder. Beraberinde de saç dibi hastalıkları baş göstermeye başlar.

 

 

 

 

 

 

   Uzmanlar özellikle kimyasal barındıran kozmetik ürünlerinden uzak durmanızı öneriyor. Kimyasal şampuanlar, bakım kremleri sağlıklı olan saç köklerini dahi aşındırıp tahriş edebiliyorlar. Saçlar için en doğalından vazgeçmeyin. Özellikle sülfat barındıran şampuanlardan kaçının. İçeriğinde bitkisel yağları, proteinleri barındıran keratin bakım ürünlerini tercih edin.

 

 

 

 

 

 

Keratin Bakımının Saç Derisine Etkisi

   Keratin bakımı saçı yoğun bir bakıma alarak diplerden onarıma başlar. Sonrasında özel keratin formülü sayesinde saç ortalarına ve saç uçlarına kadar işler. Saçınızın derisinde oluşabilecek beyaz kabukları, kepekleri, kabarcıkları en baştan durdurur. Egzama, mantar, tahriş gibi saç derisi rahatsızlıklarının oluşumunu önler. Yine keratin bakım yağları ve keratin şampuanı özel içeriğiyle saçlarınızı inanılmaz bir parlaklığa ulaştırır. Bilindiği üzere avokado yağı, jojoba yağı, aloe vera yağı, hindistan cevizi yağı, çam terebentin yağı saçlara çok faydalıdır. Keratin bakım ürünleri içerisinde bu ve benzeri birçok yağı bulundurmaktadır.

Saç bakım ürünlerinin kullanımı ve ürünler hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak için keratinbakim.com u inceleyebilirsiniz.

İlgili Ürünler

popup reklam
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır